Mobil Oyun

Mobil Oyun Ekipmanı Fiziksel Navigasyon Çubuğu

Mobil oyuncular için son zamanlarda bir çok aparat üretildi. Senelerdir mobil oyunlar varken neden 2018’de mobil oyuncu ekipmanları üretimi arttı? Bunun en önemli sebebi elbette Pubg Mobile. Telefonda oynamaya başladığından bu yana onun için üretilen ekipmanlar sektörde ayrı bir ticaret kategorisi oluşturdu. Mobil oyun aparatlarının önemi oldukça arttı. Biz de bu yazımızda sadece pubg için değil birçoğunda geçerli mobil oyunlar için mobil oyun ekipmanı fiziksel navigasyon çubuğu ürününden bahsedeceğiz.

Mobil oyunlarda navigasyon nedir?

Bir çok mobil oyun özellikle Rpg ve benzeri türlerde olanlar kahramanı ilerletmeniz için sanal bir yönlendirme butonuna sahiptir. Atıcı oyunları da genelde bu şekildedir. 360 derece karakteri haraket ettirmenize olanak tanır.

Ayrıca bakınız: Muja Mobil Oyun Kolu

Mobil oyun ekipman fiziksel navigasyon çubuğu nedir?

Bahsettiğim mobil oyun ekipmanı fiziksel navigasyon çubuğu ürünü bildiğimiz oyun kumandalarında yer alan joystick denilen yönlendirme ve hedef almayı sağlayan çubuğun işlevini yerine getirir. Dilerseniz ürün tanıtımına geçelim. Özellikle Aliexpress gibi bir çok sitede bulabileceğiniz bu mobil oyun ekipmanı bir çok oyunda, sanal navigasyon burnunuzu fiziksel bir navigasyon çubuğuna dönüştürecek.

Youtube Mobil Oyun Kanalıma Abone Ol

Özellikle rekabeti yüksek bir çok oyunda karakteri sağa sola götüreyim, ordan kaçayım, şuraya gideyim derken yönlendirme parmağınızı ekranın ortasında bulabilirsiniz. Bundan hiç hoşlanmıyorsanız o halde fiziksel navigasyon çubuğu tam size göre.

Mobil oyun ekipmanı

Mobil oyun ekipmanı nasıl kullanılır?

Bahsettiğim basit plastik ve silikondan yapılmış bu çubuk oyunda navigasyon butonunu üzerine yapıştırılıyor. Daha sonra bu çubuk tamamen navigasyon için kullanılan şey oluyor. Neden kullanayım diyenler için tamam konfor için diyebiliriz. Ayrıca ekranın en az yarısına kadar haraket edebilen sanal navigasyon tuşları parmağınızı ekranın ortasında bulmanıza bile neden oluyor. Bu mobil oyun aparatı telefonuzunu bir oyun kumandasına çevirmenin ilk adımı. Verdiğim bağlantılardan bu aparatı ucuza satın alabilirsiniz. Ayrıca aynı kategoriye ait benzer ürünleri de bulmanız mümkün. Mobil oyuncular için mobil oyun aparat tanıtımlarımız devam edecek. Takipte kalın. Hoşçakalın 

Bu ürünü satın almak için; 

Aliexpress’den Al

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Apex Legends Hata Çözümleri