MMORPGRehber

Era of Legends – Telefonda World of Warcraft Oyna

Bu yazıda sizlere Era of Legends isimli oyunu tanıtacağım. Oyunun en önemli özelliklerinden birisi MMORPG efsanesi World of Warcraft ‘a benzemesi. Karakterler, ilerleyiş, mekanlar, yetenekler oldukça benzer. Zaten 101XP, oyunun yapımcısı çokta ünlü bir şirket olmamasına rağmen oyunun oldukça ilgi görmesinin nedeni bu benzerlik. Birebir kopyalanmış desem çoğu açıdan doğru olur. Oynayarak deneyimlediğim oyun hakkında sizlere detaylıca bilgi vermek istiyorum. Şuan karakterimin 25 seviye olması vesilesiyle endgame içerik hakkında ne söylesem boş ama elbette fikrimiz var. Gelin, mobil World of Warcraft oyunu Era of Legends ‘a şöyle bir göz atalım.

Era of Legends karakterler / sınıflar

Era of Legends, bir çok oyuncunun tabiriyle mobil World of Warcraft oyununa giriş yaptığınız zaman ilk karşılaşacağınız şey sınıf seçimi olacak. Gelin detaylıca bir bakalım.

Oyunda bir race yani ırk seçimi yok. 8 sınıf arasından seçim yapmalısınız. Her sınıfın ırkı farklı ama değiştirmek mümkün değil. Bununla birlikte cinsiyet seçimi de yok. Seçim yapabileceğiniz 8 sınıfı şu şekilde sıralayabilirim;

Warrior

Era of Legends warrior

Kullanımı en kolay sınıf olan Warrior oyunun tank sınıfı olup yüksek can ve savunma değerine sahiptir. Savaşta ön saflarda yer alıp müttefiklerini korur. World of Warcraft oyununda Goblin ırkından seçilmiştir.

Shaman

Era of Legends Shaman

Orta zorluk oynanışı olan Shaman oyunun hibrit sınıfı olup hem hasar verirken hem de can basar. Healer ağırlıklıdır. Totem çağırma ve elemental yaratık çağırma gibi yetenekleri de vardır. Bir çok yeteneği World of Warcraft oyununda bire bir kopyalanmış. Maskeden görünmese de ırk olarak Troll olduğunu tahmin ediyorum. Zira biraz kambur duruyor.

Mage

Era of Legends mage

Kullanımı çok kolay bir diğer sınıf Mage, oyunun büyücüsü olup yüksek alan hasarı verir. World of Warcraft ‘ta Gnome ırkına benzetilmiş. Erkek olup pala bıyık koysalardı tam olurdu.

Priest

Era of Legends priest

İnsan ırkından geliştirilmiş bu sınıf oyunun tek hedefe can basan şifacısı. Shaman geniş bir alana can basıyorsa Priest tek hedefe daha yüksek can basabiliyor. Ayrıca diriltme yeteneği (res) var. Ayrıca yüksek hasarlı bir büyücü olabiliyor.

Assassin

Era of Legends Rogue

World of Warcraft’ın Rogue sınıfı olan bu sınıf, Blood Elf ırkından geliştirilmiş. Tek hedefe yüksek hasar verebilen Assassin sınıfı görünmez olabilir ve pusu kurabilir. Oyunun en zor oynanan sınıfıdır. Rogue sınıfına çok benzetilememiş. İleriki seviyelerde ne oluyor emin değilim.

Witch

Era of Legends warlock

World of Warcraft’ın Warlock sınıfına benzeyen Witch sınıfı kara büyü yapıyor ve yaratık çağırıyor. Oyunun yetenekli büyücülerinden olup WoW’daki Undead ırkından geliştirilmiş.

Archer

Era of Legends Hunter

Uzak mesafeden saldırı yapan bu sınıf WoW ‘un Hunter sınıfı. Ayrıca Night Elf ırkından yapılmış. Haraket hızı konusunda oldukça yetenekli.

