RehberStrateji

Lapse Nasıl Oynanır? Lapse: A Forgotten Future

Lapse: A Forgotten Future oyunu ve yeni çıkanlardan birisi Lapse 2, oldukça popüler bir kart destesi oyunudur. Oyun ve türü hakkında kısaca bir tanıtım yapalım. Lapse: A Forgotten Future temelde yazı tabanlı bir oyundur. Yazılar kartlara yazılmıştır. Hepsini okumanız gerekir. Yazı tabanlı olduğu kadar kartın sahip olduğu iki seçenekten birini seçtiğiniz için ayrıca kısmen rol yapma oyunu da denilebilir. Ayrıca Lapse: A Forgotten Future bir yönetim strateji oyunudur. Bir yönetici olarak karar verdiğinizden kendi stratejinizi de oluşturmalısınız. Kartların karşınıza çıkması ve çıkış zamanı da ayrıca şans faktörüyle de alakalıdır.

Lapse: A Forgotten Future nasıl oynanır?

Mobil oyun sektöründe en basit şekilde oynanan oyun tipidir. Lapse: A Forgotten Future’da hikayeye göre ülkenin yönetimi size veriliyor ve ülkeyi götürebildiğiniz kadar ileri götürmeniz isteniyor. Elbette senaryoda ilginç olaylar baş gösteriyor.

Oyun esnasında çeşitli kart desteleri önünüze açılıyor. Bir kart destesinde farklı kartlar bulunuyor. Bu kartlar sizlere genellikle bir soru soruyor ve sizden soruya cevap ve durumla ilgili karar vermeniz isteniyor. Genellikle kartı tutarak sağa kaydırdığınız zaman olumlu cevap vermiş oluyorsunuz ya da kabul etmiş oluyorsunuz. Kartı sola kaydırırsanız olsumsuz karar vermiş oluyor ya da kabul etmiyorsunuz. Kartlarla karar vermek bu şekilde oluyor.

İstatistikleri dengede tutun

Her verdiğiniz karar size dengeli bir şekilde verilen ülke durumunu etkiliyor. Doğa, Askeri, Toplum ve Para dengesi ekranın üst kısmında grafik olarak gösteriliyor. Bunlar azaldığında kırmızıya dönüşüyor. Bittiğinde ise sonunuz geliyor. Halk ayaklanıp sizi indirebiliyor. Ya da senaryoya göre komşu ülkeler sizi tutsak alabiliyor.

Kararlarınızı verirken istatistikleri göz önüne almalısınız. Ne kadar çok dengede durursa o kadar uzun süre yönetimde kalabilirsiniz. Bu sayede daha uzun yıllar ilerleyebilirsiniz.

Lapse: A Forgotten Future amacı ne?

Oyunun amacı senaryodaki sonlara ulaşmak. Senaryo hakkında bilgi vermem doğru olmayacaktır. Senaryo sonları belli senelere gizlenmiştir. O seneye ulaştığınızda sona da ulaşıyorsunuz. Bunun gibi bir kaç son belli senelere gizlenmiş ve o senelere ulaşmanız lazım. Bunun için uzun süre görevde kalmanız gerekiyor.

Lapse: A Forgotten Future uzun süre nasıl hayatta kalırım?

Uzun süre boyunca yönetimde kalmak için biraz şansa ihtiyacınız var. Ayrıca bazı taktikler de var. Örneğin buradaki yazımızda yazıldığı gibi ikinci sona ulaşmak için Kimio’nun bütün taleplerini kabul etmeniz gerekiyor. Kimio’ya destek verdiğiniz zaman ikinci sona daha çabuk ulaşıyorsunuz. Elbette bunları yaparken yönetimsel istatistiklere de dikkat etmeniz gerekecek.

Bununla birlikte oyun ilerleyişinde size teklif edilen bütün buffları alınç Bu bufflar örneğin sizi bir isyandan kurtarabilir, ekonomi bozulduğunda durumu düzeltebilir.

Yönetimden indirildiğim zaman ne oluyor?

Bir şekilde bir dengeniz sıfırlandığı zaman bir bahane bulup halk ya da asker ya da düşman ülkeler sizi yönetimden indiriyor. Bu durumda oyun baştan başlıyor. Elbette ilerlediğiniz sene yerinde kalıyor. Kartlarınız yeniden karılıyor ve dağıtılıyor.

lapse nasıl oynanır

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2 : Bannerlord'da Yetenekler Nasıl Sıfırlanır?

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount and Blade 2: Bannerlord'da Cellat Baltası Nasıl Elde Edilir?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2: Gambit Rehberi (Türkçe)

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2'de Breakneck Tüfek Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Era of Legends Rehber