Battle RoyaleNasıl YapılırTanıtım

PUBG FPS Yükseltme Yolları

PUBG oynayanlar bilir en sevmediğimiz, nefret ettiğimiz şeylerden biri oyundaki FPS‘imizin düşük olması. Bu sadece PUBG içinde geçerli değil her oyuncunun kabusudur bu düşük FPS’te oynamak. Özellikle şuan ki dolar kurundan dolayı ülkemizde bilgisayar toplamak, bilgisayar parçaları almak çok zor orta kaliteli bir ekran kartı için 1000-2000 TL arası bir bütçeniz olması gerekiyor. Eğer normal PUBG’de şansınızı denediniz ve fps yükselmiyorsa, aynıysa birde PUBG Lite deneyin derim. Pubg Lite Türkiye’de nasıl oynanır bilmiyorsan yazımıza bir göz atabilirsin bu bir oyun olarak sizin için hazırladık. Eğer Şimdi gelin beraber FPS’inizi nasıl maksimum değere taşırsınız ona bakalım.

FPS Nedir?

FPS terim olarak Frame Per Second (saniyedeki kara hızı) olarak tanımlanır. İnternette sürekli olarak konuşulan konulardan birisi ise, FPS’nin anlamını bilmeyen arkadaşlarımızın “FPS düşük mü daha iyi, yüksek mi daha iyi ?” aramaları ile karşılaşabiliyoruz. FPS‘niz bir oyunda ne kadar yüksek olursa, o kadar çok iyi oynayabilirsiniz. FPS düştüğünde oyun kasmaya veya donmaya başlar. Sisteminizin kaldırmadığı durumlarda ise oyunu açamazsınız. Aslına bakarsanız FPS tamamı ile paraya bakıyor. Ne kadar çok iyi bir sisteminiz olursa, o kadar çok iyi FPS alabiliyorsunuz. Gidip de Intel Celeron işlemciye sahip 100 TL’lik ekran kartı ile CS GO veya League of Legends gibi oyunlarda yüksek FPS bekleyenler varsa hiç uğraşmadan bu yazıyı terk edebilirler. LoL ve CS GO gibi oyunlarda ortalama 50 ile 60 FPS bizler için idealdir. Eğer bundan daha fazla FPS alıyorsanız şansınızı fazla zorlamamanızı tavsiye eder, o FPS’de oynamanızı öneririz.

FPS Nasıl Yükseltilir?

Her bilgisayar yüksek fps alamaz sistem gereksinimlerinden dolayı ama emin olun direk oyuna girmenizle aldığınız fps arasında şimdi yapacağımız ayarlardan sonra alacağınız fps çok fark edecek çünkü çoğu kişi bilgisayarından tam verim almıyor.

Başlatma Seçenekleri

PUBG’yi başlatmadan önce yazılması gereken birkaç kod var ve sizin için bunları verdik. Girmeden önce bunları yazmanız fps yükseltmenize yardımcı olacaktır. Nasıl yazılacağını bilmiyorsanız Steam>PUBG(Sağ tık)>Özellikler>Başlatma seçeneklerini ayarla…

-USEALLAVAILABLECORES -NOSPLASH -nomansky +mat_antialias 0 -high

pubg fps arttırma ayarları

Güç Seçenekleri

Bilgisayarınızın güç ayarlarını değiştirmek fpsinizi yükseltmenize yardımcı olacaktır. Bunun için denetim masasına giriyoruz ve sağ üstteki arama yerine “Güç Seçenekleri” yazıyoruz. Çıkan ekranda aşağıda gördüğünüz gibi ayarı “Yüksek Performans” ayarına getiriyoruz ve kaydediyoruz.

pubg fps arttırma ayarları

Arka plan uygulamalarını kapatma

pubg fps arttırma ayarları

Oyun oynarken arka planda bir şeyin açık olması oyunu olumsuz yönde etkiler çünkü bilgisayar gücünün bir kısmını arkada çalışan uygulamaya verir ve oyuna daha az güç geleceği için kasmalar oluşur. Arka plandaki uygulamaları kapatmak için ilk önce görev yöneticisinden bakabiliriz istemediğiniz ve zorla güç çektiğini gördüğünüz uygulamayı hemen sonlandırmanızı öneririz. Sonradan windows başlatma yerine veya CMD konsoluna “msconfig” yazıyoruz çıkan yerde başlatma seçeneğine gelip gereksiz gördüğünüz şeylerin tik işaretini soldan kaldırın ve yeniden başlatın.

Ekran kartı ayarları

Ekran kartınızın sürücülerini yüklediğinizde bir program gelir ve buradan ekran kartı ayarlarınızı yapabilirsiniz buda hem ekran kartınızı daha verimli kullanmaya hemde daha çok fps almaya yarar. Ekran kartı ayarlarınız için ekran kartı modelini youtube yazıp araştırmanız yeterli olur ayarlarını görürsünüz.

PUBG Yerel Dosya

pubg fps arttırma ayarları

PUBG’nin yerel dosyalarına giriyoruz. Nasıl girildiğini bilmiyorsanız Steam>PUBG(Sağ tık)>Özellikler>Yerel Dosyalar>Yerel dosyalara göz at… Bunları yaptıktan sonra gelen bu ekranda ExecPubg ve TslGame’e sağ tık yapıp uyumluluk bölümünden bu ayaları yapıyoruz ve tamam diyoruz.

Söyleyeceklerimiz bu kadar yukarıda anlattıklarımızı yaptığınız takdirde eskisine göre ciddi bir artış olduğunu göreceksiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Nasıl YapılırRehber

Discord Reklamları Nasıl Kaldırılır?

Nasıl YapılırRehber

Android Emulator'de Oyun Güncellenmiyor Sorunu

Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir