Battle RoyaleNasıl Yapılır

Apex Legends Hata Çözümleri

Nerede çokluk orada sıkıntı sözünden lafa başlarsak son zamanların popüler oyunu Apex Legends’ın da bir sürü sıkıntıyla boğuştuğunu söylemek gerek. Zira kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncuya erişti, milyonlarca kişi tarafından izlendi. Oyun ilk haftasında fenomen oldu. Bu açıdan bir çok sorun da oyuncuları bekliyor. Bu yazımızda sizlere EA forumlarından oyuncuların ettikleri şikayetleri ve genel çözümlerini paylaşacağız. Apex Legends hata çözümleri yazımızda genel olarak bulunabilir. İlk önce Apex Legends sistem gereksinimlerine bir bakalım.

Apex Legends sistem gereksinimleri nedir?

Oyunu oynayamayan ve bunu da oyunun bir hatası olarak gören oyuncuların ilk önce Apex Legends sistem gereksinimlerine bir göz atmaları gerekiyor. Zira bilgisayarınız gereksinimleri karşılamıyorsa zaten oyunda sıkıntı olacaktır ve bu sıkıntı oyundan değil sizden kaynaklıdır.

Minimum sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7
İşlemci (AMD): AMD FX 4350 veya eşdeğer işlemci
İşlemci (Intel): Intel Core i3 6300 veya eşdeğer işlemci
RAM: 6GB – DDR3 @1333 RAM
Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon™ HD 7730
Ekran Kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GT 640
DirectX: 11
Ağ: 512 KBPS veya daha hızlı internet bağlantısı
HDD: 22GB

Ayrıca Bakınız: Apex Legends İndirme Hatası

Önerilen sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7
İşlemci (AMD): Ryzen 5 CPU veya eşdeğer işlemci
İşlemci (Intel): Intel Core i5 3570K veya eşdeğer işlemci
RAM: 8GB – DDR3 @1333 RAM
Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon™ R9 290
Ekran Kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 970
DirectX: 11
Ağ: Geniş bant internet bağlantısı
HDD: 22GB

Eğer minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyorsanız oyunu oynamaya çalışmayın. Eğer minimum sistem gereksinimlerini karşılıyor ve hala sıkıntı yaşıyorsanız işte sizler için derlediğimiz Apex Legends hata çözümleri;

Eski işlemciler ve ekran kartı sürücüleri

AMD Phenom işlemcilerle uyumsuzluk resmi olarak açıklandı. Eğer bilgisayarınızda bu işlemcilerden kullanıyorsanız Apex Legends’da sıkıntı yaşayacağınız kesin. Bununla birlikte Intel’in eski işlemcilerinde de sıkıntı yalayan oyuncuların olduğunu söylemek gerek. Zira yüksek grafikli bir oyun olduğundan eski donanıma karşı alerjisi var. Apex Legends hata çözümlerinden birisi elbette donanımı yenilemek. İşlemcim yeni veya yeterli diyorsanız macununu kontrol etmenizde fayda var. Bilgisayar sağlığı oyun içinde yaşanan sıkıntıları tetikleyebiliyor. Sıcak bir bilgisayar her zaman kasabiliyor.

Youtube Kanalıma Abone Olun

Ayrıca işlemcinizin saat hızını arttırarak ya da eğer arttırılmış (overclock) ise düşürerek ya da bir şekilde dengeleyerek Apex Legends hata çözümünü bulmuşlar. Lakin herkesin bu yöntemi kullanabildiğini söyleyemeyiz.

Bununla birlikte ekran kartı sürücülerini de güncellemenizde fayda var. Bugüne kadar sorun çıkmadıysa yeni bir oyunda da çıkmayacak anlamına gelmez. Lakin bazı ekran kartları yeni sürümlerinde özellikle Apex Legends hata durumuna neden olabiliyor. Yapılan kullanıcı yorumlarına göre AMD’nin Apex Legends sürücüsünün indirilmemesi öneriliyor. Güncellemeyi yükleyen bazı AMD ekran kartı sahiplerinin kararsız çalıştığına dair yorumlar yapılıyor.

Origin arayüzünden oyunun dosyalarını onarmak bazı oyuncuların Apex Legends hata sıkıntılarını çözmüş. Bu işlem biraz uzun sürebilir. Bu açıdan bilerek haraket etmenizi tavsiye ederiz. Oyunu hiç mi açamıyorsunuz, oynanamaz durumda mı? İlk önce Origin’i baştan yükleyin, olmadı oyunu baştan yükleyin.

Bir çok oyuncu da sıkıntılarını güvenlik duvarından izin vererek çözdüklerini belirtmiş. Güvenlik duvarından Origins ve Apex Legends programlarına izin verin ve herhangi bir filtreye takılmadan bilgisayarda işlem yapmasını sağlayın.

Bu yazıda sisten gereksinimleri yeterli olduğu halde Apex Legends’da sıkıntı yaşayan oyuncuların sorunlarına çözüm olmaya çalıştık. Eğer sizin bildiğiniz yöntemler varsa yorum kısmından ekleyebilirsiniz. Zira buradaki çözümler de EA forumlarından derlenmiştir.

 

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Nasıl YapılırRehber

Discord Reklamları Nasıl Kaldırılır?

Nasıl YapılırRehber

Android Emulator'de Oyun Güncellenmiyor Sorunu

Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Asphalt 8 Güncellemesi – Sol Şerit Festivali