Nasıl Yapılır

Pubg Mobile Tencent Emülatör Başlatılamadı Hatası ve Çözümü

Tencent Gaming Buddy ya da Gameloop emülatörü Pubg Mobile kurduğunuzda ve açmaya çalıştığınızda bazı hatalar verebiliyor. Bunlardan birisi Emülatör Başlatılmadı Hatası. Bu hata sinir bozucu bir hal alabiliyor. Örneğin bu hatayı aldığınız zaman bahsedeceğimiz yöntemi uygulamadan sorunu çözmeniz mümkün değil. İnternette yer alan bir çok yöntem de işe yaramıyor. İlk önce sorunun kaynağından bahsedelim ve çözümünü iletelim.

Gamoloop emülatör başlatılamadı hatası

Bu hatanın sebebi emülatörün yaptığı işlemlerin yarıda kesilmesi veya gerçekleşen bir bağlantı kopması olduğu söylense de tam sebep bilinmiyor ama çözüm için yapmanız gerekenler basit. Sorunun çözülmemesinin nedeni emülatörün hizmetlerinin arka planda çalışıyor olarak kalması.

Bir çok öneride emülatörü tamamen kapatın çıkış yapın deniliyor. Hatta bilgisayarı kapatıp açın deniliyor. Bunun sebebi emülatörün hiç bir şekilde arka planda hiç bir hizmetinin çalışmaması gerektiği. Ama bilgisayarların çoğunda Tencent’e ait bütün dosyaları temp klasörünü ve de indirdiğiniz her şeyi silseniz emülatörden tamamen çıkış yapsanız ve de bilgisayarı kapatıp açsanız dahi arka planda bir hizmet çalışmaya devam ediyor. Bu nedenle emülatörü her açtığınız zaman bu hatayı almanız yüksek ihtimal. Çözüm ise küçük bir yazılımdan yararlanmak.

Ayrıca Bakınız:   Pubg Mobile v0. 3.3 Güncellemesinde Neler Var?

gameloop hata çözümü

Emülatör başlatılamadı hatası çözümü

  1. https://processhacker.sourceforge.io/downloads.php bu adresen bu küçük yazılımı indirin.
  2. Bu yazılımın amacı Gaming Buddy ya da yeni adıyla Gameloop’un arka planda sessizce çalışan hizmetine son vermek.
  3. Yazılımı kurduktan sonra Gameloop’u çalıştırın.
  4. Hatayı alıp bütün emülatörü kapatın.
  5. Kurduğunuz Precess Hacker yazılımına girin.
  6. Arama satırına aow yazın.
  7. aow_exe.exe hizmeti bulunacaktır.
  8. Sağ tıklayıp “Terminate” satırına tıklayın.

Tencent Gameloop Hatası Çözümü

Bu işlem emülatöre ait her şeye son verecektir. Siz tekrar başlatana kadar burada bir hizmet çalışmayacaktır. Bu aşamadan sonra hatanız giderilmiş olacaktır. Pubg Mobile hesabınıza tekrar girmeniz gerekebilir.

Bu yöntemi her seferinde kullanmanız gerekirse emülatörü kaldırıp https://tgb.qq.com/en/games/pubg.html bu adresten public beta sürümünü indirin. Kurulum aşamasında özelleştirme seçeneğinden emülatörün kurulması gereken yeri kendiniz yeni bir dosya açarak belirleyin.

Ayrıca Bakınız:   Clash of Kings Dayanıklılık Nasıl Yükseltilir?
Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Battle RoyaleNasıl Yapılır

Fortnite'tan Para İadesi Nasıl Alınır?

Battle RoyaleNasıl YapılırSavaş Oyunları

Call of Duty Mobile Facebook Bağlantı Sorunu

Battle RoyaleNasıl Yapılır

Pubg Mobile Hesap Silme

Battle RoyaleNasıl Yapılır

Pubg Mobile'da Desteğe Mesaj Atma

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg Mobile Hesap Silme