Mobil Oyun TanıtımRol OyunuYoutube

Raid Shadow Legends – Sıra Tabanlı Rpg

Raid Shadow Legends sıra tabanlı rol oyunu, yüksek grafikli mobil oyunlar çıkaran Plarium şirketinin bir başka sanat eseri olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak sıra tabanlı oyunları sevenler, Raid Shadow Legends oyununa bayılacaktır. Detaylı özelliklerin yanında yüksek grafik detayları da adeta oyuncuyu büyüleyecek nitelikte. Dilerseniz Raid Shadow Legends oyununa bir göz atalım.

Raid Shadow Legends nasıl bir oyun?

Raid Shadow Legends oyununa baktığımız zaman sıra tabanlı olması ana kategorisini oluşturuyor. Oyunu ayrıca rpg, ve strateji kategorileriyle birlikte yüksek grafikli mobil oyun kategorisine de sokmak mümkün. Efektler, renkler, kahramanlar… Hepsinin çizimi ayrı güzel olmuş. Sıra tabanlı oyunların mantığı gereği Raid Shadow Legends, düşman ve sizin aranızda sırayla oynanırken ayrıca bir zindan 2 veya daha fazla bölümden oluşuyor.

Ayrıca bakınız: Top 5 Sıra Tabanlı RPG

Raid Shadow Legends oynanış

Oyunun basit bir oynanışı bulunuyor. Takımınızı kurup zindanlarda rakiplerinizi yenmeniz üzerine kurulu. Oyun girişine baktığımız zaman en büyük düşmanınızda bir ejderha. Ona ulaşmaya çalışacağımız bir senaryo karşımızda. Takımınızı kurup maceraya atılıyorsunuz. Zindana girdiğiniz zaman karşınıza rakipleriniz geliyor. Rakipleriniz de güçlerine göre sizinle aynı sayıda ya da sizden fazla olabiliyor. 

Oyun, rpg, sıra tabanlı mobil oyunda, sıra sizdeyken rakiplerinizin üzerinde renkli oklar beliriyor. Bunları kısaca tarif etmekte fayda var, zira bu yöntem bir çok mobil oyunda da kullanılmaktadır.

Yeşil ok: Bu rakibinizden daha güçlü olduğunuz manasına geliyor. Yani vuruş yapmak üzere olduğunuz kahraman yeşil ok işareti olan düşmandan üstün ya da savunmasını es geçecek manasında bir işarettir.

Turuncu ok:  Rakibe karşı gücünüzün hemen hemen eşit olduğuna işarettir. Yeşilin bir alt kademesi olup eğer yeşil yanan bir düşman varsa ona vurmanız tavsiye edilir.

Kırmızı ok: Bu işaret ise o düşmana vuruşunuz esnasında hasarınızın düşeceği anlamına geliyor. Düşman sizden güçlü ve vuruşunuzu savunma ihtimali yüksek. En iyi ihtimalle vuruşunuz az olacak. Eğer varsa bu düşmana saldırmaktansa turuncu veya yeşil oklu düşmana saldırın.

Youtube Mobil Oyun Kanalıma Abone Olabilirsin

Kahraman yetenekleri

Sınıfınıza ve kahramanların özelliklerine göre yetenekleriniz bulunuyor. Herkes sırası geldiği zaman yeteneğini kullanıyor. Ayrıca güçlü yeteneklerin soğuma süresi oluyor. Sıra tabanlı oyunlarda soğuma süresi (cooldown) (cd) tur sayısıyla hesaplanıyor. Eğer bir yetenek 2 soğuma süresine sahipse o kahramanınız 2 kez oynadıktan sonra 3. kez sıra gelince o yeteneği tekrar kullanabilir demektir. Ayrıca oyunda doğrudan hasar veren yeteneklerin yanında savunma ya da saldırı artışı veren ve diğer büyülerde bulunuyor.

Oyun hakkında genel değerlendirme

Bağımlılık yapacak olan oyun bazı bölgelerde hala erken erişimde yer alıyor. Ülkemiz için erken erişimin kalktığı görülüyor. Sıra tabanlı oyunları sevenler mutlaka verdiğim bağlantıdan oyunu incelemeli. Diğer oyunlara göre artısı oldukça fazla. En önemli artısı yüksek grafik detayına sahip olması. Hemen sayfanın başından da sizin için kaydettiğim bu oyunun oynanış videosunu izleyebilirsiniz.

Google Play  AppStore

Tarık B.
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Outriders

Outriders Önemli İpuçları - Mutlaka Okuyun!

Mobil Oyun

TiM: Gizli Tehlike Yazı Tabanlı Macera RPG

AksiyonHack & SlashRol Oyunu

Path of Exile Mobile Ücretsiz Hack & Slash

Cyberpunk 2077Rehber

Cyberpunk 2077'nin En Akıllı 10 Silahı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Apex Legends Hata Çözümleri