Battle RoyaleEtkinlik

Pubg Mobile Kırmızı Zarf Yağmuru Başlıyor

Pubg Mobile ‘da bu güne kadar görülmemiş bir etkinlik başlıyor. Etkinliği farklı kılan verilen ödüller. Etkinlik saatlerine bakınca da insan ister istemez Tencent’ İn farklı bir amacı olabileceğini düşünüyor. Gelin detayları inceleyelim.

Pubg Mobile Kırmızı Zarf Yağmuru

Etkinliğe kırmızı zarf yağmuru adını vermişler. Etkinlik tarihi Çin’de yeni yıl kutlamalarına denk geliyor. Bu nedenle de kırmızı ve Çin’i anımsatan simgeler kullanılmış. Burası pek önemli değil. Etkinlik detaylarına bir göz atalım. Paylaşılan görsellere baktığımız zaman etkinlik ödülü olarak Google Play kodlarında App Store kodlarına bunun yanında BP’den AirPods ‘a kadar bir çok ödül var.

Etkinlik yarım saat sürecek şekilde 18:30 ile 19:00 arasında. Bu süre zarfında oyuna girip ana ekranda bulunmanız ve düşen kırmızı zarfları yakalamanız gerekiyor. Bu zarflardan çeşitli ödüller düşüyor. Katılıp ödüllerden faydalanmanız mümkün.

Etkinliğin saatine baktığınız zaman çoğu insanın müsait olduğu bir zaman seçilmiş. Oyunlar bir etkinlik düzenleyeceği zaman genelde yoğun olmayan saatleri seçerler ki hem sunucular etkilenmesin hem de oyun online süresi eşit bir şekilde dağıtılsın. Elbette insanların hiç müsait olmadığı bir zamana etkinlik koyulmaz ama en yoğun zamana böyle bol ve daha önce görülmemiş ödüller koymak insanın aklına başka şeyler getiriyor.

Stres test mi yapılıyor?

Online oyunlar beta süreçlerinden önce sunucuların aşırı yüklenmede nasıl tepki vereceklerini görmek için stres test yaparlar. Bunlar genelde yarım saat ya da bir saat şeklinde sunucuyu açıp kapatmakla olur. Çok sayıda oyuncu sunucuya yığılınca sunucunun kapasitesi test edilir. Pubg Mobile’ın elbette buna ihtiyacı şu an olmayabilir ama akıllarda soru işareti bırakıyor.

Online rekoru mu kırılacak?

Akıllara gelen bir başka soru rekor üstüne rekor kıran Pubg Mobile’ın bu rekoru kimseye kaptırmamak ya da aşılamayacak bir online oyuncuya erişip tarihe geçmek istiyor olabileceği şeklinde. Zaten kalabalık olan bir saatte böyle ilgi çekici bir etkinlik koymak gerçekten sınırları zorlamak manasına gelebilir.

Bahsettiğimiz gibi etkinliğe katılmak oldukça basit. Etkinlik saatinde oyuna girmek ve kırmızı zarfları yakalamak. Bakalım nasıl ödüller kazanacaksınız. Kimler AirPods ister?

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
COD: Modern WarfareRehberSavaş Oyunları

Call of Duty Modern Warfare 2 kaç saatte biter?

COD: Modern WarfareSavaş Oyunları

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) hangi yılda geçiyor?

COD: Modern WarfareRehberSavaş Oyunları

Modern Warfare 2 Status Installing Yükleme Ekranında Kalma Sorunu Çözümü

Apex LegendsBattle RoyaleFortnite

Apex Legends vs Fortnite 5 Fark

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir