Bulut Oyun

Google Stadia 2 Ay Ücretsiz Oldu

İnsanların çoğu evlerine kapanmış durumdayken iyi vakit geçirmeleri için Google, oyun akışı hizmeti Google Stadia için özel bir tanıtım yaptı. Şirket, hizmetin desteklendiği bölgelerde Stadia’ya iki ay ücretsiz erişim sağlıyor. Bu ülkeler içinde maalesef ülkemiz olmasa da hizmetin yakın zaman içinde ülkemizde de sunulması planlanıyor.

“Son zamanlardaki en zorlu durumla karşı karşıyayız. Sosyal mesafeyi korumak hayati önem taşıyor, ancak uzun süre evde kalmak zor olabilir. Video oyunları, arkadaşlarınızla ve ailenizle sosyalleşmenin değerli bir yolu olabilir.” Stadia patronu Phil Harrison’ın bu sözleri oldukça değerli.

Ücretsiz Stadia için ne gerekli?

8 Nisan’dan itibaren Stadia’ya kaydolan herkes iki aylık Stadia Pro’ya sahip olacak. Ücretsiz kullanmak için tek ihtiyacınız olan bir Gmail adresidir. Stadia Pro, Destiny 2, Grid ve Thumper dahil olmak üzere dokuz oyuna ücretsiz erişim imkanı veriyor. Profesyonel abonelik normalde aylık 10 $ ve iptal etmezseniz iki ay sonra bu şekilde ücretlendirilirsiniz.

google stadia pro

Stadia’nın ekran çözünürlüğü varsayılan olarak düşürüldü

Doom Eternal ve Red Dead Redemption II gibi ek oyunlar satın alınabilir ve promosyon döneminden sonra iptal etseniz bile bunlar hesabınızda kalır. Mevcut Stadia Pro üyelerinden de önümüzdeki iki ay için ücret alınmayacak. Google ayrıca, evde kalan insanlarla ilgili internet ağlarına artan talep nedeniyle Stadia için “bant genişliğini” ayarladığını da açıkladı. Varsayılan ekran çözünürlüğü artık 4K’dan 1080p’ye düşürüldü. Bu sayede gereksiz internet tüketimi azaltılacak.

Google, “Bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardaki kişilerin büyük çoğunluğu, oyun kalitesinde önemli bir düşüş fark etmeyecek, ancak Stadia uygulamasında veri kullanım seçeneklerinizi belirleyebilirsiniz.” diyerek konuya açıklık getirdi.

Stadia bir akış hizmetidir, bu nedenle denetleyicinin ötesinde özel bir donanıma ihtiyacınız yoktur. Stadia’nın kendi oyun kumandasını satın alabilir veya zaten sahip olabileceğiniz bir DualShock 4 veya Xbox oyun kumandası kullanabilirsiniz.

Stadia’da ücretsiz diğer oyunlar / Stadia hangi ülkelerde kullanılabiliyor?

Stadia Pro’ya dahil olan diğer altı oyun şu anda Gylt, SteamWorld Dig 2, SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech, Serious Sam Collection, Spitlings, ve Stacks on Stacks. Stadia şu anda ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Belçika, Danimarka, İsveç, Norveç ve Finlandiya dahil olmak üzere dünyanın 14 bölgesinde kullanılabiliyor.

Stadia’ya bu yıl içinde daha fazla ülke eklenecek.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Bulut OyunKonsol

Bulut Oyun Resmi Olarak Xbox Konsollarında Kullanılabilir

Bulut Oyun

GeForce Now'da Donma Sorunlarına 3 Çözüm Önerisi

Bulut Oyun

xCloud iOS Testleri Erken Bitti, Sıkıntı Var

Bulut Oyun

Google Stadia'ya Mesajlaşma Özelliği Geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Grounded, Hayatta Kalma Oyunu Bu Yaz XBox Game Preview’da