MMORPGRehber

Black Desert Mobile Pet Rehberi

Black Desert Mobile’ın en etkili özelliklerinden birisi petlerdir. Bunun sebebini sizin için ek olarak yatarıklardan düşen eşyaları toplamaları gösterilebilir. Kestiğiniz yaratıklardan düşen sandıkları siz hala savaşırken toplayabildikleri gibi size exp bonus gibi ek özellikler de sağlarlar. Bu yazıda Black Desert Mobile için petlerle ilgili bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız.

Black Desert Mobile Petler Ne İşe Yarar? Gerekli midir?

Petler oyunun en gerekli unsurlarından birisidir. Sizin gelişme hızınızı ikiye katlayabilir. Petle kastığınız zaman kazandığınız gümüş ve düşen eşyalar petler olmadan girdiğiniz savaşlarda yarıya düşer. Petler size bazı ekstralar verir. Bunlar petlerden petlere değişir. Eğer para verip pet alacaksanız verdiği özelliğe dikkat ediniz. Petler sizin için yerden eşya toplar. Sürekli toplama yapmaz. Belirli bir soğuma süresi vardır. Doldukça yerdeki eşyaları toplarlar.

Petler 10 seviye geliştirilebilir. Bununla birlikte aynı tier 2 pet birleştirilip bir üst tier pet elde etme şansı vardır. Asıl olan bu geliştirmedir. Petlerin tierleri yükseldikçe biraz toplama süreleri kısalır. Yine burada dikkat edilmesi gereken çok fazla fark olmamasıdır. Bu açıdan 2x Tier 1 Pet > 1x Tier 2 Pet şeklinde bir denklem kurulabilir. Yani 2 tane tier 1 petiniz varsa birleştirmeyin. Onları tier 2 yapıp 1 pet size çok fazla yarar getirmeyecektir. 3’ten fazla petiniz varsa birleştirme işlemine başlayın.

Pet geliştirme

Petleri geliştirmek için bazı şartlar bulunur. İkisinin de aynı tier olması gerekir. Yani 2 adet tier 1 peti belirli bir şans ile pet sekmesinden birleştirebilir ve 1 adet tier 2 pet elde edebilirsiniz. İşlem oldukça basit ama şans faktörünün etkili olduğunu unutmayın. Yani birleştirme aşaması sonucu yine aynı tier peti alabilirsiniz. Bu durumda petin bir tanesi yanmış oluyor.

Peti geliştirince yani tieri yükselince toplama süresinin kısaldığından bahsettik. Bununla birlikte petinize bir rastgele yetenek daha verilir. Petin geliştirdiğiniz yetenekleri sıfırlanır ve baştan geliştirmeniz gerekir.

Petleri besleme

Petleri beslemek oldukça kolay ve ucuzdur. Her kasabada inek kafası simgeli npc pet yiyeceği satıyor. Bunlardan alıp petin enerjisini yükseltebilirsiniz. Petin enerjisi bittiği zaman pet kesinlikle toplama yapmaz ve bonuslarından yararlanamazsınız. Bu açıdan yanınızda sürekli pet yiyeceği bulundurmalısınız.

Pet ücretleri

Black Desert Mobile’a başladığınız zaman oyun size ücretsiz tier 1 pet verir. Bunun yanında siyah inci kastığınız zaman 400 siyah inci karşılığı pet satın alma sekmesinden bir adet tier 1 kedi almanız mümkün. Yeni gelen güncellemeyle birlikte her hafta 1 adet olmak üzere yine 400 siyah inci karşılığı 1 adet pet içeren sandık almak mümkündür. Buradan da rastgele bir adet pet alabilirsiniz. Son olarak 400 beyaz inci karşılığı pet satış kısmından dilediğiniz peti almanız mümkün. 400 beyaz inci 70₺ civarı yapıyor. Siyah inci oyun içinden günlük görevlerden kasılabiliyor ama yeterince kasamadıysanız ve beyaz inciyle takas yapıp almak isterseniz yine bu size 400 beyaz inciye mal olacak. Oyun içinden beyaz incilerinizi siyah inciye bire bir oranla çevirmeniz mümkün.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MMORPG

Black Desert Mobile, Gear Awakening ve Alt Karakterler İçin Tecrübe Arttırımı

MMORPG

Black Desert Mobile'ın Yeni Ticaret Sistemi

MMORPG

Black Desert Mobile, Awakened Enhancement ve Secret Shultz Fortress Savaş Alanını Ekliyor

MMORPG

Black Desert Mobile, 2. Sezon İle T5 Pet, Co-op Raid ve Yeni Görevler Ekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Raid: Shadow Legends En İyi Kahramanlar