e-SporNasıl YapılırSavaş Oyunları

CS:Go Ping Düşürme Yöntemi

CS:Go, e-Spor dünyasının en önemli oyunlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Uzun zamandır çeşitli versiyonlarıyla hayatımızda olan Counter Strike, son sürümü CS:Go online bir oyun olduğundan internet bağlantınız ve bilgisayarınızın sunucularla bağlantısı oldukça önemlidir. CS:Go’da ping yani gecikme sorunu yaşıyorsanız oyun içinde büyük sıkıntılar çekebilirsiniz. Rakibiniz de sizin gibi oyuncu olduğundan karşılaşma esnasında saliselerin önemi çok büyük. Bu açıdan mümkün olduğunca az pingle oynamak önemli. CS:Go oynarken ping sorunu mu yaşıyorsun? Aşağıdaki yöntemi denediğin zaman pingin düştüğünü göreceksin.

CS:Go ping düşürme

Bunun için oyun içinden yönetici konsoluna erişmeniz gerekiyor. Konsol erişimini etkinleştirmek için aşağıdaki yöntemi uygulayın.

  1. Oyuna girin.
  2. Seçenekler kısmına tıklayın.
  3. Oyun ayarlarına girin.
  4. Geliştirici konsolunu etkinleştirin.

Bu yöntemle artık oyun içinden konsola erişmeniz mümkün. Konsola eriştikten sonra genelde klavyenin sol üst kısmında yer alan (muhtemelen esc tuşunun altında) é tuşuna basın. Konsol açılacaktır. Konsola aşağıdaki kodu kopyalayın.

rate 128000
cl_cmdrate 128
cl_updaterate 128
cl_interp 0.031
cl_interp_ratio 1

Bu kodlardan sonra çok sayıda kişinin ping değerleri düşüyor. Herkeste başarılı sonuç vermeyebilir çünkü;

Pingin asıl sebebi sunucudan ya da oyundan kaynaklanmayıp sizden kaynaklanıyorsa bu kod sıkıntınızı çözmez. Bu kod oyun ayarlarını verileri en rahat şekilde alıp göndermesi için düzenler. Örneğin siz aynı internete 5 bilgisayar bağlanıyorsanız CS:Go ya da diğer oyunlarda ping almanız yüksek ihtimaldir. Başka bir örnek, bilgisayara tek kişi bağlanıyor olsanız bile bilgisayarınız oyun esnasında arka planda indirme yapıyorsa pinginiz düşmez. Bunları dikkate alın. Sizin internetiniz sorunsuz olup oyundan kaynaklı bağlantı sıkıntılarında işe yarayan bir çözümdür.

Cs:Go indir

Counter-Strike 2
Counter-Strike 2
Geliştirici: Valve
Fiyat: Ücretsiz
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Nasıl YapılırRehber

Android Emulator'de Oyun Güncellenmiyor Sorunu

RehberSavaş Oyunları

World of Warships, Neden Oynamalısın ya da Neden Oynamamalısın?

Battlefield 2042Savaş Oyunları

Battlefield 2042 "Error Code 15 600P 7A" Nasıl Çözülür?

Nasıl Yapılır

Ping Nedir, Nasıl Düşürülür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Black Desert Mobile Pet Rehberi