Basın Bültenie-Spor

Bir Dilek Tut Derneği ve Gaming in Turkey Çocuklar İçin El Ele [Basın Bülteni]

[Basın Bülteni] Ulusal ve uluslararası birçok önemli marka ile iş birliği yapan Gaming in Turkey ekibi, özellikle Türkiye’deki genç oyuncu kesimiyle kurduğu özel iletişimi, Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish Türkiye) ile gerçekleştireceği projelere de yansıtmak istiyor.

Birbirinden farklı projelere imza atmak hedefinde kararlı olan Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı’nın kurucusu Ozan Aydemir, “Türkiye’de çocuklar için çalışan birçok sivil toplum kuruluşu var fakat Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish Türkiye), bizim için çok önemli bir yerde. Daha önce TikTok ile birlikte Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish Türkiye) için çalışmış ve 4 çocuğumuzun mutluluğunu artırmayı başarmıştık. Şimdi farklı içeriklerle biz de uzmanı olduğumuz oyun ve espor tarafında taşın altına elimizi koymak ve çocukların mutluluğunu artırmak istiyoruz. Özellikle bulunduğumuz sektörün çocuklar için bir araya geleceğinden şüphem yok.  Umarım Türkiye’deki partnerlerimizle Bir Dilek Tut çocuklarının mutluluğunu artıracak, o küçük bedenlerindeki büyük sorunları hafifleterek tebessüm ettirecek fikirleri hayata geçirebiliriz” diyerek bu anlamlı iş birliğiyle ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsiniz.

Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish Türkiye) Genel Müdürü Zeynep Ürkün ise “Dilek çocuklarımızın hayallerini yerine getirirken onların moral ve motivasyonlarını yükselterek zorlu tedavi süreçlerini daha rahat atlatmalarını, hayatta hiçbir şeyin imkansız olmadığına inanmalarını hedefliyoruz. Dilek çocuklarımız arasında espor alanına ilgi duyanların sayısının giderek arttığını görüyoruz. Dilek çocuklarımız arasında oyunseverler de var. Bu anlamda Gaming in Turkey ile örtüşen hedeflerimiz çerçevesinde çok etkili dilekler yerine getirmek için iş birliği yaparak çocuklarımızın mutluluğunu artırmak çok güzel olacak” diyerek düşüncelerini paylaştı.

TikTok ile yapılan bir önceki kampanya, Türkiye’de başladı ve şimdi büyüyerek, global olarak her iki firmanın onayıyla tüm dünyada tekrarlanacak. Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish Türkiye) ve Gaming in Turkey’nin birlikteliği, Türk oyun sektöründe yapılacak fikirlerle genişleyecek ve buradan çıkan fikirler, tüm dünyada hizmet veren Make-A-Wish dernekleri için de örnek olmaya devam edecek.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
e-SporRehberSavaş Oyunları

Disk Yazma Hatası Nasıl Çözülür - CS:Go Çözüm Rehberi

e-SporNişancı Oyunu

Valorant'ta Silah Görünümü Nasıl Alınır?

e-SporNişancı OyunuRehber

Valorant'ta Bir Maçta Kaç Tur Var?

Nişancı Oyunu

Valorant'ın Yeni Kahramanı Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg Mobile İsim ve Görünüm Nasıl Değiştirilir?