Moba

Tencent Arena of Valor’dan Vazgeçiyor

Gamesindustry internet sitesinde bugün ilginç bir habere yer verildi. İstatistiklere bakacak olursak doğruluk payı yüksek olabilir. Arena of Valor, paylaşılan verilere göre dünyanın en çok canlı yayında izlenen ve ilgi gören mobil Moba oyunu, sahibi olduğu Tencent firmasından yatırım alamayacak. Habere göre oyun şimdilik kapanmayacak ama uzun vadede sonunun kötü olduğu konuşuluyor. Bunun sebebi ise Arena of Valor ‘un Çin versiyonu olan Honor of Kings ‘in daha çok gelir elde etmesi.

Arena of Valor kapanacak mı?

Habere göre Tencent’in Çin’de oyunculara sunduğu Honor of Kings, Arena of Valor’un Çinli versiyonu, Arena of Valor ‘un bir senede kazandığını sadece 1 günde kazanıyor. Arena of Valor ‘un Avrupa ve Amerika’da ilk senesinde 3 milyon dolar gelir elde ettiği rapor ediliyor. Aynı oyunun Çin’de oynanan sürümü olan Honor of Kings ise 1 günde bu parayı kazandığı söyleniyor. Tencemt’de bu durumda Honor of Kings yerine Arena of Valor ‘a yatırım yapmanın pek mantıklı olmadığını düşünüyor.

Ayrıca Bakınız:   Apex Legends Mobil Oyunu Hakkında Müjde
Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Yatırım yapılmayacak

Honor of Kings, Avrupa’da Arena of Valor olarak biliniyor. Tencent’in geliri yüksek olsa da Çin sürümünden düşük olduğu için yakın zaman içinde Arena of Valor ‘a yatırımları keseceği konuşuluyor. Bu da oyundan vazgeçildiği anlamına geliyor. Gelirlerin yükselmeyeceği en azından Honor of Kings kadar olmayacağı düşünülürse oyunun uzun vadede kapanması söz konusu.

Honor of Kings

 

Sebep League of Legends olabilir mi?

Yakın zaman önce burada paylaştığımız habere göre League of Legends ‘ın mobil versiyonu 2020 yılında muhtemelen çıkacak. Bu oyunu da elbette Tencent geliştirecek. League of Legends Mobil Oyunu haberlerinden hemen sonra böyle bir haberin çıkması akıllara sebebin bu olabileceğini getiriyor. Tencent bütün kaynaklarını League of Legends Mobil Oyununa aktarmak istiyor olabilir, zira League of Legends PC sürümü en çok bilinen ve oynanan Moba oyunu olarak dikkat çekiyor.

Ayrıca Bakınız:   MapHack Açıklaması / Mobile Legends: Bang Bang

Arena of Valor ile ilgili detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Battle RoyaleMobaRol Oyunu

Hunter's Arena: Legends, BattleRoyale-MOBA-RPG Türündeki Oyun Testlere Başlıyor

MobaNasıl Yapılır

Mobile Legends MS Sorunu Çözümü

MobaPC

League of Legends Forumları Önümüzdeki Hafta Kapanıyor

MobaStrateji

Magic: ManaStrike Yeni Kartların ve Planeswalkersların Olduğu İlk Güncellemesini Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg Lite Giriş Ekranında Donması Sorununa 3 Çözüm Önerisi