Auto Chessİnceleme

Chess Rush İnceleme / Tencent’in Auto Chess Oyunu

Otomatik satranç oyunları oldukça popüler hale geldi. Bunlardan en iyi örnek olarak gösterilebilecek oyun ise Tencent’in Chess Rush isimli oyunu gerek çizimleri gerek seslendirmeleri gerekse animasyonlarıyla dikkat çeken Chess Rush hakkında detaylı incelememizi okuyup siz de değerlendirebilirsiniz. Bu açıdan her zaman yorumlarınızı ve katkılarınızı bekliyoruz. Oyun işi zevk işi olduğundan herkesin ayrı bir fikri olabileceğini unutmayalım. Bu yazıda Chess Rush’ı aşağıdaki kriterlere göre değerlendireceğiz;

 1. Genel Tanıtım
 2. Oynanış
 3. Grafikler
 4. Türkçe dil desteği
 5. Fiyat

Genel olarak Chess Rush diğer Auto Chess oyunları gibi kahramanları alıp geliştirmek ve son tura kadar hayatta kalmak üzerine kurulu. Bunu yaparken kendi stratejinizi kurmalısınız. Bunun için kombolar hayati önem taşıyor. Gelin Chess Rush oyununu detaylı inceleyelim.

Chess Rush Genel Tanıtım

Oyunun genel bir hikayesi olmamakla birlikte oyunun arayüzünde sevimli bir asıl kahraman sizin avatarınız oluyor. Bir satranç tahtası önünde maç yapacağı insanları bekleyen bu sevimli avatar maç esnasında da oyun alanının sol alt kısmında bekliyor. Türü açısından bir hikayeye sahip olmayan oyunda ayrıca buna da gerek yok. Genel olarak Chess Rush 8 kişinin bir satranç platformunda savaştığı bir oyun.

chess rush

Savaşınız otomatik gerçekleştiği için oyun türüne auto chess deniyor. Otomatik olan oyunu elbette oyun esnasında kontrol edemiyorsunuz ama kontrolünüz tur aralarında gerçekleşiyor. Kombonuza uygun kahramanı bulmak ve almak, kahramanlarınızın seviyesini arttırmak hatta yerlerini belirlemek suretiyle dahi strateji kurmak zorundasınız.

 

Bir çok kahramanın bulunduğu Chess Rush’ta kahramanlar bir çok sınıfa ayrılmış durumda. Savaşçı, suikastçi, afsuncu, avcı gibi nasıl savaştığını gösterir ayrımın yanında ayrıca okyanuslu, zombi, gulyabani, elf, insan gibi ırkını belirleyen ayrımlar da bulunuyor. Her birinin birbiriyle etkileşimi farklı ve farklı kombolar oluşturup ilginç bir strateji ortaya çıkarabiliyorlar.

‎Chess Rush
‎Chess Rush
Geliştirici: Level Infinite
Fiyat: Ücretsiz+
Chess Rush
Chess Rush
Geliştirici: Level Infinite
Fiyat: Ücretsiz

Oynanış için bir sonraki sayfaya geçin.

9.8

Chess Rush İnceleme

Chess Rush Auto Chess oyununu enine boyuna değerlendirdik. Bir çok kriter için olumlu görüşe sahip olduğumuz oyun auto chess alternatifleri arasında oldukça iyi bir oyuncu deneyimi sunuyor.

Genel Özellikler

9.9

Oynanış

9.9

Grafikler

9.9

Türkçe Dil Desteği

9.5

Fiyat

9.9

Pros

 • Yüksek kaliteli grafikler
 • Hızlı maçlar
 • Geniş içerik
 • Türkçe dil desteği

Cons

 • Şans faktörü sizi çıldırtabilir
 • Gereksiz yapılmış Türkçe çeviriler
Google Play
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
8.4
İncelemeTWD Survivors

The Walking Dead Survivors İnceleme

Auto ChessBattle Royale

Pubg'ye Turnuva Stili Oyun Modu Gelebilir

Auto Chess

Chess Rush, Öne Çıkan Kahraman Özelliği Nasıl Kullanılır?

Auto Chess

Teamfight Tactics Mobile Çıkışını Gerçekleştirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Might & Magic: Chess Royale / Yeni Auto Chess