Hayatta KalmaRol OyunuYeni Oyunlar

Durango: Wild Lands Türkiye İçin Çıktı

Mobil oyun haberlerini takip edenler, ister Türkçe ister yabancı dilde siteler olsun bu oyun hakkında birden fazla haber görmüştür. Çünkü oldukça iyi bir oyun bizleri bekliyor. Nexon‘un geliştirdiği oyun “olmuş” dedirten cinsten ve dikkatimizi çekmeyi başardı. Ekip olarak biz de merakla takip ettik. Bir kaç farklı ülkede yayınlandıktan sonra şimdi Türkiye’nin de içinde bulunduğu bir kaç ülkede de yayınladı. Yeni gelen güncellemeyle Durango: Wild Lands sunucuları ülkemize de açıldı. Şimdi indirip oynayabilirsiniz. Durango: Wild Lands için ilk bakış yapacak olursak ilk önce oyunun türü hakkında genel olarak bir bilgilendirme yapmam gerekiyor. Çünkü oyun birden fazla mobil oyun türünün özelliklerini içinde barındırıyor. Last Day On Earth , Grim Soul: Dark Fantasy ya da Stormfall: Saga of Survival mobil oyunlarını bilenler Durango’ya da aşina olacaklar. Çünkü benzer nitelikte kamera açısı, içerik ve hayatta kalma öğeleri bulunuyor. Bunun yanında çoklu pvp savaşları ve detaylı ada geliştirme özellikleriyle de dikkat çekiyor. Çok oyunculu, partili şekilde oynanabilmesi en önemli özelliklerinden. Dilerseniz kısa kısa ilk bakışımızı yapalım.

Durango: Wild Lans başlangıç

Bu kısma değinmeliyim çünkü oldukça ilgi çekici. Oyunda 15 dakika süren bir eğitimden geçiyorsunuz. Eğitimin başında ise sizlere oyunun temel mekaniklerini göstermek ve hikayeye giriş için trende geçen bir senaryo oynatılıyor. Oyunda neler olacağıyla ilgili buradan fikir alıyorsunuz. Bununla birlikte kontrol mekanizmasını da öğrenmiş oluyorsunuz. Bu kısım oyunun başarılı olduğunu gösteren bir nokta.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Durango, mobil hayatta kalma oyunu

Oyun temelde hayatta kalma öğeleriyle ön plana çıkıyor. Dinozorların olduğu bir adaya düşünce hem onlarla mücadele etmeniz hem de onları eğitmeniz gerekiyor. Bununla birlikte açlık, susuzluk ve yorgunluk gibi fani hayatın zorluklarıyla da mücadele gerekiyor. Vahşi hayat vurgulanmış ve tehlikeli mücadeleye buradan başlıyor ve geliştikçe diğer hayatta kalanlarla mücadele etmek zorunda kalıyorsunuz.

Rol yapma oyunu öğeleri

Dikkat çekici bir diğer husus ise rol yapma öğelerine de bolca yer verilmesi. Bir karakter yaratıyor ve geliştiriyorsunuz. Karakter yaratma ekranı oldukça gelişmiş. Kendine özgü karakterinizi geliştirebilirsiniz. Bununla birlikte her karakterin yeteneği de bulunuyor ve bu yetenek üstünde kendinizi geliştirmeniz mümkün. Kendi adanızın da olması rol yapma oyunlarını destekleyen bir içerik olabilir.

Üretim özellikleri

Bir çok oyunda Crafting olarak bilinen üretim özellikleri diğer hayatta kalma mobil oyunlarında olduğu gibi Durango: Wild Lands oyununda da bolca var. Üretim yapmak oyunun olmazsa olmazlarından. Silahlardan dekorasyon ürünlerine, yemeklerden giyeceklere kadar bir çok eşya üretilebilir durumda. Tek yapmanız gereken etraftan kaynak toplamak. Oyun ilk 15 dakikalık kısımda bu konuda sizi odukça iyi eğitiyor.

durango: wild lands eşya üretmek

Savaşmak

Oyunda hem pve hem de pvp savaşları bulunuyor. Savaş ise otomatik gerçekleşiyor. Bununla birlikte belirli yeteneklerinizi sizin kullanmanız gerekiyor. Seviye aldıkça yeni yetenekler alabiliyor ve ya yeteneklerinizi geliştirebiliyorsunuz. Yeteneklerinizi de savaş esnasında soğuma süresine göre kullanabiliyorsunuz. Örneğin bizim karakterimizde tekme ve omuz vurma gibi yetenekler bulunuyor.

