Mount & BladeRol Oyunu

Mount And Blade 2: Bannerlord Ordu Rehberi

Bir ordu nasıl yükseltilir ve yönetilir? Mount And Blade 2: Bannerlord’da büyük savaşlarda büyük ordulara komuta edebilirsiniz, ancak önce onları kazanmak zorunda kalacaksınız. Sadakatlerini korumak, onları beslemek ve daha güçlü birlik türlerine yükseltmek araziyi fethetmenin anahtarı olacaktır. Çok fazla iş gerektirecek, bu yüzden burada nasıl yapılacağını açıklayacağız.

Bu Mount And Blade 2: Bannerlord birlikleri rehberi, askerleri nasıl toplayacağınızı, parti boyutunu nasıl artıracağınızı ve savaşta birliklerinize nasıl komuta edeceğinizi gösterecektir.

Mount And Blade 2: Bannerlord’da asker toplama

Bu iş oldukça kolaydır. Daha fazla birlik elde etmek için, ya az miktarda altın ödeyerek yerleşim yerlerinden asker almanız ya da esirleri ele geçirdikten sonra mahkumları askerlere dönüştürmeniz gerekir.

Birlikleri bir araya getirdikten sonra, deneyim kazanmak için onları savaşta kullanabilir ve bu da daha iyi birlik türlerine geçmelerini sağlayabilir. Aşağıda, temsil ettikleri gruba göre gruplayabileceğiniz en iyi birlik türlerine bazı örnekler verilmiştir ve bunları nasıl yükselteceğinizi öğrenmek için Ansiklopedi’yi (haritadan N tuşuna basın ve birlik sayfalarına bakın) kullanabilirsiniz.

mount and blade 2 bannerlord

Gruplara Göre En İyi Birlik Türleri

İmparatorluk: İmparatorluk Elite Cataphracts, Lejyonerler ve Çavuş Arbaletçileri de dahil olmak üzere ağır zırhlı birliklere sahiptir.
Battania: Battania, Fian Şampiyonu olan özel menzilli bir birliğe sahip tek grup. Longbowlar Bannerlord’da gerçekten iyi, bu yüzden arka çizginizde birkaç tane bulundurmanızda fayda var.
Vlandia: Bu insanlar süvari karşıtı uzmanlar, bu yüzden Voulgier ve Sharpshooters atlara karşı kullanılabilirler. Ayrıca Banner Knight şeklinde güçlü bir ağır süvari birlikleri var.
Sturgia: Piyade ile mücadele ve Şok Birlikleri için, Ulfhednar’dan başka yere bakmayın. Ayrıca ağır bir süvari birliği için Druzhinnik Şampiyonu var.
Aserai: Bu askerleri uzaktan, özellikle de Mameluke ve Usta Okçulardan kullanın. Vanguard Faris aynı zamanda bir başka büyük ağır süvari birliği.
Khuzaits: Bu insanlar Ağır Mızraklılar, Ağır Atlı Okçular ve hatta Darkhan ile hızlı saldırılar için harikadır. Ayrıca, Polear’larla dolmadan önce okları uzaktan ateşleyebilen Khan’ın Muhafızları da var.

Askerlerin moralini yüksek tutun, sadakati koruyun

Askerleri topladıktan sonra, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Kimseyi ücretsiz olarak çalıştırmadığınızdan emin olun. Onları iyi beslediğinizde ve yüksek ücretler verdiğinizde size her zaman sadık olurlar.

mount and blade 2

Mount And Blade 2: Bannerlord’da birlikleri hangi durumlarda kaybederiz?

  • İşe alınan birlikleriniz parti boyutunuzdan daha büyük olduğu zaman.
  • Birliklerine maaş ödeyemezseniz sizi terk ederler.
  • Birliklerinizin genel morali düşükse sizi terk edebilirler. Maaş ile çok alakalı.
  • Saklanma görevini kaybedersiniz (bu, tüm ordunuzu ortadan kaldırır, bu yüzden dikkatli olun).

Onlara para ödemek her zaman yeterli olmaz, birliklerinizin sık sık savaşlara katılmasını kazanmalarını ve farklı türden malzemeler satın alarak sürekli gelişime sahip olmalarını sağlamalısınız. Satın alınan yiyeceklerin bir kısmı birliklerinizi besler ve bu yiyeceklerin et veya tahıl olması fark etmez.

Mount And Blade 2: Bannerlord’da parti boyutu nasıl artırılır?

Parti büyüklüğü Steward yeteneğinize, özellikle de Quartermaster’ınıza bağlıdır. Bu yeteneğin seviyelendirilmesi uzun sürüyor, ancak arttırmanın anahtarı, birliklerinizin moralinizi yemek çeşitliliği ile yüksek tutmaktır. Ordunun Quartermaster’ı olmak için daha yüksek Steward yeteneğine sahip yoldaşlar da atayabilirsiniz.

Bu, Steward yeteneğinizi ve sonuç olarak genel parti boyutunuzu artıracaktır. Ayrıca, tutulabilecek mahkum sayısının mevcut parti büyüklüğünüzün yarısı olduğunu da belirtmek isteriz.

Mount And Blade 2: Bannerlord’da bir orduya komuta etme

Şimdi bir sürü birliğiniz var, ama onları nasıl kontrol ediyorsunuz? Savaşa girdiğinizde ordunuz dört birime bölünecektir. Numaralı tuşların ve işlev tuşlarının kullanılması gerektiğinden, bunlara alışmazsanız onlara komut vermek biraz zor olabilir.

Her şeyden önce, komut vermek istediğiniz birimi seçmeniz gerekir. Normalde bu birimler, aralıklı birimlerin hepsinin bir grupta olduğu belirli gruplara ayrılır, ancak monte edilen birimler, başka bir şey yapma komutu verilebilecek ayrı bir gruptadır. Ordunuz birim tiplerinde çeşitlilik göstermiyorsa, sadece bir gruba liderlik ediyorsanız, birden fazla birim tipi içeren gruplara ayrabilirsiniz.

Ordunuza komuta etmek için önce manga ile ilişkili sayısal tuşa basın. Bu daha sonra onlara işlev tuşlarıyla komut vermenize izin verecektir. Hareket için işlev tuşlarına basmak, karşı karşıya oldukları yönü değiştirmek ve birliğin oluşumu ikinci bir seçenekler menüsü getirecektir. Daha sonra, belirtilen sırayı vermek için aşağıda listelenen ikinci fonksiyon tuşuna basabilirsiniz.

Komutların tam listesi, her birine hangi düğmelere basmanız gerektiğine göre sırasıyla basmanız gerekir.

Birlik seçim tuşları

İlk birimi seçin: 1
İkinci birimi seçin: 2
Üçüncü birimi seçin: 3
Dördüncü birimi seçin: 4

Birlik hareketi komut tuşları

Tabloyu görüntüleyemeyen telefon ziyaretçilerimiz olabilir bu açıdan onlar hemen alttaki görselden aynı bilgileri görebilirler.

Birlik formasyon tuşları

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Açık DünyaRol Oyunu

Assassin's Creed Shadows'ın Haritası Valhalla'dan Küçük Mü?

Elden RingHaberRol Oyunu

Elden Ring 25 Milyon Sattı, Peki Kaç Para Kazandı?

HaberRol OyunuStarfield

Starfield's Shattered Space DLC Duyuruldu

AksiyonHaberRol Oyunu

Black Myth: Wukong Xbox İçin Ertelendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Mount And Blade 2: Bannerlord, Evlenme ve Çocuk Yetiştirme