Nişancı OyunuPC

Valorant PC Sistem Gereksinimleri

Valorant’ta hangi donanımla kaç fps alabilirsiniz?

Valorant, çok farklı donanımlara sahip PC’lerde çalışacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle çalıştırmak için üst düzey bir oyun donanımına ihtiyacınız yoktur. Riot, temel minimum özellikler, daha yumuşak bir kare hızı için önerilen özellikler ve rekabetçi 144+ FPS oyun için üst düzey gereksinimler de dahil olmak üzere, yaklaşan rekabetçi nişancı oyunu için resmi sistem gereksinimlerini yayınladı. Valorant bir süre daha yayınlanmayacak, ancak yine de Valorant beta sürümüne nasıl gireceğinizi okuyabilir ve kendiniz deneyebilirsiniz.

Valorant PC Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
  • RAM: 4GB
  • VRAM: 1 GB

Bunlar Valorant’ı çalıştırmak için karşılamanız gereken en az donanım gereksinimleri – gördüğünüz gibi çok fazla şey sitemiyor. Aşağıdaki bölümlerde daha ayrıntılı sistem özellikleri için okumaya devam edin.

Valorant PC Minimum Sistem Özellikleri

  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400
  • Grafik işlemcisi: Intel HD 3000

Bu donanıma sahip bir bilgisayarla Valorant’ı 30 FPS‘de çalıştırabilirsiniz.

Valorant PC Önerilen Sistem Özellikleri

  • İşlemci: Intel i3-4150
  • Grafik işlemcisi: Geforce GT 730

Bu kurulumla Valorant’ı önerilen 60 FPS’de çalıştırabilirsiniz. i3 4. nesil bir işlemci ve giriş seviyesi (günümüz için)  bir ekran kartıyla oldukça akıcı şekilde Valorant’ı oynamak mümkün görünüyor.

Valorant PC High-End Sistem Özellikleri

  • İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz
  • Grafik işlemcisi: GTX 1050 Ti

Bu kurulumla, Valorant’ı rekabetçi oyun için önerilen pürüzsüz 144+ FPS’de çalıştırabilirsiniz. Günümüzde i9 10. nesil işlemcilerin yayılmaya başladığını düşünürsek işlemci bakımından çok iyi bir performans almak için yüksek ücretler ödemeniz gerekmiyor. GTX 2080’i düşününce 1050Ti orta düzey grafik kartı olarak kalıyor. Bu açıdan Valorant’ın sistem gereksinimleri kimseyi üzmeyecek gibi görünüyor.

Son olarak şunu da eklemek gerekir ki bir çok oyuncu Valorant’ın grafikleri konusunda çok olumlu konuşmuyor. 2020 yılına uygun bir oyun olmadığı konuşuluyor. Buradaki şirket politikası herkesin oyuna erişebilmesi. Bu açıdan oyuncu sayısı olarak oyuna olumlu bir katkı sağlanacak.

[ctu_ultimate_oxi id=”5″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant Sıra Devre Dışı Sorunu Ve Çözümü

KorkuNişancı Oyunu

Alan Wake 2'yi bitirmek ne kadar sürecek?

Nişancı OyunuRehber

Battlefront 2 Fare İmleci Hatası Nasıl Düzeltilir?

Nişancı Oyunu

Payday 3 Oynanış Fragmanı Bu Yaz Yayınlanacak

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
World War Z, Switch İçin Duyuruldu