MMORPGRehber

Black Desert Mobile’da Hızlı Kasmak İçin İpuçları

Efsane oyun Black Desert Online’ın mobil sürümü Black Desert Mobile sonunda bir kaç ülke için İngilizce olarak yayınlandı ve şirket bu ülkelerden birisini de Türkiye olarak belirledi. Ülkemizden de erişilebilen oyun oldukça zor bir mmorpg olarak dikkat çekiyor. Oynaması basit gelişmesi zor olan Black Desert Mobile‘da hızlı bir şekilde gelişmek, seviye almak, CP yükseltmek için bilinen bütün yolları sizlerle paylaşacağım.

Black Desert Mobile Hızlı Kasma Rehberi

Ana Görevi Takip Et

Oyunda yapman gereken en önemli şey görev serisini takip etmek. Bu şekilde hızlı bir şekilde combat puanı, contrubution puanı kasabilirsiniz. Combat puanı gücünüzü belirlerken contrubution  puanı ise oyun içi bazı özel eşyaları kiralamanızı, işçi kiralamanızı sağlar. İkisi de çok önemli ve hızlı kasmak için gereklidir. Bununla birlikte yeşil olarak gösterilen yan görevleri yapmanız da size katkı sağlayacaktır.

Hızlı kasmak için görev yapma konusunda bir kaç tavsiyem daha var. Mutlaka otomatik savaşı kullanın. Otomatik savaş modu can barınızın sol kısmında belirir. Oyun otomatik savaş modunu çok iyi kullanıyor ki o skill kombinasyonunu gerçek bir kişinin o kadar iyi kullanması neredeyse imkansız. Bu açıdan yaratıkları çok daha hızlı keseceksiniz. Bazı özel görevlerde otomatik mod kullanılmaz. Zindanlarda otomatik mod önerilmez. Zira eğer kendi seviyenizde bir boss savaşına girdiğiniz zaman otomatik modla ölebilirsiniz çünkü otomatik mod sadece yetenek kullanır. Bossun vereceği hasarlardan kaçmaya çalışmaz. Bu açıdan sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Black Spirit Modunu Kullan

Black Desert Mobile‘ın en önemli özelliği bu olsa gerek. Hemen alttaki videoda Black Spirit Mode‘u açıkladık. Sleep Mode olarak da bilinen bu özellik sayesinde oyunda olmasanız da karakteriniz kasmaya yaratık kesmeye devam edebilir. Ücretsiz kullanıyorsanız 3 saat 14 günlük paket satın aldıysanız 6 saat boyunca karakter otomatik olarak yaratık keser. Detayları videodan inceleyin ve bu modu mutlaka kullanın.

Zindanları Yap (Boss Rush)

Black Desert Mobile‘da zindanlar var. Oyun, her bir bölümü kasarken size bir tane o bölgeye ait bir boss kestiriyor. Bu boss daha sonra zindanlar kısmınıza ekleniyor. Black Desert Mobile’da zindan kısmı Boss Rush şeklinde geçiyor. Buradan elde edeceğiniz en önemli şey Altın Para (Gold Coin). Bu parayı özel bir markette eşya almak için kullanıyorsunuz. Ne kadar iyi eşya o kadar hızlı yaratık kesmek demek. Bu da hem hızlı kasılmanıza yarayacak hem de daha iyi eşya size daha yüksek CP sağlayacaktır. Eşyalar aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz Shakatu’s Gear Shop kısmından alınabildiği gibi diğer oyuncuların markete koydukları da alınabilir. Burada işiniz şansa kalmıştır. Öbür türlü marketten alırsanız 5 milyon gümüş civarında bir parayı hazır etmelisiniz.

Black Desert Mobile Eşya Satın Alma

Black Desert Mobile Eşya Satın Alma

Eşyalara artı bas (Enhancement)

Oyunda eşyalara artı basılabiliyor. Enhancement kısmından hepsini ayrı ayrı geliştirmeniz mümkün. Her + bastığınızda eşya daha da güçleniyor ve sizin CP’niz genel manada da gücünüz artıyor. Silah ve yan silah Waepon Black Stone ile kıyafetler Armor Black Stone ile takılar ise yine aynı takılarla geliştirilebilir. Mutlaka bu taşları toplayın ve sık sık geliştirme yapın. Takı toplarken de kullanmayı düşündüğünüz takıların aynılarından alın. Bütün bu eşyaların renklerine göre daha çok geliştirilebildiğini unutmayın. Oyundaki en iyi renk kırmızıyken en dandik renk gridir. Enhancement ile ilgili Black Desert Mobile videomuz hemen alt kısımdadır.

