MMORPGRehber

Black Desert Mobile’da Siyah İnci Kasmak

Black Desert Mobile’ın en zor taraflarından birisi kasılma değil mi? Sadece en üst seviyeye gelmeniz yetmiyor. Önemlisi eşyaları, hem renklerini hem de artılarını yükseltmek. Bunun için insanda peygamber sabrı olması gerekiyor. Siyah İnci kasmak da aynı şekilde sabır istiyor ama her gün atlamamamız gereken ve siyah inci veren bazı görevler mevcut. Bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz.

Günlük Görevler

Black Desert Mobile’ın en önemli ve getirisi yüksek etkinliklerinden birisi günlük görevler. Her gün belirli bir saate sıfırlanan ve tekrar yapılabilir hale gelen bu görevlerin bazıları az da olsa siyah inci veriyor. Alamazsanız siyah inciniz çok daha hızlı birikir. Gözev açıklamaları hemen alt kısımda.

Yukarıdaki görev sizde o gün içinde bir kez arenaya girmenizi istiyor. Sonuç önemli değil. Girip çıksanız bile oluyor. Buradan 1 siyah inci kazanabilirsiniz.

Hemen üstteki görev sizden gün boyunca 50 stamina yani enerji kullanmanızı istiyor. Enerjinizi harcayabileceğiniz bazı basit yöntemleri listeliyoruz.

  • Gathering yani toplama
  • İşçilerle konuşma
  • İşçileri cezalandırma
  • İşçilerin işinin süresini kısaltma
  • Server kanalında mesaj yazma

Bunun gibi işlerde stamina gerekli. Bu açıdan 50 stamina oldukça kolay bir şekilde harcanabilir.

Yukarıda 3 görev de sizlere birer tane siyah inci veriyor. Hemen açıklayalım. İlk görev bitki dikmek. Görev sizden 6 tane bitki dikmenizi istiyor. Bunun için kampınıza gidip tarla doluysa hepsini toplamanız yerine 6 tane yeni ekmeniz gerekiyor. Kalite önemli değil ya da toplamanız gerekmiyor. Ne kadar basit değil mi? Bir çok insan bilgisi olmadığından bunu yapmıyor.

Hemen altta ikinci görev, toplama yapmaları için işçilerini 2 kez gönder diyor. Zamanınız kısıtlı ve ikinci kesa gönderemeyecek misin? O halde işçilerini 2 ye bölebilirsin.

Bir sonraki belki çoğunun yapmadığı ya da atladığı bir görev. Node Managerı bazıları kullanmıyor. Bir çok açıdan kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Görevi yapmak için Node Manager’da bir nod işgal etmeli ve hemen alttaki ikincil görevden birine işçi göndermelisiniz. Node Manager ile ilgili detaylı bir yazı yakın zaman içinde gelebilir. Konuyla ilgili sorunuz olursa yorum yazın.

Gelişmiş hesapları selamla

Oyunda paraise rank isminde bir kısım var. Burada 3 kısım bulunuyor. Her birisinde farklı bir alanda en iyi hesaplar gösteriliyor. Örneğin en çok CP ye sahip hesaplar ya da toplama konusunda uzman olanlar gibi. Temelde manasız ama insanlara çabalama aşkı ve özgüven veren bu kısım ayrıca siyah inci konusunda da sevilen bir yer. Her gün bir kez mutlaka uğrayıp liderleri selamlayan. Her bir kısım için 1 siyah inci kazanacaksınız. Toplamda 3 siyah inci alacaksınız.

Yukarıdaki yöntemle her gü. 8 siyah inci kısa süre içerisinde sizin oluyor. Miktar az görünebilir ama elde etmek oldukça zor olduğundan mutlaka yapmalısınız.

Siyah inci elde etmenin diğer yolu

Siyah inci gerçek parayla alınabilir. Çoğu oyuncu bunu kullanmaz. Onun dışında takı satışı da siyah inci ile yapılır. Eğer kuşşanöayacağınız bir takınız varsa onu markete koyarak siyah inci karşılığı satabilirsiniz.

Bunun dışında achivement kısmından da siyah inci geliyor ama buradaki görevler tek seferlik yapılıyor. Yine de kontrol edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberStrateji

Manor Lords Nüfus Arttırmak İçin İpuçları

Nişancı OyunuRehber

Helldivers 2'de Hunter Nasıl Öldürürsün?

Hayatta KalmaRehber

Palworld'de Uçan Binekler ve Onları Nasıl Alabileceğiniz Konusunda Bilgi

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep Neden Çok Zor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir