Strateji

Star Wars Commander Strateji Oyunu Kapatılıyor

Zynga bugün lisanslı strateji oyunu Star Wars Commander’ın sonunun geldiğini duyurdu. Haberler oyunun topluluğunu çoka soktu, ve kapanış tarihinin 12 Haziran olduğu belirtildi. Kapanmanın kesin olmasından ötürü tüm uygulama içi satın alma işlemleri askıya alındı.

Zynga’nın oyun içi mesajı “Bu kararı zor aldık, bu oyunu sizin kadar çok seviyoruz. Bu topluluğun bir parçası olarak oyunu oynadığınız için teşekkür ederiz!” şeklinde oldu. Daha önceden bir oyuncu Zynga ile olan iletişim yavaş yavaş azaldığını farketmişti. Bu durum şirketin oyuna yeterince vakit ayırmadığı anlamına geliyordu. Bu açıdan da kapanmanın çok önceden planlandığı düşünülüyor.

Bugünkü duyurunun aniden çıkmasından sonra, Star Wars Commander oyuncuları oyunu kurtarmak için Zynga’nın resmi Facebook sayfasında #SaveSWCommander’ı etiketini yaymaya başladı. Geçen yılın sonlarında Sensor Tower, Star Wars mobil oyunlarının gelirlerinin toplamda 1 milyar doları aştığını bildirdi.

star wars commander strateji

EA’nın Star Wars: Galaxy of Heroes, 924 milyon dolarlık gelirle listenin başında yer aldı. Star Wars Commander aslında 93 milyon dolar getiren ikinci en yüksek hasılatlı oyunuydu. Yine de, gelirin Galaxy of Heroes tarafından elde edilenlere kıyasla sönük kaldığı söylenebilir.

Oyunu kapatmaya kararlı olan şirket yeni bir oyuncunun oyuna girmemesi için Star Wars Commander strateji oyununu uygulama mağazalarından kaldırdı. Kapatmayla ilgili daha fazla bilgi gelirse buradan sizlerle güncellemeleri paylaşacağız.

Kaynak: PG

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

Strateji

Yeni NCSoft RTS oyunu duyuruldu

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
GTA VI’nın Adı GTA Vice Olabilir