AksiyonNişancı OyunuWarzone

COD: Warzone Konsol Oyuncuları PC Hilecilerinden Kurtulmak İçin CrossPlay’i Kapatıyor

Call of Duty: Modern Warfare konsol oyuncuları PC hilecilerinden kaçmak için çapraz platform’u yani Cross-play’i kapatıyor.

Hile, Call of Duty: Modern Warfare için hem geleneksel çok oyunculu hem de Warzone’da giderek artan bir konudur, ancak battle royale modunda daha çok konuşuluyor. Bu hafta, geliştirici Infinity Ward, Warzone’u hilecilerden korumak için dünya çapında 70.000’den fazla kişiyi yasakladığını söyledi.

Ancak oyuncular, bir çok ban sebebinin yanı sıra, düşman kafalarına otomatik olarak vurabilen, duvarlardan ateş edebilen ve geri tepmeden oynayabilen hile yapanlardan şikayet etmeye devam ediyor. Çeşitli Call of Duty ile ilgili bir çok sosyal medyada, Modern Warfare’in killcamı ve Warzone’un spectat modu aracılığıyla hilecilerin kısa videolarıyla doludur.

Geleneksel olarak, rekabetçi çok oyunculu hile, konsolda çalıştırılamaz, eğer böyle bir şey olsa bile daha zor çalıştırılabilir. Bu nedenle konsol oyuncuları Modern Warfare’in çapraz platform özelliği cross-play’i, hilecilerle aynı maça girmemek için ayarlardan kapatıyor.

Crossplay elbette Call of Duty dahil herhangi bir çok oyunculu oyun için harika bir özellik, çünkü arkadaşların platformlar arasında birlikte oynayabileceği ve daha büyük oyuncu havuzları, hızlı eşleştirme, tam lobiler ve düşük gecikmeli maçlar anlamına geliyor.

Bununla birlikte, Call of Duty’deki çapraz oynamanın olumsuz bir yan etkisi, konsol oyuncularının PC hilelerine maruz kalmasıdır – ve bu soruna çözüm için, konsol oyuncuları bunu devre dışı bırakıyor ve çapraz oyunu kapatıyor.

Bu, platformlar arasında birlikte oynamak isteyen arkadaşlar için idealdir ve Modern Warfare’in kendisi de oyuncuların çapraz oyunu devre dışı bırakmasını istemez. PlayStation 4’te, çapraz oynatma devre dışı bırakılmış bir Warzone lobisini aramaya çalışırsanız, çapraz oynamayı etkinleştirmenizi teşvik eden bir oyun içi mesaj açılır. Crossplay devre dışı bırakılmış bir Warzone lobisini aramaya devam ederseniz, oyun size bir oyun bulmakta zorlanabilir, bu durumda crossplay’i etkinleştirmenizi şiddetle tavsiye eden başka bir mesaj alırsınız.

Crossplay olmadan aramaya devam edin ve oyun size bir oyun bulmak için ping parametrelerini genişletecektir. Bildirildiğine göre Warzone’da PS4 üzerinden çapraz platformu kapatırsanız en iyi ihtimalle bir maç bulmak 3 dakika civarı sürecektir. Çapraz Platformda maç bulmak ortalama 30 saniye sürüyor.

Hile yapanlara karşı çağrıda bulunan Call of Duty hayranları, Infinity Ward’ı, son haftalarda ateş altında olan hile karşıtı sistemlerini desteklemek için çapraz oyunu tamamen devre dışı bırakmaya çağırıyorlar.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant Sıra Devre Dışı Sorunu Ve Çözümü

KorkuNişancı Oyunu

Alan Wake 2'yi bitirmek ne kadar sürecek?

AksiyonListeMacera

Tüm Marvel's Spider-Man 2 kostümleri ve nasıl elde edileceği konusunda rehber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Mount And Blade 2: Bannerlord Kervan Rehberi