Druid

Era of Legends druid

Yine Night Elf ırkından başka bir sınıf Druid, World of Warcraft ile benzer bir şekilde şekil değiştiren sınıfımız. Hem tank hem de dps olduğundan önemli. Zor sınıflardan birisi. Çokça tercih ediliyor. Yüksek can ve savunma değeri var.

Sınıflarımız bu şekilde. Sizlere oldukça açık bir şekilde tanıtımını yaptım. Şimdi diğer özelliklere bakacağız. Hangi sınıfla oynayacağınıza karar verip seçiminizi yapın.

Arayüz tanıtımı

Oyunda arayüz çok karmaşık değil. Era of Legends ekranı boğmuyor. Arayüz için aldığım ekran görüntüsünü kontrol edin.

Görevler: Bu kısımda şuan aktif olan görevleriniz bulunuyor. Oyunda göreve gitmek için üzerine tıklamanız yeterli. Çoğu zaten böyle değil mi?

Binek: Oyun ilk başta size binek veriyor. Daha sonra uçan binek veriyor. Oto mod kullanırsanız binek butonu işinize yaramayacak ama kendisi binmediği zaman bu butonu kullanın.

Oto ModBu buton sizlere otomatik modu ayarlama imkanı veriyor. Sadece göreve gitmek için kullanabilir ya da ekstra otomatik olarak kombata girebilirsiniz.

Kombat / Normal ModBu buton yeteneklerinizi gizleyip diğer arayüzü açar. Savaş esnasında otomatik değişir. Örneğin yetenekler butonu diğer tarafta gizlidir.

Bahsetmem gereken arayüz detayı bu kadar. Bu kısımdan sonra yeteneklere bir göz atalım.

Era of Legends yetenekler

Her sınıfın kendine özgü yetenekleri var ama geliştirme ve kullanım aynı şekilde ilerliyor. Gelin detaylıca Shaman üzerinden inceleme yapalım.

Yetenekler kısmında yeteneklerimizin seviyesini ilk sayfada yükseltmek mümkün bunu gümüşle yapıyoruz. Seviye şartı tuttuğu zaman geliştirme yapabilirsiniz.

Era of Legends skill

Hemen alt sekmede ise Inscriptions denilen kısımda belli seviyelerde yeteneklerinizi bir üst seviyeye taşıyabiliyor, daha güçlülerini seçebiliyorsunuz. Temelde aynı olan yeteneğe bir kaç yeni özellik eklenmiş oluyor.

Era of Legends MMORPG mobil oyun

Bir alt sekmede ise Secret Art denilen bir kısım var. Her sınıfın kendine özgü özel yetenekleri burada. Her sınıf 2 adet seçimi yetenekleri arasına koyabiliyor. Tek bir iş yapıyor ve çok önemli. Örneğin Shaman’da bir düşmanı kurbağaya çevirip kısa süreliğine etkisiz hale getiren bir yetenek burada bulunuyor.

Era of Legends mobile game

Bir alt sekmede ise Specialty denilen talent kısmı yer alıyor. Buradan oyun tarzımıza göre hangi yetenekleri nasıl kullanacağımız bilgisi verilirken ayrıca seçim de yapılabiliyor. Healer mı olacaksınız yoksa elemental dps mı?

Era of Legends talents

Magic Beast

Era of Legends oyununda herkes yumurtalardan Magic Beast denilen küçük yaratıklardan çıkarabiliyor. Az da olsa oyunda kaptan olarak belirlenmiş yattık, yetenekle size katkıda bulunuyor. Beslenip geliştirilebilir olan yaratıklar ayrıca yıldız seviyesi de alabiliyor. Yanınızda pet olarak bir adet dolaşıyor. Toplamda 3 yaratıkla takım oluşturabiliyorsunuz. Sadece kaptan görünüyor.

Era of Legends Magic Beast

Fort

Bu kısımda oyun içinde edindiğiniz hizmetçileri görevlere gönderip basit eşyalar kazanıyorsunuz. Örneğin Magic Beast yakalamak için tuzak ya da geliştirmek için yiyecek. Süreli görevlere yardımcı ata ve gönder. Bitince ödülünü topla.