Ayrıca oyunun bir kısmında tam dikkat etmesek de yakın dövüş ve uzak dövüş ayrımını gördüğümüzü de söylemek gerekiyor. Farklı silahlar için farklı yetenekler kullanılabilir. Kendinizi ilerlemek istediğiniz yolda geliştirmeniz mümkündür.

Durango: Wild Lands görevler

Oyunda diğerlerinde olduğu gibi görev sistemi bulunuyor. Başlangıç adanızda görevleri telsiz kulesinden aldığınızı göreceksiniz. Daha sonra ada değiştirecek ve gittiğiniz bölgelerde yine benzer yerlerden görev alabileceksiniz. Kendi adanızdan da görev alabileceğinizden eminiz. (Daha o kısma gelemedik)

Adalar

Oyuna giriş aşamasında yaşam alanlarından ve bu alanlar hakkında öğrendiklerimizden sizlere bahsedelim. Daha sonra da yazımızı bitirelim çünkü ilk bakışı abartıyoruz. Sonuçta bu oyunla ilgili detaylı bir inceleme yazısını yazmayı planlıyoruz. Tren saldırıya uğrayıp bir adaya düştükten sonra biri sizi kurtarıyor. Bu adanın giriş kısmı ve oldukça tehlikeli bir yer olduğundan sizi topluluğun bulunduğu yere götürüyor.

Biraz burada yaşadıktan sonra sizi kendi adanızı seçmeniz için zorluyor. Artık kendi adanızı geliştirebilir durumda oluyorsunuz. Herkes kendi adasına sahip ve birbirlerine saygı duyuyorlar. Muhtemelen saldırılamaz bir yer. (İleride bu kısmı değiştirebilirim.) Bununla birlikte eğer izin verirseniz başkaları da sizinle birlikte sizin adanızda yaşayabiliyor. Ya da siz başkasının adasında eğer izin verirse yaşayabilirsiniz. Klan kurma muhtemelen burada başlıyor. Ayrıca Unstable Islands denilen adalarda bulunuyor. Buralar herkes tarafından ziyaret edilebildiği gibi insanlar birbirlerine de zarar verebiliyor. (Belirli kurallara bağlı) Görevler yapılıyor, eşyalar toplanıyor vs.

durango wild lands adalar

Durango: Wild Lands hakkında detaylı bir inceleme yazısı çok yakında gelecektir. Mutlaka takipte kalın. Takip için sosyal medya hesaplarımız;

  • Facebook: https://www.facebook.com/mobiloyunvideo/
  • Twitter: https://twitter.com/MobilOyunYT
  • VKontakte: https://vk.com/club176352747
  • Pinterest: https://tr.pinterest.com/appsandgames/
  • Instagram: https://www.instagram.com/mobiloyunoyna/
  • Tumblr: http://technon.tumblr.com/
  • Youtube: https://www.youtube.com/rocknrogue
Selvi K.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberRol Oyunu

Conan Exiles'ta Pet Elde Etme Rehberi

Hayatta Kalma

Dawn Breaking, Hayatta Kalma, Mobil Açık Dünya Oyunu, Betaya Giriyor

Hayatta KalmaRehber

Bird Feathers (Kuş Tüyü) Nasıl Bulunur - Grounded Rehberleri

RehberStrateji

Total War Saga: Troy Başlangıç Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Çinli Şirket Tencent Pubg Mobile’ı Çinde Yayından Kaldırdı