Moba

League of Legends ve Mobil Sürümü Arasında Ne Gibi Farklar Var?

Bildiğiniz üzere Riot Games yakın zaman içinde League of Legends’ın mobil sürümünü League of Legends: Wild Rift ismiyle mobil platformlara ve konsollara getirecek. League of Legends ile Wild Rift’in temelde aynı olduğu söylense de arasında önemli farklar bulunacak. Bunları sizinle paylaşıyoruz.

Maç süreleri

League of Legends Wild Rift mobil oyun olduğu için oyun süreleri de kısa olmalı. Böyle olmasının sebebi elbette oyuncu istekleri. Çok fazla uzayan maçlar gerçekten can sıkıyor. Bunu diğer mobil moba oyunlarında görmüşlüğümüz var. Bu açıdan şirket maçların kısa olması için önemli değişiklikler yapmak zorunda. Maçların 15-20 dakika sürmesi için Riot Games oyunda şu şekilde değişiklikler yapıyor;

  • En fazla 15 seviye alabilirsiniz.
  • Yetenek seviyeleri, normal yetenekler için 4 ulti için 3 olarak belirlenmiş.
  • Kulelerde barikatlar kaldırılmış.
  • Minion keserken son vuruşu yapmasanız dahi altın alabilirsiniz. Son vuruşu yaparsanız daha fazla altın alırsınız.
  • Totemler ücretsiz.
Ayrıca Bakınız:   Arena of Valor Nisan 2018'de Ne Kadar Kazandı?

Değişiklikleri incelediğiniz zaman altın kazanımının arttığını ve harcadığınız zamanın da azaldığını görebilirsiniz. Bu açıdan çok daha hızlı gelişecek ve sonuca daha hızlı erişeceksiniz. Bu açıdan maçların 20 dakikayı geçmeyeceği düşünülüyor.

Şampiyonlardaki değişiklikler

Şampiyonlar elbette birebir alınabilir. En azından sistem müsade ettiği kadar ama hepsi alınmayacak. Başta 40 adet LOL şampiyonu Wild Rift’e eklenecek. Elbette gelecek güncellemelerle yeni kahramanlar ya da PC sürümünden kahramanlar gelebilir. Mobil oyunda muhtemelen performans odaklı düşünüleceği için bazı kostümler ve bazı animasyonlar da olmayacak.

Wild Rift nasıl oynanacak?

Daha önce mobil moba oynadıysanız kontroller hakkında az çok fikriniz vardır. Sol kısımda navigasyon butonu, sağ kısımda yetenekleriniz olacak. Kahramanınız bazı atışları otomatik yapacak. Canı en az olan minion otomatik olarak seçilecek. Kule ya da şampiyona saldıracağınız zaman yine bir butonla seçmeniz gerekecek. Ayrıca sağ kısımda yetenekleri basılı tutarak yönlendirmeniz mümkün olacak.

Ayrıca Bakınız:   Arena of Valor Bu Bu Hafta (24-30 Ekim) Ücretsiz Kahramanlar

Biraz afalladınız mı? Zannetmem, çünkü LOL oyuncusu olup telefonda herhangi bir mobil moba oynamamış çok az oyuncu vardır diye düşünüyorum. Fazla zorlanmayacağınızdan eminim. League of Legends Wild Rift ile ilgili haberler için bizi takip etmeyi unutmayın.

Tayfun B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
GüncellemeMoba

Yeni Karakterler, Yeni Oyun Modu ve Korsan Teması - Brawl Stars Yeni Güncelleme

Moba

Riot Games Anime Dizisi Hazırlıyor

Moba

Extraordinary Ones / Netease'den Yeni Mobil Moba

Moba

Marvel Super War Moba Oyunu Ön Kayıt Topluyor

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Earth Erken Erişime Açılıyor