Era of Legends fort

Kostüm

Era of Legends ‘da tüm diğer popüler oyunlarda olduğu gibi görünüşü değiştirmek için kostümler bulunuyor. Görevden alınabilir ya da satın alınabilir seçenekler mevcut. Sadece kıyafet değil binek ve silah görünümü gibi özellikler de edinebilirsiniz. Görünüş haricinde bir etkisi yok.

Era of Legends kostüm

Karakter ekranı

Bu kısımdan karakterinizin üzerindeki eşyaları görebilir ve istatistiklerine bakabilirsiniz. Ayrıca oyunda bulunan Başarımlar da bu kısımda yer alıyor. Tamamlayıp ödülleri alabilirsiniz. Bununla birlikte aynı yerde Fame sekmesi bulunuyor. World of Warcraft oyununda bulunan Reputation özelliğinin aynısı olup bir kısma, ırka, bölgeye Vs yakınlığınızı belirler ve de size sadece o tarafın sunabileceği ayrıcalıkları elde etmenize olanak tanır. Fame görevleri buraya etki eder. Hemen alt kısımda yine WoW ‘dan bildiğimiz Title özelliği bulunuyor. Ama buradaki Title statlara etki ediyor. Seçim ekranıdır. Özellikleri de görebilirsiniz.

Era of Legends mobil oyun

Lifeskill

Burası meslek kısmı. Era of Legends çok detaylı olmasa da mesleklere sahip. Örneğin Tailoring. Tıpkı World of Warcraft oyununda olduğu gibi belli sınıflar için üretim yapar. Çanta üreten tek meslek Tailoring olup Shaman ve Priest için kıyafet üretir. Sınıfınıza göre meslek seçimi yapabilirsiniz.

Era of Legends meslekler

Workshop

Bu kısımda eşyaların özellikleri değişebilir ve eşyalar arası stat aktarımı yapılabilir. Ayrıca eşyalarda bulunan taş yuvalarına gem konulan kısımdır.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsiniz

Guild

Era of Legends detaylı bir Guild sistemine sahiptir. Hatta Guildler belli şehirler için savaşıp oraları ele geçirebilir. Guild görevleri, zindanları, bağışları, herşey bu oyunda bulunuyor.

Ayarlar kısmı ve grafik

Era of Legends grafik

Oyunda basit bir ayar arayüzü bulunuyor. Seslerle ilgili kısımdan sonra grafik kısmı bulunuyor. Oyunun grafik detayları oldukça yüksek. Bu kısımdan cihazınıza en uygun ayarı yapabilirsiniz. Oyun ilk girişte bu ayarı kendisi yapıyor. Memnun değilseniz değiştirmeniz mümkün.

Action House

Era of Legends action house

Bu kısmın kesinlikle geliştirilmesi gerekiyor. Düzgün bir arama kısmı yok. Eşya satışı sıkıntılı. Lakin oyunda olması güzel. Burada altın karşılığı eşya satmanız mümkün. Bu şekilde para biriktirebilirsiniz. World of Warcraft’da oyuncular ekonomiye yön veriyor sırf AH için oyuna giren oyuncular oluyordu.

Player versus Player

Oyunda PvP sistemi var. World of Warcraft ‘ın olmazsa olmazlarından olan PvP sistemi basit şekilde de olsa Era of Legends oyununa eklenmiş. Bir çok modu bulunuyor. Oyundan her türlü zevk almak isteyenler bu modu sevecekler.

Çok çok detaylı bir rehber oldu. Era of Legends nasıl bir oyun, hangi yönleriyle World of Warcraft oyununa benzetiliyor diye merak edenler kesinlikle sorularına cevap bulabilecektir. Etkisiz basit kısımlara değinmedim. Sorular için yorum kısmını kullanabilirsiniz. Youtube kanalımızda oyunun videolarını bulmak mümkündür.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask Hızlı Seyahat Rehberi - Portallar Nasıl Kullanılır?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Bebek Köylülerin Büyümesi Ne Kadar Sürüyor?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft Antik Şehir Rehberi

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kabile Üyelerini Nasıl Diriltirsiniz?

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Mobile Legends Özel Sohbeti Bir Defa Değiştir Görevi