Battle RoyaleRehber

Cyber Hunter En İyi Silahlar

Netease, bir süre önce efsane mobil battle royale oyunu Cyber Hunter’ı yayınladı. Oyun oldukça ilgi gördü. Biz de kanalda bir çok videosunu yayınladı. Bu yazıda da sizlere Cyber Hunter’daki bütün silahları göstereceğim. En iyi silahları listeleyeceğiz. Elbette oyun esnasında kimi zaman silah seçmenize olanak olmuyor. Ne bulursanız onunla savaşmanız gerekiyor ama alternatifiniz olduğu zaman verdiğimiz listedeki silahları tercih etmeniz sizin için iyi olacaktır.

Oyuncu arkadaşlarım, şunu da ifade etmem gerekir ki herkes her silahla oynayamaz. Bu açıdan kendi tarzınıza göre en iyi silahı yine aşağıdaki listeden seçebilirsiniz.

Cyber Hunter en iyi silahlar hangileri?

Cyber Hunter, mobil battle royale oyununda tam 20 adet silah bulunuyor. Bunlar elbette farklı türde silahlar olup ayrı ayrı karşılaştırmak gerekiyor. İlk türümüzden başlayalım.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Assault Rifle / Piyade Tüfekleri

Oyunun orta menzilli otomatik silahları, en yaygın kullanılan silahlardır. Özellikle etkili aparatlar takılabildiği için tercih edilir. Güçlü silahlar olduğundan oyuncuların çoğu bu tip silahları kullanır. 6 adet piyade tüfeği oyunda oynanabilir durumda.

 1. Crusader
 2. Drake Buster
 3. Son of The Sky
 4. Direct Confrontation
 5. Liberty Alpha
 6. Delta

İlk 3 silah güç bakımından hemen hemen birbirine denktir. Crusader mesafe, kontrol edilebilirlik (stabilite) ve atış hızı bakımından diğerinden üstündür. Oyunun en iyi piyade tüfeğidir. Bununla birlikte 3 farklı eklenti takılabilir ve ayrıca boyanabilir.

Drake Buster aslında Son of The Sky silahından güç bakımından biraz düşük seviyededir ama diğer iki özellik olan stabilite ve atış hızı bakımından ondan çok daha iyi durumda. Bu nedenle Drake Buster oyunun en iyi 2. piyade tüfeğidir. Ayrıca 3 farklı eklenti takılabilir ama boyanamaz. (ileride değişebilir)

Son of The Sky diğerlerine göre güç bakımından üstündür. En yakın rakibi Direct Confrontation ondan biraz daha güç bakımından düşük olduğundan 3. sırada yer alır.

Diğerleri her zaman bulunabilen standart piyade tüfekleridir. En iyi piyade tüfekleri sıralaması bu şekildedir.

SMG / Hafif Makineli

Cyber Hunter’da 3 farklı SMG silahı bulunuyor. Bu silahlar yakın mesafede oldukça etkililer. Ayrıca yüksek atış hızı sayesinde tehlikeli olabiliyorlar.

 1. Sentinel
 2. Foxtrot
 3. Omega

Sentinel güç ve atış hızı bakımından oyunun en iyi SMG ‘si konumunda. Mesafesi Foxfortla aynı olsa da stabilite ve güçle onun önüne geçiyor. Sentinel Cyber Hunter’ın en iyi hafif makineli tüfeğidir.

Foxtrot hafif makineli tüfeği, Omega’dan güç ve özellikle stabilite bakımından çok iyi olduğundan Cyber Hunter’ın ikinci en iyi SMG’si konumunda bulunuyor.

Shotgun / Tüfek

Oyunda 4 farklı tüfek benzeri silah var. Bunların biraz bilim kurgu ürünü bir az fantastik bir içerik olduğunu söylemeliyim. Çünkü bildiğimiz av tüfeği gibi değiller. O açıdan tam bir shotgun yani av tüfeği olmayabilir. Gelin şimdi en iyisine bir bakalım.

 1. Tiburon
 2. Killer Whale
 3. Vortex
 4. Nightingale

Tiburon en güçlü silah olarak dikkat çekse de yakın mesafede etkili olabiliyor. Ayrıca diğer silahlardan eksik yönü atış hızı. Atış hızı oldukça yavaş. Seri bir çatışmada sizi zor durumda bırakabilir ama tutturduğunuz zaman yakın mesafede alamayacağı kimse yoktur. Bu açıdan kendisini Cyber Hunter’ın en iyi Shotgun’ı ilan ediyorum.

Killer Whale ilk sıradaki silaha göre gücü biraz düşük olsa da ikinci sıraya konulmasının en önemli sebebi Tiburon’dan daha stabil olması ve bir tık daha hızlı ateş edebilmesi. Cyber Hunter’ın en iyi ikinci shotgunıdır.

Vortex oyunun elektrik silahıdır. Fantastik olduğundan aslında yorum yapmak zor ama stabilitesi en yüksek silahtır çünkü nişan almanıza bile gerek yok. Rakipler yanınızdayken tetiğe basın yeter. Elektrik vermeye başlar. Düşük hasar nedeniyle 3. sırada.

Diğer silahımız can basar herhangi bir gücü yoktur.

Bomba Atarlar

Oyunun en güçlü silahlarıdır. Pek tercih edilmez çünkü yakın mesafe ve atış hızı yüksek olsa bile merminin hedefe varışı oldukça uzun sürüyor. Fantastik silahlardır. Bu nedenle fazla yorum yapmayacağım. Güce göre sıralaylım ve geçelim.

 1. Destroyer
 2. Falling Star
 3. Absolute Zero

Neden ilk sırada Destroyer var? Bunun sebebi gücünün çok yüksek olması. Bununla birlikte mesafede oldukça yüksek.Sıralama bu şekilde.

Sniper / Nişancı Tüfekleri

Oyunun en iyi ama en zor silahlarına geldik. Burada oldukça seçiçi olmalısınız. Sizlere Cyber Hunter’ın en iyi sniperlarının listesini yaptım.

 1. Flamingo
 2. Valkyrie
 3. Soulsnatcher
 4. Empty Coffin

Flaming, güç bakımından ilk 3 silahla hemen hemen aynı olabilir ama stabilite bakımından diğerlerinden çok iyi olduğu için Cyber Hunter’ın en iyi sniper silahı.

Valkyrie, ilk silaha göre tek artısı atış hızı. Bu nedenle ikinci sıradan listeme girdi. Güç bakımından hemen hemen aynı olsa da hızlı atış yapabildiği için stabilitesini kaybediyor.

Soulsnatcher, ikinci sıradaki silahla hemen hemen aynı özelliklere sahip.

Cyber Hunter için sizlere en iyi silah listesini hazırladım. Silahları kendi türlerine göre ayırdım. Hangi türü seviyorsanız en iyisini bu listelerden öğrenebilirsiniz. Eğer sizin bir fikriniz varsa yorumlarda benimle paylaşın. Silahların bütün istatistiklerini galerimizden alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Pity Timer Hesaplama

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Ekipman Rehberi, Hangi Kahramana Hangi Ekipman Tipi Giydirilmeli?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Shai İçin Ön Kayıt Başladı! Black Desert Online Haberleri [Basın Bülteni]