Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2: Bannerlord Detaylı Karakter Yaratma Rehberi

Mount And Blade 2’nin karakter yaratma ekranı oldukça iyi olsa da bu yazıda bahsedeceğimiz yöntem size çok daha fazla seçenek sunuyor. En önemli seçeneklerden birisi de karakterinizin yaşını ve buna göre görünüşünü seçmenize imkan veriyor. Gelin Mount And Blade 2: Bannerlord, çok detaylı karakter yaratma ekranına bir göz atalım.

Bannerlord’un karakter oluşturma araçları zaten etkileyici bir şekilde sağlam olsa da, bu mod size karakterinizin ağırlığını, yaşını ve kas yapısını ayarlamak gibi ek seçenekler sunuyor.

Detaylı Karakter Yaratma Modu

Oyuncular artık hafif bir mod ile vücut ağırlıklarını, kas yapılarını ve yaşlarını ayarlayabilirler. Daha fazla özelleştirme seçeneği için ek özellikler de vardır. Seçtiğiniz Vortex veya bir mod yöneticisi ile güvenli bir şekilde modunuzu yükleyebilir veya  kaldırabilirsiniz. Bu işlem ayrıca kaydedilmiş ilerlemenize de etki etmez.

Detaylı karakter yaratma modu aşağıdaki özellikleri içerir.

 • Yaş
 • Kas yapısı
 • Ağırlık
 • Tüm vücut detayları
 • NPC Wanderer ve Noble isimlerini yeniden adlandırma
 • Oyuncuların görünümünü otomatik olarak değiştirmek için yerel görünümleri geçersiz kılma

Ayrıca NPC üzerinde de değişiklik yapmanız mümkün. Nasıl mı? Kampanya haritasında N ile Ansiklopediyi açın, Kahramanlar’a gidin, bir seçim yapın ve sayfanın üstünde bir Görünümü Düzenle düğmesi bulunur. FaceGen’i istediğiniz herhangi bir NPC ile açmak için buna tıklayın.

Bu Modu Nasıl Kurarım?

 • Basit mod kurulumları için Vortex’i kurun.
 • Sabit Başlatıcı‘yı yükleyin
 • Ayrıntılı Karakter Oluşturma‘yı yükleyin.
 • Vortex içinde Ayrıntılı Karakter Oluşturma’yı etkinleştirin.
 • Başlatıcı’yı açın ve Modlar sekmesine gidin.
 • DCC Main’i etkinleştirmeli ve resmi modüllerin üstüne taşımalısınız.
 • ModLib’iniz Resmi modüllerin altına koyun, ancak ModLib gerektiren diğer her şeyin üstüne koyun.
 • Ayrıntılı Karakter Oluşturma modülünü etkinleştirin.

Başlatıcınız şöyle görünmelidir:

Kurulumu tamamen burada anlatıldığı gibi yaptığınız zaman herhangi bir çökme yaşamamanız gerekiyor. Yine de detaylı bilgi için kaynağa bakabilirsiniz.

Modla ilgili bilmeniz gereken önemli noktalar

Özellikle küçük çocuk, bebek ve benzeri karakter oluşturmalarda oyun hata veriyor. Mod geliştiricisi daha önce bu durum için 18 yaş üstü oluşturun uyarısında bulunuyordu lakin şimdi zaten bunu oluşturmak mümkün değil. Bunu dikkate alın.

Bu modu yükledikten sonra hali hazırda yarattığınız karakterinizi oyun ilerlemeniz olsa bile değiştirebilirsiniz. FaceGen’i ana kampanya haritasında V tuşuna basarak açabilirsiniz. Alternatif olarak, ansiklopedi sayfasında Kahramanlar altında herhangi bir asil veya gezici görünümü değiştirebilirsiniz.

Peki bu mod normal kaydedilmiş ilerlemenize ne yapıyor? Bu mod süper hafiftir ve kaydetmiş olduğunuz dosyalarınızı olumsuz etkilemez. Değiştirilen her parametre zaten temel oyuna kaydediliyor, daha önce bunları gerçekten ayarlama seçeneğiniz yoktu!

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask Premium Thick Hide Nerede Bulunur?

AksiyonHayatta KalmaRehber

Palworld'de Bushi Noct'u Nerede Bulabilirsiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Hastalıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Uyuma, Dinlenme ve Moral Arttırma Rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Rust, Önümüzdeki Hafta Call of Duty Mobile’a Geliyor