Black Spirit geliştir

Black Spirit her karakterin yancısı olarak oyunda bulunur ve sizi yönlendiren bir özelliktir. Oyunun senaryosunu şekillendiren Black Spirit seviye alabilir. Bu açıdan onu sürekli geliştirmeniz size doğrudan CP sağlayacaktır. Black Spirit’i geliştirmek için özel bazı eşyalar oyun içinden düşer. Black Spirit bunları yiyerek tecrübe puanı alır. Bununla beraber sizin giyebildiğiniz bütün eşyaları da yiyebilir. Rengine bakmaksızın hepsini sömürebilir. Bu eşyalardan da tecrübe puanı alır. Buna takılarda dahil. Bu kısma Black Spirit Menüsünden Dark Energy butonuyla gidebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ilk seviyelerde en fazla yeşil eşyaları burada kullanmak. Üstünüzü tamamen mavi ve mor yaptığınız zaman ise yine mavi eşyaları da Black Spirite verebilirsiniz. İnanılmaz bir tecrübe puanı kasacaksınız ve Black Spirit sürekli seviye alacaktır. Her seviye aldığında CP kasabilirsiniz.

Black Desert Mobile Black Spirit

Black Desert Mobile Black Spirit

Yetenekleri Geliştirin

Black Desert Mobile’da yeteneklerin her biri kendi yetenek kitaplarıyla geliştirilebiliyor. Bunlar yaratıkları keserken düşebiliyor ya da satın alınabiliyor. Fazla biriktirmeden yetenekleri geliştirin. Özellikle sleep mode sonrası petiniz ve siz çok sayıda yetenek kitabı toplamış olacaksınız. Sleep mode bitti uyarısı gelince oyuna girdiğiniz zaman hemen yetenekleri geliştirin. Hızlı bir şekilde geliştirmek için yeteneklerin bulunduğu kısmın altında bütün yetenekleri geliştir kısmından otomatik geliştirme yapın. Bununla birlikte yetenekleriniz seviye atladıkça özellikleri artar. Bunları da yükseltmeyi unutmayın. Daha fazla güçlenebilirsiniz.

Black Desert Mobile Yetenek Sistemi

Black Desert Mobile Yetenek Sistemi

Petinizin yeteneklerini geliştirin

Black Desert Mobile’da petler bulunuyor. Yanınızda 3 pet taşıyabilirsiniz. İlk peti oyun size hediye ediyor. Mutlaka kullanın. Kullan dedikten sonra isim verip kullanmaya başlayabilirsiniz. Petin bir kaç yeteneği bulunuyor. Örneğin ilk yetenek 10 seviyeye kadar çıkabiliyor. Hemen geliştirmeye başlayın. Zaman içinde gelişen bu yetenekler enerji kullanarak hemen bitirilebiliyor. Eğer enerji kullanmayacaksanız ya da oyundan çıkacaksanız petin yeteneğini hemen tamamlayıp yenisini geliştirmeye başlayın ki süreci daha da hızlandırmanız ve daha hızlı CP kasmanız mümkün olsun. Ayrıca petler Tier atladıkça daha hızlı eşya toplarlar. Para harcayacaksanız alacağınız ilk şeylerden birisi pet olsun.

Black Desert Mobile Pet Sistemi

Black Desert Mobile Pet Sistemi

Enerjinizi doğru kullanın

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Black Desert Mobile’da enerji sistemi bulunuyor. Seviye aldıkça enerjinizin maksimum kısmı artıyor. Enerji zaman içinde kendi kendine doluyor ya da acil bir ihtiyacınız varsa özel enerji potlarından alınabiliyor. Bu enerjiyi doğru biçimde kullanın. Özellikle kendi baseinizi geliştirirken inşaatı çabuk bitirmek için kullanabilirsiniz. Bunları genelde oyundan çıkacağınız zaman kullanın ki siz oyunda yokken otomatik olarak dolsun. Bu şekilde iyi bir stratejiyle çok daha hızlı kasılmanız mümkün.

Black Desert Mobile’da hızlı gelişmek için yapmanız gerekenleri yazdık. Oyuna yeni özellikler eklendiği zaman bu rehber güncellenebilir. Bizi takip etmeyi unutmayınız.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask Hızlı Seyahat Rehberi - Portallar Nasıl Kullanılır?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Bebek Köylülerin Büyümesi Ne Kadar Sürüyor?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft Antik Şehir Rehberi

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kabile Üyelerini Nasıl Diriltirsiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Harry Potter: Magic Awakened Mobil Kart Oyunu Duyuruldu