Bulut Oyun

Nvidia Geforce Now’a Assassin’s Creed ve Far Cry Games de Katıldı

Ubisoft, Geforce Now’a destek verdi, ancak diğer stüdyolar hala oyunlarını çekiyor.

GeForce Now’ın 4 Şubat’taki lansmanından bu yana aldığı olumsuz tepkiye rağmen bulut oyun hizmetini, haziran ayında tam lansmandan önce kütüphanesini geliştirme çabalarını ikiye katlıyor. Yeni bir gönderide, Nvidia, Ubisoft, Epic, Bungie ve Bandai Namco’dan desteğini alırken, bazı oyunların ticari lansmandan önce kaldırılacağını söyledi.

Başından beri GeForce Now birçok yayıncıyla sorun yaşadı. Activision, tüm oyunlarını lansmandan sadece bir hafta sonra hizmetten çıkardı ve Bethesda kısa bir süre sonra oyunlarının “çoğunu” kaldırdı. 2K da oyunlarını kaldırırken, The Long Dark geliştiricinin izni olmadan eklendikten sonra kaldırıldı.

Nvidia’nın genel müdürü Phil Eisler “Ücretli bir hizmete yaklaştıkça, bazı yayıncılar deneme süresi bitmeden oyunları kaldırmayı tercih edebilirler. Sonuçta, içerikleri üzerinde kontrol sahibi oluyorlar ve satın aldığınız oyunun GeForce Now’da akış içerip içermediğine karar veriyorlar. Bu arada, diğerleri GeForce Now’ın değerini anlamaya devam ettikçe oyunları geri getirecekler.” diyerek konuyla ilgili yorumlarını dile getirdi.

Haziran’daki tam sürümü yaklaştıkça Nvidia, hizmete daha fazla oyun geleceğini umduğunu belirtiyor. Tüm Assassin’s Creed ve Far Cry oyunları artık GeForce Now’da, Tom Clancy’nin Rainbow Six Siege, For Honor ve Watch Dogs gibi diğer Ubisoft oyunların da katılıyor. Ubisoft daha önce hizmet için desteğini onaylamıştı.

Yeni oyunlar Mayıs ayı sonuna kadar gruplar halinde eklenecek, Nvidia bunların Haziran’daki ticari çıkış tarihine yaklaştıkça daha çok olacağını söylüyor. Oyunlar eklendikçe GeForce forumlarındaki güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

24 Nisan’da GeForce Now, Warner Bros.Interactive Entertainment, Xbox Game Studios, Codemasters ve Klei Entertainment’daki tüm oyunları kaldıracak. Bunlar arasında Batman Arkham serisi, tüm Lego oyunları, F1 yarış serisi ve Don’t Starve sayılabilir. Nvidia blog yazısından diğer detayları alabilirsiniz.

GeForce Now, Microsoft’un Project xCloud ve Google Stadia da dahil olmak üzere bir dizi bulut oyun hizmetinden biridir.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Bulut OyunKonsol

Bulut Oyun Resmi Olarak Xbox Konsollarında Kullanılabilir

Bulut Oyun

GeForce Now'da Donma Sorunlarına 3 Çözüm Önerisi

Bulut Oyun

xCloud iOS Testleri Erken Bitti, Sıkıntı Var

Bulut Oyun

Google Stadia'ya Mesajlaşma Özelliği Geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Warframe Mobile Yakında Karşımıza Çıkabilir