Mobil Oyun

Yayınlansa da Oynasak – Yeni Android Oyunlar 2019

Bu sene yayınlanmasını beklediğim bir sürü oyunu bu yazıda sizler için derledim. İçlerinden bir çoğunun geliştirildiğini bile duymamış olabilirsiniz. Bu açıdan bu listem sizlere bir ışık olacak umudundayım. 2019 yılı içerisinde yayınlanması planlanan bu mobil oyunlar bir çok kategoride yer alacaklar. Bu açıdan bir çok insana hitap edecek bu listeyi mutlaka kontrol ediniz. Yeni mobil oyunlarla ilgili ayrıca varsa videolarını da ekleyeceğim. Yeni mobil oyunlar listemize başlamadan önce bu listede hangi oyunları bulacağınızla ilgili ön bilgilendirme yapmak istiyorum; Apex Legends, Diablo Immortal, Black Desert Mobile, EVE: Echoes, H1Z1, Shadowgun Wargames… Aslında daha çok oyun var ama beni en çok heyecanlandıran bunlar oldu. Bu yüzden sizlerle de bunları paylaşmak istedim. Dilerseniz başlayalım.

Apex Legends Mobile

Bu sene çıkan oyun ilk çıktığında Twitch üzerinden izlenme ve oyuncu bakımından indirilme rekorları kırsa da daha sonraları yaşanan sıkıntılar nedeniyle popülerliği azaldı. Yine de büyük bir kitlesinin mobil oyununun çıkmasını beklediğini biliyorum. Yapımcı şirket ise PC sürümü çıkar çıkmaz, oyunun mobil sürümü üzerinde çalışmalara çoktan başladıklarını duyurdu. Apex Legends‘ın oynanış fragmanını hemen üstte bulabilirsiniz.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Diablo Immortal

Blizzard takipçilerinin şirkete en çok kızmasının sebeplerinden birisi olarak gösterilen Diablo Immortal mobil oyunu, Diablo serisini telefonlarınıza getirecekken neden tepki gösteriliyor anlamış değiliz. Aslında tepki gösterilmesinin sebebi bu oyun yüzünden başka bir Diablo oyununun bu sene için yayınlanmaması. Oyuna ön kayıt olabilirsiniz. Google Play sayfasına bir bakın.

Black Desert Mobile

Uzak doğuda uzun zamandır oynanan Black Desert Mobile oyunu PC sürümü için çıktığında çok ses getirdi. Topluluğu hala büyümeye devam eden oyun, grinding denilen sistemi yüzünden belli bir kitleye hitap edemiyor ama aksiyon ve efektleri oldukça ilgi çekiyor. Mobil sürümünde yani Black Desert Mobile’da açık dünya havasını bulamasanız da aynı grinding ve ilerleyiş sistemini bulabileceksiniz. Bunun yanında efektlerde sizi etkileyecek diyebilirim. Oyunu şimdi oynamak mümkün ama İngilizce ya da başka bir dil yok sadece Çince var. Buradan indirebilirsiniz.

Eve: Echoes

Bilgisayardaki havayı yakalayabilecek misiniz emin değilim ama efektlerin inanılmaz olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Uzayın koskoca boşluğunda hem yönetim stratejisini oynarken hem de diğer gemilerle savaşacak hem de astroidlerden toplama yapabileceksiniz. Oyunla ilgili bilinen şimdilik çok şey yok. İlgilendiğim için bizzat takipte olacağım.

H1Z1: Battle Royale

Karşınızda bir efsane. Battle Royale türünün babası, H1Z1. Neden öyle dedik? Hayatta kalma oyunları elbette vardı, Arma eklentileri, Rust türü oyunlar vs derken H1Z1 çıktı. Daha sonra oyun içi moduna Battle Royale’i ekledi. Bu türü ilk ortaya çıkaranlardan birisi desem kimse inkar edemez. Şimdi bu oyunun mobil sürümü üzerinde çalışmalar sürüyor. Daha elle tutulur bir bilgi yok. Yakın zaman içinde sizlerle buluşturacağız.

Shadowgun War Games

Shadowgun Legends, mobil oyun piyasasını atıcı oyunlar kategorisinde grafikleriyle sarstı diyebiliriz. Oldukça ilgi gören oyunun Apex Legends çıkışından sonra battle royale türünde çıkması beklenirdi ama o şekilde değil de OverWatch türünde bir oyun bizlerle olacak. Arenaya atılmış 5’er kişilik 2 takım atılıyor ve savaş başlıyor. Örnekleri bulunuyor. En önemli mobil örneği Modern Combat Versus oyunu. Benzeri ShadowGun War Games yakın zaman içinde telefonlarımıza gelecek.

Listemiz şimdilik bu kadar. Yeni ve ilgi çekici oyunların haberleri geldiği zaman derhal sizlerle paylaşacağız. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek, ya da site içerisinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Rise of Kingdoms Bütün Mobil Cihazlarda Kullanılabilir