Hayatta KalmaRehber

Stormfall: Saga of Survival Rehberi

Stormfall: Saga of Survival, izometrik bakış açısına sahip, son zamanların popüler mobil oyun kategorilerinden biri olan hayatta kalma mobil oyunlarından birisi. Plarium’un yayınladığı oyun, şirketin diğer oyunları gibi grafik kalitesiyle dikkat çekiyor. Bu açıdan youtube.com/rocknrogue kanalında da bir kaç videosu yayınlanan oyun hakkında en baştan hızlı bir şekilde gelişmek için sizlere bir kaç ipucu vermeyi düşünüyorum.

Stormfall: Saga of Survival mobil hayatta kalma oyunu rehberimizi hiç para harcamayı düşünmeyen oyuncuların daha verimli ve hızlı gelişmesi için hazırladık. Umarım faydalı bir Stormfall: Saga of Survival rehberi olur. Dilerseniz adım adım ilerleyelim.

Stormfall: Saga of Survival nasıl oynamalıyım?

Giriş bölgesini temizle

Oyuna ilk başladığınızda kendi bölgenizde başlıyorsunuz. Bu bölge oyun başladığında vahşi doğaya aittir. Hem yaratık ve zombiler hem de bitkiler açısından bölgenizi iyice temizleyin. Bu ayrıca giriş düzeyinde üretim yapacağınız malzemeleri de size sağlayacaktır.

Gerekli malzemeleri üretin

Oyunda seviye aldıkça üretim yapabileceğiniz seçenekler artacaktır. İlk başladığınızda çok fazla seçenek yok. Balta, kazma gibi seçenekler var. Bunlar oyunun başında en gerekli araçlardır. İlk önce bunları üretin. Bu sayede bunlarla daha fazla malzeme toplayacaksınız.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Üretim için malzeme toplayın

Baltayla ya da kazmayla malzeme toplamakla hem malzemeleri elde edebileceksiniz hem de tecrübe puanı kazanacaksınız. Tecrübe puanı kazanmak için malzemeler önemli. Mutlaka toplayın. En başta odun ve taş en gerekli malzemedir. Bununla birlikte hangi seviyede hangi zanaatın açılacağına bakın. Örneğin ev yapmak için gerekli zanaatın ne zaman açılacağını kontrol edin ve yakın zamanda ona yatırım yapın. Gerekli malzemelerini toplayın.

Evin temelini atın

Stormfall: Saga of Survival mobil hayatta kalma oyununda ev geliştirme özelliği de var. Evinizi çeşitli aşamalar bakımından geliştirmeniz mümkün. Örneğin duvarlar, içerisindeki malzemeler ve düzenlemeler. Bunlar ileriki seviyelerdeki işler ama evinizin temelini baştan atmalısınız. Çünkü buraya depo yapacaksınız. Diğer zanaat için gerekli ekipmanları koyacaksınız. Bu açıdan evinizi bir an önce oluşturmaya bakın.

Tarımı es geçmeyin

Stormfall: Saga of Survival mobil hayatta kalma oyununda bitki ekme işi de var. İlk önce gerekli tohumları ekmenizi tavsiye ediyoruz. İlk etapta size en çok yarayacak bitkiler sazlıktır. Onları ekmeniz önemlidir. İlk seviyelerde tarlalar çok fazla mahsul vermese de geliştirdikçe size yetecek kadar ürün almanız mümkündür.

Stormfall Saga of Survival Rehber

Stormfall Saga of Survival Rehber

Sinsi atak özelliğini kullanın

Tüm bu oyun esnasında düşmanlarla karşılaşacaksınız. Düşmanlar küçük haritada belli oluyor. Fazla yaklaşmadan bu özellikle sessizce düşmanınıza yaklaşın ve saldırın. Bu sayede bir düşmana iki katı hasar vermeniz mümkündür. Oyunun savaş sistemi çok fazla gelişmiş değil. Bu açıdan canınız savaş sırasında çok fazla düşebilir. Bunu önlemek için hızlıca düşmanınızın ölmesi gerekir.

Günlük görevleri mutlaka bitirin

Stormfall: Saga of Survival hayatta kalma oyununda 3 bölümden oluşan toplamda 15 günlük görev yapılabiliyor. Her bölüm bitirildiğinde görevlerden gelen ödüller hariç ekstra ödül veriliyor. Basit görevlerin bulunduğu bu bölümleri mutlaka yapın. Hem ödüllerini alın hem bitirme ödüllerini alın. Her gün bunu yaptığınızda oldukça iyi sonuçlar alacaksınız. Tecrübe puanından bahsetmiyoruz bile.

Stormfall Saga of Survival Rehber

Stormfall Saga of Survival Rehber

Saldırı yerinizi iyi belirleyin

Stormfall: Saga of Survival oyununda haritaya geçtiğiniz zaman başka kaynak alanlarının bir bölge gibi karşınızda olduğunu görürsünüz. Buralara seyahat etmek için enerji kullanırsınız. Ne kadar uzaksa o kadar çok enerji tüketir. Bunun ayarlamasını iyi yapmanız gerekiyor. Enerjinin iki yöntemle dolması mümkün, ücretsiz şekilde zamanla ve ücretli şekilde.

Ayrıca bu saldırabileceğiniz, ziyaret edebileceğiniz yerlerin güçleri üzerinde yazıyor. Gücünüze göre bir yer seçmeniz içerisinde zorlanmayacağınız anlamına gelir. Eğer bir yerde ölürseniz bütün eşyalarınızı kaybettiğinizi unutmayın. Ölmeyeceğiniz bir yere gidin. Ve de üzerinize fazla birşey almadan gidin.

İlk seviyelerde bunun gibi ilerlerseniz para vermeden en hızlı şekilde ilerlemeniz mümkün olacaktır. Diğer rehberlerimizin yazımı devam etmektedir. Diğer haberler için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ediniz.

Oyunu indirmek için Google Play sayfasını ziyaret edin.

Yazar Hakkında

Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask Premium Thick Hide Nerede Bulunur?

AksiyonHayatta KalmaRehber

Palworld'de Bushi Noct'u Nerede Bulabilirsiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Hastalıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Uyuma, Dinlenme ve Moral Arttırma Rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Mayıs 2019’da En Çok Kazanan Oyunlar Hangileri (Bütün Platformlar)