Battle Royale

Apex Legends Mobile Hakkında Basın Açıklaması

Haberler, Electronics Art  “Apex Legends” in PC sürümünün Mobile’a uyarladığı mobil oyun severler arasında yayınlandı. Oyun hem Android hem de iOS mobil platformlarında oynanabilecek. PC platformunda oyun şu anda 4. sezonu devam ediyor ve güncellemeler ve söylentiler Mobil versiyonun bu sezonun sonunda veya bir sonraki sezonun başlangıcında yayınlanacağını söylüyor. Yani tarih oldukça yakın gibi görünüyor ama bunların söylentiden öteye geçmediğini belirtelim.

Bilmeyenler için Apex Legends aynı zamanda PUBG gibi bir Battle Royale oyunu, ancak farklı oyun estetiğinin yanında 60 oyunculu bir maç yapılabilyor. Apex Legends üç oyun modundan oluşur: Solo, Duos ve 3 kişilik kadro şeklinde oynanabliyor.

Apex neden Mobil platformuna geliyor?

2018’den beri oyun trendinin farkındaysanız, mobil oyunlar dünyanın çeşitli bölgelerinde ana oyun platformu haline geldi. AAA yayıncılarının çoğu, önemli oyunlarını PC’den Mobil platforma uyarlıyor, böylece daha büyük bir pazar elde edebiliyorlar. Bu nedenle, EA bu ​​piyasa durumunda oldukça geride kalmışken, nihayet mobil oyun pazarını tam ölçekte keşfetmek adına büyük bir adım atıyor.

Önemli rakipler

Apex Legends Mobile’ın ilk gününden itibaren PUBG Mobile ve Fortnite Mobile ile rekabet etmesi gerekiyor ve tüm oyuncular bu oyunu kafa kafaya karşılaştırmaya başlamaları şart, bu yüzden Apex Legends Mobile için bu pazara kolay bir giriş olmayacak. Başarı için kalitesini ön plana çıkartmaları gerekiyor ve çok iyi bir pazarlama stratejisiyle hem Pubg Mobile hem de Fortnite Mobile’a rakip olması şart gibi görünüyor.

apex legends mobile

Platformda halihazırda pazarda yerini alan PUBG Mobile ve Fortnite ile ateşli bir rekabet içine girileceğini iyi hesaplamaları gerekiyor. PUBG Mobile tüm Android ve iOS cihazlar için mevcut olmasına rağmen, Fortnite bu şekilde bir strateji ile ilerlemiyor, çünkü Fortnite tüm iOS ve bazı seçilen Android cihazlarda oynanabiliyor. Yani, ana rakip PUBG Mobile olacak. Bir şey daha, bir Emulator kullanarak PC’de Fortnite Mobile’ı oynayamazsınız, ancak PUBG Mobile Emulatorlerde oynanabiliyor hatta PUBG PC oyuncularından bile çok Pubg Mobile Emülatör oyuncusu bulunuyor. Bu nedenle Apex Legends Mobile emülatör destekli olacak, bu yüzden yine ana rakibi PUBG Mobile denilebilir.

Apex Legends Mobile’dan son haberler

EA’nın resmi haberlerine göre, oyunun varlığı resmi olarak doğrulandı, bu yüzden Apex Legends Mobile’ın çıkacağı konusunda hiç bir soru işareti yok. Piyasaya sürülme zamanı henüz onaylanmadı, ancak EA, Apex Legends Mobile’ın 2020’de Apex Legends PC’nin gelecek sezonlarıyla geleceğini resmi olarak açıkladı. Bu nedenle, mobil sürümün Sezon 4’ün sonunda yayınlanmasını bekleyebiliriz. Sezon 5 ile Apex Legends Mobile başlayabilir.Bir çok oyuncuya ve habere göre ise EA Apex Legens Mobile’ın lansman tarihini E3’te açıklayacak. Bununla birlikte, çok daha fazla spekülasyon var ve bazılarına göre, oyun sürümü 9 Haziran 2020’den 11 Haziran 2020’ye kadar gerçekleşecek olan E3 2020 tarihinden önce bile olabilir.

Apex Legends Mobile hakkındaki diğer güncellemeler

Apex Legends Mobil projesi, EA’ın CEO’su Andrew Wilson tarafından finansal bir brifingde resmen açıklandı.
EA, mobil sürümü kendi başına geliştirmiyor, Tencent Gaming gibi tecrübeli bir şirketle iş birliği içindeler. Yani, Tencent Gaming oyunu geliştiriyor ve hatta PUBG Mobile ile yaptıkları gibi dünya çapında pazarlayacaklar.

Apex Legends, PC’de olması beklenen kadar başarılı olmasa da, geliştiriciler Apex Legends’ın PUBG Mobile’a karşı en zor rakip olabileceğini ve bir Fortnite Mobile katili olabileceğini bekliyor. Apex Legends Mobile, PC sürümü dışında bir veya iki özellik daha içerebilir.

Apex Legends bir çoğuna göre ise 2021 yılında piyasaya sürülecek. Lakin bunun geç olabileceği görüşünü paylaşanlar mevcut. Bu şekilde ilerleme seçildiği zaman hızla gelişen ve belki de yakın zaman içinde yeni bir oyun türünün çıkışıyla düşüşe geçecek olan Battle Royale türü zayıflayabilir. Bu dezavantaja maruz kalmak istemeyen EA hızlı haraket edecektir. En somut açıklamların E3 konferansında verileceğini de belirtmek gerekiyor.

4 Şubat 2021’de Apex Legends’ın ikinci yıldönümünde oyunun pazara sunulacağına dair başka bir spekülasyon daha var. Oyun sürümü yakında olmayacak olsa da, beta sürümü PUBG PC Lite’da olduğu gibi birkaç ay önce bile ortaya çıkabilir.

EA neden Tencent ile çalışıyor?

Tencent artık Mobil Oyunların hem geliştirilmesinde hem de pazarlamasında dünya lideri olduğundan, EA’nın oyunlarını en iyi şekilde değerlendireceği aşikar. İkincisi, EA, daha önce Tencent ile FIFA Online 4 ve Need for Speed ​​Online projelerinde çalışmıştı, yani geçmişteki iş birliklerini de görmezden gelmemek gerekiyor.

Diğer bir nokta, Tencent, bu oyunun GameLoop (eski adıyla Tencent Gaming Buddy) olarak adlandırılan resmi Android Oyun Emülatöründe çalışmasını sağlayabilir ve bu da Tencent’in Hindistan, Çin, BAE ve Güneydoğu Asya’daki daha büyük bir pazarı kontrol etmesini sağlayacak. Oyuncu sayısının çok yüksek olma ihtimali elbette var. Ayrıca Çinli Tencent oyunun doğrudan mobil sürümünü de Çin piyasasına sürme çalışmaları yapacak. Bu iş çok zor olsa da Pubg Mobile’da bunu başardılar.

Kaynak: H2S

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
AksiyonRol Oyunu

Lords of the Fallen 2 Bu Son Baharda Tanıtılacak ve İşte Çıkış Tarihi

Strateji

Dune: Spice Wars çıkış tarihi, oynanabilir gruplar ve daha fazla ayrıntı açıklandı

Strateji

Starship Troopers: Terran Command Yine Ertelendi

Nişancı Oyunu

Sniper Elite 5 çıkış tarihi doğrulandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
PS5, Sony’nin Son Oyun Konsolu Olabilir