Yeni Oyunlar

Harry Potter’ın Yeni Oyunu Sızdı

Niantic’in, Harry Potter yapımcısı,  ne zamandır merakla beklenen mobil oyunu Harry Potter: Wizards Unite sonunda ortaya çıktı. Sanal gerçeklik ile destekli olan Harry Potter oyunu çıkıyor. Pokemon GO’nun geliştiricisi Niantic’in uzun zamandır çalışmalarını sürdürdüğü Harry Potter: Wizards Unite en sonunda ortaya çıkt. Bununla birlikte bazı Android cihazlar için ön kayıt aşamasını dahi başlattı. Ama Türkiye’de ön kayıt toplamayan oyun şimdilik Play Store üzerindeki resmi sayfasından erişilebilir değil. Lakin diğer ülkelere de dağıtımı gerçekleştiğinde oyuna buradaki Play Store sayfasından ulaşabilirsiniz.

Harry Potter Wizard Unit

Oyun bire bir Pokemon GO mantığında işliyor. Gerçek haritanın Harry Potter  dünyasına modifiye edilmiş haliyle karşımıza çıkan oyunda, belli başlı bölgeler ön plana alınıyor. Bu bölgelere giderek, büyülü aktiviteleri herhangi bir tehlike oluşturması durumunda engelleyebilir, lootlanabilir eşyalara ulaşabilirsiniz. “Büyü Enerjisi” şeklinde tabir edilen bir sistemle büyü yaptığımızdan Muggle dünyasında bazı yerlerde yer alan yiyecek ve içecekleri toplayarak oyun içi enerji ihtiyacımızı gidermemiz gerekiyor. Bazı noktalarda portallar bile açarak, Harry Potter dünyasının ikonik noktalarına sanal gerçeklik teknolojisi desteğiyle de ziyaretler gerçekleştirebiliyoruz. Diğer oyuncularla savaşlar da yapılabilen oyunda uzmanlaşmak üzere bir alan seçimi de yapabiliyoruz. Merakla beklenen oyun ne zaman son haliyle indirilmeye sunulacak henüz resmi bir bilgi yok. Ancak daha da kötüsü bir Pokemon GO vakası benzeri sıkıntı yaşayabiliriz. Pokemon Go Türkiye’de yayınlanmadı. Android kullanıcıları apk ile iOS kullanıcıları Amerika hesapları ile oyuna girebildi. Daha detaylı bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsiniz. İnternette dolaşan Oynanış videosunu hemen alt kısımdan izlemeniz mümkün. Harry Potter hayranları kaçırmasın.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Strateji

Tarayıcıdaki popüler bilim kurgu MMO oyunu OGame yakında mobil cihazlara geliyor

Rol Oyunu

Harry Potter RPG Hogwarts Legacy oynanış videosu ve şimdiye kadar bilinenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Clash of Kings Dayanıklılık Nasıl Yükseltilir?