Mobil Oyun

Dövüş Oyunu Türüne Yeni Boyut Kazandıran Granblue Fantasy: Versus Dragon Ball FighterZ Geliştiricileri Tarafından Piyasaya Sürülecek

Bu, Batı’da resmi olarak yayınlanmamış bir mobil JRPG ile iglili olsa da (bölge kısıtlamalarını atlayabiliyorsanız, oyunu oynayabilirsiniz), oyunun arkasındaki isimler dikkatinizi çekecektir. BlazBlue, Guilty Gear ve Dragon Ball FighterZ gibi oyunlarla tanınan Arc System Works, bu gökyüzü korsan fantezisi geliştiricinin geçmişine sadık kalan, bununla birlikte oyunu benzersiz kılmak için yeni mekanikler ekleyen bir şirket.

Arc’ın önceki 3D oyunları gibi, Granblue Fantasy: Versus görsel olarak çarpıcı, hareketli iki boyutlu anime gibi görünüyor. Ancak orijinal çizimlerle aynı görünüme sahip olduğu söylenebilir ve mobil oyunun hayranlarının aşina olduğu arayüz öğelerini oyunda görebilirsiniz. Örneğin, standart 1v1 modlarına ek olarak, hikaye odaklı bir RPG modu da oyuna eklendiğini söyleyelim.

Teknik olarak üstün

Bosslar, her oyundaki Raid’leri, her bossun sağlığının sunulma şekline ve kahramanlarınız öbür taraftayken ekranın bir tarafında nasıl büyük ve belirgin olduğuna kadar kendi küçük detayları oyunu daha da oynanabilir hale getiriyor. Granblue Fantasy: Versus Otantik hissettiriyor çünkü geliştirici ikonik anime Dragon Ball FighterZ’yi neredeyse en ufak detayına kadar yeniden tasarlamış.

Dövüş sistemi, basitliğin ve tekniğin harika bir karışımı olmuş gibi duruyor. Yayıncı Cygames, sıra tabanlı orijinal RPG deneyimini daha iyi bilenlerin erişebileceği bir dövüş oyunu olması konusunda ve türün hayranlarını memnun etmek için oldukça çalışmış.

Varsayılan olarak, karakterlerin hepsinde, yönünüze bağlı olarak harika kombolar  içeren kare, üçgen ve daire üzerinde hafif ila ağır kombinasyonlar oyuna eklenmiş, ayrıca Q’da oyun tarzınızı büyük ölçüde değiştiren benzersiz bir özel hareket de sizi bekliyor. Ayrıca oyun sistemi saldırı özellikleri rakibinizi tahmin etmenizi ve oyun tarzınızı ona göre belirleyebilmenizi de içeriyor.

Yetenekler, herhangi bir özel yetenek barı kullanmayan daha güçlü özelliktedirşer (sadece Skybound Art süper hareketiniz hariç.). Bunun yerine, her yeteneğin kendi soğuma süresi vardır. Bu açıdan da tam bir JRPG hissiyatı verir. Her beceri, yönünüze bağlı olarak tetikleyiciye eşlenir ve sağlık çubuğunuzun altında, kabaca beceri türünü gösteren bir simge ile temsil edilir – yani, rakibinizin hangi özellerin üzerinde olabileceğinin farkında olabilirsiniz ve ayrıca en savunmasız olduklarında bunu bilebilirsiniz. Şunu da eklemek gerekir ki siz de aynı duruma düşebilirsiniz. Granblue Fantasy: Versus sadece ilginç bir fantezi dünyasında değil, dövüş oyunu türüne ekstra özellikler ekliyor.

Kaynak: Games Radar

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg Mobile’da Lag Düşürme Yöntemleri