Auto ChessStrateji

Hearthstone’un Battlegrounds’ına Ejderhalar Geliyor

Hearthstone’un Battlegrounds hayranları haftalardır Dragons’un Blizzard Entertainment’ın otomatik savaş moduna ne zaman geleceğini ve bu savaşçıların modda ne yapacağını merak ediyorlardı. Sonunda ne olduğu ortaya çıktı. Blizzard bugün, Dragons’un dün Battlegrounds’a gelen bir dizi yeniliğin parçası olacağını duyurdu. 16.4 yaması, 18 yeni savaşçıyla birlikte (birçoğu Ejderha) yedi yeni kahraman ekliyor. Kahramanlar arasında Reno Jackson, Uyanmış Galakrond (Ejderhaların İnişinin gelişmesinin önemli etkenlerinden birisi) ve beş orijinal Ejderha (Alexstrasza, Deathwing, Malygos, Nozdormu, Ysera) bulunmaktadır. 18 yeni birimin 11’i ya ejderhadır ya da deste ile sinerjiye sahiptirler ve yine güncelleme ile deneyip görmeniz gereken bir çok savaşçı da oyuna ekleyecekler.

Auto Chess, Dota Underlords ve Teamflight Tactics gibi otomatik savaş çevrimiçi oyunları yükselen bir pazar nişidir. Kart oyunlarının taslağını sıra tabanlı stratejiyle birleştiriyorlar ve Twitch’te hem oyun hem de eğlence olarak büyük takipçisi olduğu da ortada. On milyonlarca kişi bu tür oyunları oynuyor. StreamElements’e göre, Battlegrounds henüz Twitch veya YouTube’da ilk 3’e girmedi. Ancak bu gibi güncellemeler ve yenilikler oyuncuları heyecanlandırmaya ve yeni oyuncuları ve izleyicileri oyuna çekmeye yardımcı olur. Bununla birlikte Battlegrounds’ın hala beta aşamasında olduğunu ekleyelim.

Görsel: Blizzard

Kaynak: VentureBeat

Hearthstone Nedir?
Hearthstone: Heroes of Warcraft, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen oynaması ücretsiz dijital kart takas oyunudur. Mart 2013’te Penny Arcade Expo’da açıklanan oyun, Ocak 2014’te açık beta sürümüyle çıktı. Mart 2014’te Microsoft Windows ve macOS işletim sistemlerinde piyasaya sürüldü. Kendi özel destenizi oluşturarak başka oyuncularla bu deste vesilesiyle savaşıyorsunuz. Destenize eklediğiniz kartların özelliklerini kullanarak strateji yapıyorsunuz. Bununla birlikte mana ve elinizdeki kart sayısını da yönetmeniz gerekiyor.
Hearthstone Battlegrounds Nedir?
Hearthstone: Heroes of Warcraft’ın bir modu olarak ortaya çıkan oyun günümüzde popüler olan Auto Chess oyunlarına ve mantık olarak pek benzemese de aynı amaç üzerine geliştirildi. Genel manada rakibinizle kartlarınızı ortaya serdiğiniz zaman kartlar bir biriyle savaşıyor ve hayatta kalan kartın gücü kahramana aktarılıyor ve kahraman da sahip olduğu bütün güçle rakibine vuruyor. Sona kalan kazanıyor. Hearthstone Battlegrounds’un temel mantığı bu şekildedir.

Hearthstone Steam
Hearthstone: Heroes of Warcraft maalesef Steam üzerinden yayınlanmıyor. Bunun en büyük sebebi Blizzard şirketinin oldukça fazla oyununun olması ve bu oyunlar için kendi launcherını kullanması. Bununla birlikte zaten ücretsiz olan oyunların dağıtımı konusunda da oldukça tecrübeli bir şirket olması Blizzard’ın Steam gibi büyük aracılara ihtiyaç duymamasını sağlıyor. Hearthstone oyununu Steam üzerinde bulamazsınız. Oynamak isterseniz yine buradan indirmeniz mümkün.

Bununla birlikte telefondan oynayacaklar için;

‎Hearthstone
‎Hearthstone
Fiyat: Ücretsiz+
Hearthstone
Hearthstone
Fiyat: Ücretsiz
Hearthstone Türkçe
Hearthstone: Heroes of Warcraft Blizzard’ın diğer oyunları gibi Türkçe dil desteği sunmuyor. Blizzard hiç bir oyununda resmi olarak Türkçe çeviri yapmıyor. Bununla birlikte oyunculara bilgi vermek adına internet sitelerinde Türkçe yayın yapıyor. Hearthstone Türkçe oynamak şimdilik mümkün değil. Blizzard, işe tamamen ekonomik yönden bakarak mantıklı kararlar alan bir şirkettir. Oyuncu sayısına göre hareket ediliyor. Avrupa’nın bazı küçük ülkelerinin dillerine çevrilen oyunlar varken Türkçe’nin olmamasının sebebi oyuncu sayısının ve getirisinin yeterli olmaması ilk nedense Türkçe çeviriyi yapmak için çalışan bulunmaması ya da buna yatırım yapılmaması ikinci neden olabilir. Yani sebebi sadece ekonomiktir.

 

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Age of Empires 4RehberStrateji

Age of Empires 4 En İyi Irklar / Medeniyetler Listesi

RehberRol OyunuStrateji

Baldurs Gate 3: Lockpicking Rehberi, Kilitli Kapılar Nasıl Açılır?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Kahraman Kaldırma, Satma, Kapasite Artırma

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Karakter İstatistikleri Açıklaması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Heroic Magic Duel’in Son Güncellemesi PvE Serüveni, Sezonlar, Sosyal Özellikler ve Daha Fazlasını Sunuyor