Battle RoyaleEtkinlik

Pubg Mobile Kırmızı Zarf Yağmuru Başlıyor

Pubg Mobile ‘da bu güne kadar görülmemiş bir etkinlik başlıyor. Etkinliği farklı kılan verilen ödüller. Etkinlik saatlerine bakınca da insan ister istemez Tencent’ İn farklı bir amacı olabileceğini düşünüyor. Gelin detayları inceleyelim.

Pubg Mobile Kırmızı Zarf Yağmuru

Etkinliğe kırmızı zarf yağmuru adını vermişler. Etkinlik tarihi Çin’de yeni yıl kutlamalarına denk geliyor. Bu nedenle de kırmızı ve Çin’i anımsatan simgeler kullanılmış. Burası pek önemli değil. Etkinlik detaylarına bir göz atalım. Paylaşılan görsellere baktığımız zaman etkinlik ödülü olarak Google Play kodlarında App Store kodlarına bunun yanında BP’den AirPods ‘a kadar bir çok ödül var.

Etkinlik yarım saat sürecek şekilde 18:30 ile 19:00 arasında. Bu süre zarfında oyuna girip ana ekranda bulunmanız ve düşen kırmızı zarfları yakalamanız gerekiyor. Bu zarflardan çeşitli ödüller düşüyor. Katılıp ödüllerden faydalanmanız mümkün.

Etkinliğin saatine baktığınız zaman çoğu insanın müsait olduğu bir zaman seçilmiş. Oyunlar bir etkinlik düzenleyeceği zaman genelde yoğun olmayan saatleri seçerler ki hem sunucular etkilenmesin hem de oyun online süresi eşit bir şekilde dağıtılsın. Elbette insanların hiç müsait olmadığı bir zamana etkinlik koyulmaz ama en yoğun zamana böyle bol ve daha önce görülmemiş ödüller koymak insanın aklına başka şeyler getiriyor.

Stres test mi yapılıyor?

Online oyunlar beta süreçlerinden önce sunucuların aşırı yüklenmede nasıl tepki vereceklerini görmek için stres test yaparlar. Bunlar genelde yarım saat ya da bir saat şeklinde sunucuyu açıp kapatmakla olur. Çok sayıda oyuncu sunucuya yığılınca sunucunun kapasitesi test edilir. Pubg Mobile’ın elbette buna ihtiyacı şu an olmayabilir ama akıllarda soru işareti bırakıyor.

Online rekoru mu kırılacak?

Akıllara gelen bir başka soru rekor üstüne rekor kıran Pubg Mobile’ın bu rekoru kimseye kaptırmamak ya da aşılamayacak bir online oyuncuya erişip tarihe geçmek istiyor olabileceği şeklinde. Zaten kalabalık olan bir saatte böyle ilgi çekici bir etkinlik koymak gerçekten sınırları zorlamak manasına gelebilir.

Bahsettiğimiz gibi etkinliğe katılmak oldukça basit. Etkinlik saatinde oyuna girmek ve kırmızı zarfları yakalamak. Bakalım nasıl ödüller kazanacaksınız. Kimler AirPods ister?

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

Battle RoyaleNişancı OyunuWarzone

Warzone 2'de Nuke Skin Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir