Strateji

Dota Underlords Beta Testleri Başladı

Son zamanlarda hem PC’de hem de mobil cihazlarda çok oynanan oyunlardan birisi Auto Chess oyunları olarak karşımıza çıkıyor. Şans ve stratejinin bir araya geldiği bu oyun türünde basitçe yaratıklarla satranç oynuyorsunuz demek mümkün. Fikir güzel olduğu için bu kategoride çıkan oyunlar da oyuncular tarafından sevildi.

Auto Chess oyunlarına bir yenisi daha eklendi. Dota’nın kendisinin geliştirdiği Dota Underlords oyunu süpriz bir şekilde beta testlerine başladı. Google Play, AppStore ve Steam’den oynanabilir durumda. Şuan için betaya katılacak oyuncularda da bir kısıtlama duyurusu yapılmadı.

Dota Underlords nedir?

8 kişi bir seriye başlıyorsunuz. Her bölümde rastgele bir oyuncuyla karşılaşıyor ve mücadele ediyorsunuz. Mücadele aralarında size en başta verdiği gibi rastgele 5 yaratık öneriyor. Oyun içinden kazandığınız altınlarla bunları alabiliyorsunuz. Bir kaç parçayı alıp yaratıklarınızı geliştirebiliyorsunuz.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Maçı kazanan da kaybeden de bir sonraki tura geçiyor ama kaybedenlerin can puanı azalıyor. Can puanı biten oyuncu oyunu kaybediyor. Geriye 1 kişi kalana kadar oyun bu şekilde sürüyor.

Ayrıca Bakınız:   Magic: ManaStrike / Netmarble / Strateji Oyunu

Amacınız yaratıklarınızı doğru belirlemek çünkü yaratıkların sınıfları bulunuyor. Rakibinizin hangi yaratıkları kullandığını bilmeniz biraz zor. Çünkü alana seviyenize göre belirli bir sayıda yaratık sürebildiğiniz gibi alanın dışında da yaratık biriktirmeniz mümkün. Ayrıca her tur başında taktiğinizi değiştirmeniz de yapabildiğiniz şeylerden birisi. Bu nedenle stratejinin yanında biraz da şans gerekiyor.

Dota Underlords Oyunu Betaya Girdi

Dota Underlords Oyunu Betaya Girdi

Altınlarınızı yaratık almak için kullanabildiğiniz gibi kendi seviyenizi geliştirmek için de kullanabiliyorsunuz. Bu sayede daha yüksek seviyelerde alan daha fazla yaratık koyabiliyorsunuz.

Dota Underlords ne zaman yayınlanacak?

Oyunun tam sürümüyle ilgili şimdilik bilgi yok ama daha yeni olmasına rağmen hemen beta testlerine başlaması tam sürümün çıkışının gecikmeyeceğini düşündürüyor.

Google Play

Umutcan D.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
KonsolRehber

Nintendo Switch'ten Bilgisayara ya da Telefona Ekran Görüntüsü Gönderme

AksiyonRehberRol Oyunu

Demon’s Souls'ta En İyi 5 Silah

AksiyonRehberRol Oyunu

Watch Dogs: Legion - Hızlı Seyehat ( Fast Travel) Nasıl Açılır?

AksiyonRehberRol Oyunu

Watch Dogs: Legion Karakter Yaratma Ekranı Detayları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir