Auto Chess

Teamfight Tactics Mobile Çıkışını Gerçekleştirdi

Güncelleme: 20/3/2020 – Yayınlandı

League of Legends’ın otomatik satranç oyunu Teamfight Tactics, bugün hem iOS hem de Android’de çıktı. Bu ayın başlarında, TFT’nin Android’de beta sürümü vardı, ancak tam sürüm şimdi Android için Google Play Store’da ve iOS için App Store’da mevcut.

Bu mobil oyun PC’deki ana Riot hesabınıza bağlanabilir. TFT envanteriniz de dahil olmak üzere PC veya mobil cihazlarda yapılan satın alma, sıralama ve XP ilerleme durumu çapraz platform olarak bütün cihazlara aktarılacaktır. Teamfight Tactics çıktı ama bütün özelliklere sahip olmadığı söyleniyor.

Mobil ve PC sürümleri arasındaki tek temel fark kullanılan para birimidir; mobil cihazlarda artık normal RP olmayacak. Bunun yerine, maliyetler RP eşdeğerine mümkün olduğunca yakın olacak şekilde Teamfight Tactics Mobile para birimine dönüştürülecek. Bunun nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi için Teamfight Tactics geliştirici bloguna göz atın.

Mobil cihazların TFT’yi çalıştırmak için minimum gereksinimleri karşılaması gerekiyor. Android için bu, 2GB + RAM, Android sürüm 7 veya daha yeni, Open GL Sürüm 3+ ve 64 bit işletim sistemi gerektiren herhangi bir cihaz anlamına gelir. İOS sürümü, iPhone 6S ve üstünü destekler, yani 6S’den sonra piyasaya sürülen iPhone’lar.

Devasa Galaxies güncellemesi her şeyi değiştirdiğinden, mobil sürümün kullanıma sunulması, oyuncuların oyunu ve sistemlerini tanıması için mükemmel bir zamanlamayla çıkışını gerçekleştirmiştir. Bu şekilde yeni metayı herkesle birlikte öğreneceksiniz.

iOS için buradan indirebilirsiniz. Android için buradan indirebilirsiniz.


Geçen yıl ortaya çıktıktan sonra Teamfight Tactics, League of Legends’ın yan oyunu, otomatik savaşçı mobil versiyonu hakkında çok fazla şey duymadık. Ancak Riot Games, mobil sürümün hem iOS hem de Android cihazlar için 19 Mart’ta sadece iki gün içinde piyasaya sürüleceğini açıkladı.

İyi haber, mobil sürümün PC ile (çoğu bölgede) çapraz platform olması ve hesap ilerlemenizin de PC’den mobile ya da Mobilden PC’ye aktarılmasıdır, bu nedenle PC’de satın aldığınız kozmetikler mobil sürümde mevcut olacaktır.

Riot’un bu yeni oyunu Teamfight Tactics’a aşina değilseniz, klasik Auto chess oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Bu türün günümüzde bir çok örneği bulunuyor. Dota Underlords, Chess Rush, Chess Royale ve daha fazlası. Temel olarak Auto chess türünden bahsedecek olursak, otomatik satranç oyunu, bu oyunda oyundan kahramanları belirleyeceğiniz stratejiye ve kazandırdığı bufflara göre satın alıyor ve güçlendiriyorsunuz. Ayrıca satranç tahtası üzerinde diziliminiz de stratejinizin bir parçası.

teamfight tactics

TFT’nin mobil lansmanı, yeni kahramanları tanıtan, eski kahramanları yeniden canlandıran ve metaları yenilemek için bazı yeni kurallar ekleyen yeni bir genişleme olan Galaxies ile çakışıyor. Ama bilgisayar başında oturmak yerine TV izlerken telefonda oynamaktan zevk alıyorsanız Teamfight Tactics Mobile tam size göre.

Teamfight Tactics mobile ücretsiz oynanabilir şekilde 19 Mart’ta Google Play ve Apple App Store’da mevcut olacak.

Teamfight Tactics hakkında diğer bilgiler

Teamfight Tactics nsıl bir oyun?

Teamfight Tactics, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan auto battler tarzı bir oyundur. Bu tür mobilde uzun zamandır bulunuyor ve Auto Chess adı veriliyor. İlk olarak 2019 yılının Haziran ayında, Microsoft Windows ve macOS platformları için bir League of Legends oyun modu olarak geliştirilen oyun Mart 2020’de Android ve iOS için piyasaya sürülecek.

Teamfight Tactics Mobile

Teamfight Tactics kısa süre önce Riot tarafından mobile çıkış tarihi duyuruldu. Oyun uzun zamandır Google Play’de ön kayıt aşamasında bekliyor. Bu süre boyunca PC üzerinden oynanmaya devam etmişti. Şimdi Android ve iOS cihazlardan oynayabileceksiniz. Teamfight Tactics’in mobil sürümü PC sürümünden çok farklı olmayacak çünkü Auto Chess türü her platform için başarılı bir şekilde uyarlanabiliyor.

Teamfight Tactics Mobile ne zaman çıkıyor?

Teamfight Tactics Mobile, Riot duyurusuna göre 19 Mart günü çıkışını yapıyor. Hem Android hem de iOS cihazlardan erişebilirsiniz. Bununla birlikte şimdi buradan iOS için (iOS için herhangi bir bağlantı ve ön kayıt yeri sunulmadı) ve buradan Android için oyuna ön kayıt olabilirsiniz. Ön kayıt olduğunuzda Teamfight Tactics indirmeye sunulduğu zaman bildirim alırsınız.

Teamfight Tactics nasıl oynanır?

Teamfight Tactics’i temel olarak anlaralım. Türe tamamen yabancı olanlar için fikir verecektir. Oyundaki temel amacınız yenilmemek. Maç round şeklinde ilerliyor ve her round başında kahraman almanıza izin veriliyor. Bu kahramanları onların üstlendiği görevi göz önünde bulundurarak alıyorsunuz. Zira bunu kendi stratejiniz olarak geliştireceksiniz. Kahramanlar seviye atlatılabilir ve daha da güçlenirler. Oyun tamamen otomatik oynanıyor. Sizin yapmanız gereken kahraman kombinasyonunu doğru şekilde yapmak, yani güçlendirmeleri stratejinize uygun şekilde almak ve diziliminizi doğru şekilde yapmak. Gerisini oyun hallediyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
AksiyonHaber

God of War: Ragnarok Ne Zaman Çıkacak?

e-SporNişancı Oyunu

Valorant'ın Resmi Çıkış Tarihi Açıklandı

AksiyonKonsol

Iron Man VR Ne Zaman Yayınlanacak?

Rol Oyunu

The Elder Scrolls 6 Sızıntısı: 2024'te Çıkacak, Destansı Savaşlar, Gemiler Ve Daha Fazlası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir