MMORPGRehber

Tales of Wind Rehber

Tales of Wind, son zamanların en iyi ve güzel görünen devasa rol oyunlarından birisi. Yapımcı şirket yeni olmasına rağmen oldukça iyi iş çıkarmış ve kısa sürede popülerleşen bir oyunu piyasaya sürmüş durumda. Bizde Tales of Wind oyununa başlamak isteyenler için kısa bir başlangıç rehberi oluşturalım istedik. Oyunu ilk açtığınızda ne yapmalısınız, nasıl daha hızlı seviye atlarsınız ve daha bir çok bilmeniz gereken konuya rehberde değiniyoruz.

Tales of Wind mmorpg rehberi

Oyuna girmeden sınıfını akıllıca seç

Tales of Wind oyununda 4 tane ana toplamda 8 tane sınıf bulunuyor. 4 ana sınıf ileriki seviyelerde iki farklı alandan birinde uzmanlaşabiliyor. Bu açıdan sınıfınızı akıllıca seçmeniz öneriliyor. Bu sınıflar şu şekilde;

 1. Warrior
  • Paladin
  • Berserker
 2. Mage
  • Pyromancer
  • Frostweaver
 3. Cleric
  • Priest
  • Ranger
 4. Assassin
  • Asura
  • Ninja

Hangisinden zevk alacağınızı düşünüyorsanız onu seçmenizde fayda var çünkü mmorpg oyunları oldukça emek isteyen oyunlardan. Yanlış bir karar verdikten sonra yeniden başlamak oldukça zor.

Ana görevleri takip et

Tales of Wind‘e girdiğiniz zaman ilk yapmanız gereken “Quest Line” dedikleri hazır görevleri takip etmek yani oyunun sizi götürdüğü yere gitmek. Buradaki amaç hızlı bir şekilde seviye atlamaktır. Bu görevler oyunun en iyi tecrübe puanını verirken ayrıca size oyunu da tanıtacaktır. Bu açıdan ana görev çizgisinden ilerlemek en iyisidir.

Bosslardan düşen kartları mutlaka kullanın

Boss savaşları sonunda onlardan kartlar düşüyor. Oyunun başlarında bu kartlar çok değerli olmasada da savaş gücünüzü arttırmak için çok önemli unsurlar. Bu kartlar eşyalarınıza iliştirilebiliyor. Onları mutlaka değiştirin. Bir çok kişi daha iyisini takmak için bekletiyor ama bu doğru değildir. Daha iyisi çıktığı zaman onu yerine takabilirsiniz. Daha iyisi düşene kadar Tales of Winds‘de mutlaka kartlarınızı yerine takın.

Günlük giriş ve günlük görevleri yapın

Bir çok oyuncu için sıkıcı olabilir ama Tales of Wind mobil mmorpg için günlük görevler oldukça önemlidir. Hediyeleri oyunun başılarında oldukça iyi sonralarda değeri size tatmin edici gelmese de aldığınız diğer ödüller nedeniyle günlük görevler önemli. Düşen eşyaları savaş gücü arttırmak için kullanın. Gelen tecrübe puanına oldukça ihtiyaç duyacaksınız kaçırmayın. Bununla birlikte her gün oyuna girişte ilk yaptığınız şey günlük giriş ödülünü almak olmalı.

Bütün petleri toplayın

Pet yani evcil hayvanlar, oyunun sistemine dahil edilmiş. Tales of Wind için oyuna dahil edilen petler gerekli oldukları kadar sevimliler de. Oyunda çantanızı açtığınız zaman orada bir ağ benzeri simge görebilirsiniz. Örümcek ağına benziyor olabilir (ileride değişebilir). Bu çok önemli bir eşyadır ve evcil hayvan yakalamanıza izin verir. Bu eşyaya tıklayın ve sizi götürdüğü yere gidin. Buradan evcil hayvanınızı yakalayın. Tecrübe puanı için görevlerle meşgul olduğunuz kesin ama pet biriktirmeyi de unutmayın çünkü sizi güçlendirmek için oldukça gerekliler.

Tales of Winds savaş sistemi ipuçları

Son olarak kısaca savaş sistemi hakkında bir kaç tavsiyede bulunacağız. Oyunda auto play modu var. Yönlendirme savaş ve yetenek kullanımını telefon kendisi yapıyor ama dikkat edin. Boss savaşlarında auto play, yetenekleri yanlış zamanda yanlış yerde kullanıyor. Bu savaş süresini uzatabilir ya da bossa karşı yenilmenize sebep olarabilir. Kontrolü ele almanızda fayda var.

Savaş esnasında hem haraket etmeli hem de savaşmalısınız. Çünkü özellikle bosslar savaş alanına size zarar verecek yetenekler kullanır. Bunlardan kaçmak için sürekli haraket etmenizde fayda var.

Kalabalık bir grupla savaşırken alan yeteneklerinizi mutlaka kullanın. Yine burada işi auto playe bırakırsanız işiniz zorlaşabilir.

Tales of Wind için başlangıç rehberimizin sonuna geldik. Umarım oyuna yeni başlayacaklar için bilgilendirici olmuştur. Oyunla ilgili herhangi bir sorunuz varsa yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2 : Bannerlord'da Yetenekler Nasıl Sıfırlanır?

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount and Blade 2: Bannerlord'da Cellat Baltası Nasıl Elde Edilir?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2: Gambit Rehberi (Türkçe)

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2'de Breakneck Tüfek Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Chess Rush Dev Cevaplıyor Neler Değişecek?