Mobil Oyun Ekipmanları

Microsoft’un Mobil Oyun Kumandası – Mobil Oyuncu Ekipmanları

Microsoft’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve telefon ile tabletler için uyumlu oyun kumandası ortaya çıktı. 2014’ten bu yana çalışmalarını sürdürdüğü kumandanın örneği internete sızdı. Bunun yanında Microsoft, bu ürünün patentini aldı. Piyasada bulunan bildiğimiz mobil oyun kumandalarından farklı bir yapıya sahip olan bu mobil oyun ekipmanı oyun dünyasında ilgi görecek.

Mobil oyun kumandası

Bu sene başında detaylanan Xcloud bulut oyun sisteminden sonra yine aynı amaç için bir de oyun kumandası üretildi. Bildiğiniz gibi Xcloud bulut oyun sistemi aynı oyunu bütün platformlardan oynama imkanı sunuyor. Buna elbette telefon ve tabletler de dahil.

Telefon ve tablette PC ve konsollara göre oyun oynamanın zor olduğunu biliyoruz. Ekran küçük, dokunmak için kısıtlı bir alan var ve bunun gibi çeşitli sorunlar mobil oyunculuğun tuzu biberi. Daha çok insanın mobil oyuncu olması için atılmış büyük bir adım Microsoft’un şu an ismi konulmamış mobil oyun kumandası olacak.

Microsoft Mobil Oyun Kolu

Microsoft Mobil Oyun Kolu

Telefondan oyun oynamayı kolaylaştıracak Microsoft’un mobil oyun kumandasının yakın zaman içinde seri üretime geçmesi planlanıyor. Xcloud oyunlarıyla entegre olacağı kesin olan kumanda muhtemelen telefonda oynayabileceğiniz diğer oyunlar için de destek verecektir.

Microsoft Mobil Oyun Kolu

Microsoft Mobil Oyun Kolu

Yapısı bakımından da oldukça ilginç görülen oyun kumandasının fiyatıyla ilgili bir bilgi şuan için yok. Microsoft’un mobil oyun kumandası telefonunuzu tam bir oyun konsoluna dönüştürecek.

Ayrıca Bakınız:   xCloud Bulut Oyun Servisi Oyun Listesi
Kaan Alp B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Mobil Oyun Ekipmanları

Kablosuz Oyuncu Kulaklığı - Asus Rog Strix Go 2.4

Mobil Oyun Ekipmanları

Mobil Oyuncular İçin Razer Junglecat Kontrolcü

Mobil Oyun Ekipmanları

SteelSeries Arctis 1 Kablolu Oyuncu Kulaklığı İnceleme - Oyuncu Ekipmanları

Mobil Oyun EkipmanlarıTelefon

Mobil Oyun Telefonu: Xiaomi Black Shark 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Mobile Legends Advanture Mobil RPG