Nişancı Oyunu

Call of Duty: Modern Warfare’in Dosya Boyutu Kontrolden Çıkıyor

Yeni bir Call of Duty: Modern Warfare güncellemesi, 30GB’lık bir başka indirme ile geliyor ve bazı oyuncular nişancı oyunlarının neden bu kadar büyük dosya boyutu olduğunu merak ediyor.

Bu haftanın başlarında Infinity Ward, bir sonraki Call of Duty: Modern Warfare güncellemesinin konsol oyuncuları için yaklaşık 15 GB’lik bir indirme gerektireceğini açıkladı. Bu güncelleme, CoD: MW yama 1.20, şimdi mevcut ve zorunlu bir 12GB indirme olsa da, oyunun bazı özelliklerine erişmek için gerekli olan 18GB’lik ikincil bir indirme de var. Gerçekten de, bu indirmeler Call of Duty: Modern Warfare’in zaten yüksek olan dosya boyutunu şişiriyor ve bazı hayranları oldukça rahatsız ediyor.

Call of Duty: Modern Warfare Toplam Dosya Boyutu

Call of Duty: Modern Warfare, hem PlayStation 4 hem de Xbox One’da yaklaşık 200 GB alan kaplıyor. Yukarıda belirtilen indirmelerin 32 GB’lık tek bir güncellemede birleştirildiği bilgisayarda, CoD: MW’ın dosya boyutu çok az görülse de bazı oyuncuların sorunlu bulduğu bir noktaya ulaşmaktadır.

Call of Duty: Modern Warfare sosyal ortamda dosya boyutuyla oldukça çok konuşuluyor. Bazıları durumla dalga geçerken bazıları da bunu gerekli görüyor. Yine de PC için çok sorun olmayan dosya boyutu konsollar için sorun haline gelebiliyor.

Call of Duty: Modern Warfare’in neden bu kadar büyük dosya boyutuna sahip olduğu konusunda Infinity Ward tarafından tam olarak bir açıklama getirilmemiştir. Geliştirici, CoD: MW Sezon 2 güncellemesinin büyük boyutu hakkında yorum yaparken, oyunun toplam dosya boyutunu küçültmek için büyük bir indirme işleminin gerekli olduğunu belirterek, oyuncuların karşı karşıya kaldıkları gereksinimler oyunun önemli depolama alanına ulaşmasını engellemedi.

Tabii ki, Call of Duty: Modern Warfare, gerçekten büyük bir dosya boyutuna sahip tek oyun değil ve 100GB veya daha fazla alan gerektiren sayısız oyun var. Bununla birlikte, CoD: MW’ın 250GB dosya boyutuna ulaşması çok uzun sürmeyebilir, bu da bu tek oyunun orijinal bir PS4’ün sabit diskindeki alanın yarısını kapladığı anlamına gelir. Kesinlikle oyuncular, gerekirse Modern Warfare’i kaldırmayı seçebilirken, bu sınırlı depolama alanına sahip oyuncular için çok yakında gerekli hale gelecek gibi görünüyor.

Call of Duty: Modern Warfare PC, PS4 ve Xbox One için oynanabilir.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Research and Development 3, Destiny 2, NES003 Görevi Nasıl Yapılır?

Nişancı OyunuValorant

Valorant Konsol Sürümü, PC Oyuncularına Nispet Yapıyor

HaberNişancı Oyunu

XDefiant'ın Yeni Güncellemesi Silah Seviyesi Konusunda Sizi Memnun Edecek

AksiyonHaberNişancı Oyunu

Microsoft ve Bethesda, Redfall Oyuncularına Para İadesi Yapacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty: Mobile Season 6 Sızıntıları – Çıkış Tarihi, Kaplamalar, Haritalar, Silahlar