Battle RoyaleRehber

Pubg Mobile Taktikleri

Pubg Mobile’da bir karşılaşmaya girmeden önce ve karşılaşma esnasında yapmanız gereken bir kaç maddeyle nasıl başarılı bir oyun sergilersiniz anlatmaya çalıştık. Bu yöntemleri kullandığınız zaman başarılı olmak için biraz şans ve biraz da yeteneğe ihityacınız var. İşte Pubg Mobile taktikleri…

Pubg Mobile kontrolleri gözden geçir

Oyunun kontrolleri türü açısından oldukça zor. Klavye yok, fare yok sadece ekranda dokunmatik kontroller var. Bir çok oyuncu oyun kolu ile oynarken dahi zorlanıyor ama bu telefondan kontrol daha zor. Bu nedenle kontrol ayarlarını gözden geçirin. Elinize en uygun ayarlamayı yapın, gerekliyse nişan yardımını açın. Araç kullanımı için tekli kontrolcü modunu mutlaka seçin. Sağa ve sola yatmak için dikiz&ateş modunu mutlaka açmalısınız.

pubg mobile kontrol ayarlama

Acilen loot yapın

Öyle bir yere atlamalısınız ki hemen silah bulmanız gerekiyor. Bu açıdan bir az hız işinize yarayacaktır. Eğer kalabalık bir yere düşerseniz ilk silah bulanlardan olmak isteyeceksiniz. Rakibinizde sizinle aynı yerde olacağı için ilk silahı bulan oradan canlı çıkacaktır.

İlk maçların keyfini çıkarın

Oyuna yeni mi başladınız. Rakiplerinizin yarısından fazlası bot. Bu ilk aşamada oyunu öğretmek için oyunculara sağlanmış bir avantaj. İleriki seviyelerde bunu görmek mümkün değil. O nedenle elinizin alışması için ilk maçlarınızın keyfini çıkarın. Hemen ölmeyeceksiniz, o açıdan biraz cesur olun.

Mini haritayı kullanma

PC versiyonlarında olmayan bu özellik sayesinde etrafta neler oluyor, uzaktan kim ateş ediyor mermi nereden geliyor görmeniz mümkün. Mini haritada hem ayak sesleri hemd e silah sesleri duyulabiliyor. Mutlaka kullanın.

pubg mobile mini harita

Araç kullanma

Pubg Mobile’da amalelik yapmayın. Bir araba bulup onunla gidin. Koşarak kendinizi ve parmaklarınızı yormayın. Ayrıca araç içinde ölmeniz yürüyerek ölmenizden daha zor çünkü nişan alma zorluğundan ötürü bir aracı patlatmak oldukça sıkıntılı olabiliyor. Mutlaka araçla hareket edin.

Birisini lootlarken dikkat

Eğer birini bayıltıysanız ve lootlamak istiyorsanız mutlaka yatarak bunu yapın. Ayakta lootlarken erkandan birşey göremeyeceğiniz gibi arkanızı kontrol etmeniz de oldukça zor. Bu açıdan lootları mutlaka yatarak ya da en kötü çömelerek yapın.

Kulaklık Kullanın

Mobil cihazda Pubg oynamanın her açıdan zor olduğunu biliyoruz. Bu zorluklardan birisi de ses kasmak. Telefonların ses çıkışları elbette bilgisayarlar gibi değil. Bu açıdan telefondan ses kasmak istiyorsanız, sesin nereden geldiğini ne kadar yakın olduğunu bilmek istiyorsanız mutlaka kulaklık kullanın.

Mobil oyuncu ekipmanları

Pubg Mobile popüler olduğundan bu yana bu oyunu oynamak için geliştirilen ekipmanlar da çoğaldı. Oyun tetikleri, navigasyon çubuğu ve oyun kolu desteği arttı. Bunlardan faydalanmanız size nişan ve ateş konusunda inanılmaz şekilde avantaj sağlayacaktır. Bu ürünleri şuradan kontrol edebilirsiniz;

Mobil Oyuncu Ekipmanları

Yazılım desteği

Cihazı ya da interneti yetersiz olan ara ara sıkıntı yapan oyuncuların game booster denilen özel yazılımlardan faydalanmalarını tavsiye ediyoruz. Arka plandaki uygulamaları durdurup telefonu rahatlatan bu uygulamalar hakkında detaylı bilgi için;

Game Bosster Ayarları Nasıl Yapılır?

Oyun Hızlandırıcılar Listesi

Bu yöntemlerle Pubg Mobile’da daha başarılı olacağınızı düşünüyorum. Yorumlarda belirtirseniz sevinirim. Hangi yöntemi kullanıyorsunuz? Başarılı olmak için sizin tavsiyeleriniz neler?

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask: NPC Nasıl Ehlileştirilir?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft: Slime Chunk Nasıl Bulunur?

RehberStrateji

Manor Lords: Hastalıkları Nasıl Tedavi Edersiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Panter Evcilleştirme, Hızlıca Binek Elde Etme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir