Moba

Tencent Arena of Valor’dan Vazgeçiyor

Gamesindustry internet sitesinde bugün ilginç bir habere yer verildi. İstatistiklere bakacak olursak doğruluk payı yüksek olabilir. Arena of Valor, paylaşılan verilere göre dünyanın en çok canlı yayında izlenen ve ilgi gören mobil Moba oyunu, sahibi olduğu Tencent firmasından yatırım alamayacak. Habere göre oyun şimdilik kapanmayacak ama uzun vadede sonunun kötü olduğu konuşuluyor. Bunun sebebi ise Arena of Valor ‘un Çin versiyonu olan Honor of Kings ‘in daha çok gelir elde etmesi.

Arena of Valor kapanacak mı?

Habere göre Tencent’in Çin’de oyunculara sunduğu Honor of Kings, Arena of Valor’un Çinli versiyonu, Arena of Valor ‘un bir senede kazandığını sadece 1 günde kazanıyor. Arena of Valor ‘un Avrupa ve Amerika’da ilk senesinde 3 milyon dolar gelir elde ettiği rapor ediliyor. Aynı oyunun Çin’de oynanan sürümü olan Honor of Kings ise 1 günde bu parayı kazandığı söyleniyor. Tencemt’de bu durumda Honor of Kings yerine Arena of Valor ‘a yatırım yapmanın pek mantıklı olmadığını düşünüyor.

Ayrıca Bakınız:   Metal League Espor Turnuvası
Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Yatırım yapılmayacak

Honor of Kings, Avrupa’da Arena of Valor olarak biliniyor. Tencent’in geliri yüksek olsa da Çin sürümünden düşük olduğu için yakın zaman içinde Arena of Valor ‘a yatırımları keseceği konuşuluyor. Bu da oyundan vazgeçildiği anlamına geliyor. Gelirlerin yükselmeyeceği en azından Honor of Kings kadar olmayacağı düşünülürse oyunun uzun vadede kapanması söz konusu.

Honor of Kings

 

Sebep League of Legends olabilir mi?

Yakın zaman önce burada paylaştığımız habere göre League of Legends ‘ın mobil versiyonu 2020 yılında muhtemelen çıkacak. Bu oyunu da elbette Tencent geliştirecek. League of Legends Mobil Oyunu haberlerinden hemen sonra böyle bir haberin çıkması akıllara sebebin bu olabileceğini getiriyor. Tencent bütün kaynaklarını League of Legends Mobil Oyununa aktarmak istiyor olabilir, zira League of Legends PC sürümü en çok bilinen ve oynanan Moba oyunu olarak dikkat çekiyor.

Arena of Valor ile ilgili detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mobil OyunNişancı Oyunu

Hayranların En Çok Sevdiği COD Haritası Highrise COD Mobile'a Geliyor

Uzay Temalı Oyunlar

Stellaris: Galaxy Command Android ve iOS İçin Çıktı

Battle RoyaleNişancı Oyunu

Code: Syn, Açık Dünya Cyberpunk FPS, Tencent Tarafından Geliştiriliyor

Moba

Ünlü Moba Smite'a Avatarlar Aang, Zuko ve Korra Dahil Oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg Lite Giriş Ekranında Donması Sorununa 3 Çözüm Önerisi