Moba

League of Legends ve Mobil Sürümü Arasında Ne Gibi Farklar Var?

Bildiğiniz üzere Riot Games yakın zaman içinde League of Legends’ın mobil sürümünü League of Legends: Wild Rift ismiyle mobil platformlara ve konsollara getirecek. League of Legends ile Wild Rift’in temelde aynı olduğu söylense de arasında önemli farklar bulunacak. Bunları sizinle paylaşıyoruz.

Maç süreleri

League of Legends Wild Rift mobil oyun olduğu için oyun süreleri de kısa olmalı. Böyle olmasının sebebi elbette oyuncu istekleri. Çok fazla uzayan maçlar gerçekten can sıkıyor. Bunu diğer mobil moba oyunlarında görmüşlüğümüz var. Bu açıdan şirket maçların kısa olması için önemli değişiklikler yapmak zorunda. Maçların 15-20 dakika sürmesi için Riot Games oyunda şu şekilde değişiklikler yapıyor;

  • En fazla 15 seviye alabilirsiniz.
  • Yetenek seviyeleri, normal yetenekler için 4 ulti için 3 olarak belirlenmiş.
  • Kulelerde barikatlar kaldırılmış.
  • Minion keserken son vuruşu yapmasanız dahi altın alabilirsiniz. Son vuruşu yaparsanız daha fazla altın alırsınız.
  • Totemler ücretsiz.

Değişiklikleri incelediğiniz zaman altın kazanımının arttığını ve harcadığınız zamanın da azaldığını görebilirsiniz. Bu açıdan çok daha hızlı gelişecek ve sonuca daha hızlı erişeceksiniz. Bu açıdan maçların 20 dakikayı geçmeyeceği düşünülüyor.

Şampiyonlardaki değişiklikler

Şampiyonlar elbette birebir alınabilir. En azından sistem müsade ettiği kadar ama hepsi alınmayacak. Başta 40 adet LOL şampiyonu Wild Rift’e eklenecek. Elbette gelecek güncellemelerle yeni kahramanlar ya da PC sürümünden kahramanlar gelebilir. Mobil oyunda muhtemelen performans odaklı düşünüleceği için bazı kostümler ve bazı animasyonlar da olmayacak.

Wild Rift nasıl oynanacak?

Daha önce mobil moba oynadıysanız kontroller hakkında az çok fikriniz vardır. Sol kısımda navigasyon butonu, sağ kısımda yetenekleriniz olacak. Kahramanınız bazı atışları otomatik yapacak. Canı en az olan minion otomatik olarak seçilecek. Kule ya da şampiyona saldıracağınız zaman yine bir butonla seçmeniz gerekecek. Ayrıca sağ kısımda yetenekleri basılı tutarak yönlendirmeniz mümkün olacak.

Biraz afalladınız mı? Zannetmem, çünkü LOL oyuncusu olup telefonda herhangi bir mobil moba oynamamış çok az oyuncu vardır diye düşünüyorum. Fazla zorlanmayacağınızdan eminim. League of Legends Wild Rift ile ilgili haberler için bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Moba

Gelecek yamada League of Legends'ın PBE sunucusuna yeni Mücadeleler geliyor

Moba

League of Legends 12. sezon, ormana etkili değişiklikler getiriyor

MobaRehber

Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı Sorunu

Moba

League of Legends, Bir Sonraki Sezon İçin Yeni Bir Market Hazırlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Earth Erken Erişime Açılıyor