Hayatta KalmaStranded Deep

Stranded Deep’de Sal Nasıl Yapılır?

Stranded Deep, oyuncuları küçük bir adada sıkışmış şekilde çaresiz bırakıyor, ancak kaynaklar değerlendirilmeye başladığında okyanusa daha fazla keşfe çıkmaları gerekiyor.

Stranded Deep, hayatta kalmak için sınırlı kaynakları olan görünüşte ıssız bir adada oyuncuları yalnız bırakır. Uçağın cankurtaranı oyuncuya birden fazla adaya geçiş konusunda sınırlı hareket şansı vermesine rağmen, oyuncu çok uzaklaşmak istiyorsa bir sal yapması gerekir. Bu görev ise sizi biraz zorlayabilir.

Stranded Deep son zamanlarda PS4 ve Xbox One’da oldukça ilgi çekiyor ve bu lansmanla oyuna ilgi yeniden canlandı. Steam üzerinde uzun zamandır erken erişimde olan oyun hakkında rehber oldukça az olduğundan sizlere bir kaç tanesinden seri yapmayı düşünüyoruz.

Stranded Deep Sal Yapımı

Stranded Deep Sal Yapımı

Oyuncunun başladığı cankurtaran botunun saldan daha dayanıklı ve daha az eğilme olasılığı olduğunu belirtmek gerekir, Stranded Deep sal yapımı; daha dikkatli oyuncular için daha iyi bir seçenek haline gelir, ancak salın hızı ve çok yönlülüğü sayesinde daha kullanışlı hale gelecektir.

Stranded Deep Sal Yapımı

Stranded Deep sal yapımı, oyuncunun bir taban, bir zemin ve bir tür yelken sistemi oluşturması gerektiğinden üç ana adım gerektirir. Her adım için birden fazla seçenek vardır ve sallar hem görünüm hem de işlevsellik açısından çok özelleştirilebilir. Yeni başlayanlar için, crafting tab sekmesinin sallar bölümünde bulunabilir ve ahşaptan, şamandıralardan, lastiklerden veya fıçılardan yapılabilir. Her birinin özel gereksinimleri crafting menüsünde bulunabilir, ancak hepsi aynı şekilde çalışır.

Stranded Deep Lastik Nasıl Alınır?

Şamandıralar, lastikler ve fıçılar ararken, gemi enkazları genellikle başlamak için en iyi yerdir. (Bu konuda geniş bir açıklama daha sonra yapılabilir.)

Bir üs oluşturup yerleştirdikten sonra, oyuncuların bir zemine ihtiyacı olacaktır. Bunlar aynı menüde bulunabilir, ancak bu kez oyuncunun zemin alt bölümüne geçmesi gerekir. Burada beş seçenek var ve salın ağırlığını ve stabilitesini etkiliyorlar. Dalgaların karaya attığı odun, Ahşap, Tahta, Oluklu ve Kil sal zeminlerin hepsi oyuncunun durması için bir zemin sağlar. Son olarak, sal menüsü yelken ve tekne motoru olmak üzere iki tür itiş gücü seçeneği sunar.

Tekne motoru çok daha hızlı olsa da, erken yapmak inanılmaz derecede zordur ve kullanılması yakıt gerektirir. Yelken yapımı çok daha kolaydır ve daha sessizdir. Stranded Deep’teki salın ana yararı, boyut olarak genişletilebilmesi, malzemelerle güncellenebilmesi, görsel olarak özelleştirilebilmesi ve öğelerin taşınması için kasalar tutabilmesidir.

Stranded Deep şimdi PC, PS4 ve Xbox One için kullanılabilir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Hayatta KalmaStranded Deep

Stranded Deep: Bir Yapıyı Sökme ve Demonte Rehberi

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Gyrocopter Nasıl Yapılır, Parçaları Nereden Bulunur?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Kule Nasıl İnşa Edilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Valorant’ta Nasıl Arkadaş Eklenir?