Mobil Oyun Ekipmanları

Mobil Oyuncular İçin Razer Junglecat Kontrolcü

Mobil oyuncular için Razer harika bir kontrolcü tanıtımı yaptı. Nintendo Switch’i biliyorsanız bu oyun kontrolcüsüyle telefonunuz tıpkı ona benzeyecek. Daha önce benzerleri zaten piyasada olan ürün kendine has gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor. Gelin yüzeysel olarak Razer Junglecat tanıtımını yapalım.

Razer Junglecat uyumlu telefonlar

Bluetooth ile telefonlara bağlanan cihaz bazı telefonlarla uyumlu olarak çalışıyor ve diğer telefon marka ve modelleri için ise açıklama yapılmıyor. Uyumlu modeller olarak şunları sıralayabiliriz;

  • Razer Phone 2
  • Samsung Galaxy Note 9
  • Huawei P30 Pro
  • Samsung Galaxy S10 Plus

Oldukça az değil mi? Diğer cihazlarla uyumsuz olduğu da söylenmese de alırken özellikle danışmakta fayda var.

Rezer Junglecat

Rezer Junglecat

Tasarım olarak tıpkı konsol kumandasına benzeyen cihaz,telefonu arasına koymak için ise bir stant görevi görüyor. Bu sayede telefonunuz konsola dönüşüyor ve oldukça ergonomik bir kullanım sunuyor. Tuşlar oyun içinde istediğiniz yerlere atanabiliyor. Bu sayede hangi tuşla neye komut göndermek isterseniz onun için ayarlama yapabilmeniz mümkün. Ayrıca özellikle battle royale ve benzeri atıcı oyunları oynamayı sevenler için kontrolcünün üst kısmına konumlanmış 2 adet tetikte bulunuyor.

Rezer Junglecat

Rezer Junglecat

Gecikmesiz bağlantı

Razer Junglecat‘ın en önemli ve diğer kontrolcülerden benzersiz yanı olarak gecikmeyi en aza indirmesi gösteriliyor. Bluetooth ile bağlantı sağlandığı için gecikme bir çoğumuz için normal karşılanabilir ama oyun deneyimini olumsuz etkileyen bir durumdur. Örneğin bir battle royale oyununda saniyelik bir gecikme oyunu erken bitirmenize neden olabilir. Bu açıdan gecikme olmaması önemli.

Rezer Junglecat

Rezer Junglecat

Uzun süreli pil ömrü

Cihazın telefonunuzdan ayrı olarak usb c ile şarj edilebildiği biliniyor. Tam şarj edildiği zaman ise 100 saate kadar kullanılabiliyor. Bu oldukça iyi bir süre. Telefondan herhangi bir enerji beklentisi olmadığı için de ayrıca beğenilebilecek bir cihaz.

Razer Junglecat fiyatı

Cihazın en dikkat çeken tarafı fiyatı. Alternatiflerine göre oldukça pahalı. Avrupa’da 119€ fiyat etiketiyle satışa sunulan cihazın bu nedenle ülkemizde satılabileceği düşünülmüyor. Lakin Razer gibi bir şirketin bir çok ürünü ülkemizde aktif şekilde satıldığı için kendi çapında müşterisini bulacağı düşünülüyor.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Strateji

Tarayıcıdaki popüler bilim kurgu MMO oyunu OGame yakında mobil cihazlara geliyor

Mobil OyunStrateji

Total War: Medieval II'nin iOS ve Android İçin Çıkış Tarihi Açıklandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Arena Allstars – Auto Chess