Nişancı OyunuRehber

Valorant Rehberi: Yeni Başlayanlar İçin En İyi Ajan Hangisi?

Valorant öğrenmesi kolay bir oyun değil. Özünde bu taktiksel bir nişancı oyunu ve yetenekleriniz maçları kazanmanın önemli bir parçası iken düzgün ateş edemezseniz iyi zaman geçiremezsiniz. Ama hala oyuna yeni başlayanlar için daha iyi olan birkaç ajan var. Valorant’ta hiçbir Ajan kolay olmasa da, bu karakterler bir savaşın ortasında yeteneklerinizi en iyi şekilde kullanmaktan ziyade nişan alma ve ateş etmeye odaklanmanıza izin verir.

İşte yeni oyuncuların başlaması gereken üç Ajan ve yeteneklerini en iyi nasıl kullanacakları hakkında bir rehber;

Sage

Sage en iyi şifa ve diriliş yetenekleriyle tanınır. Bunlar yararlı olsa da, kitinin en önemli parçaları değiller. Ayrıca Barrier Orb adlı bir duvar yeteneğine ve oyundaki en iyi yeteneklerden bazıları olan Slow Orb adlı yavaşlatan bir yeteneğe sahiptir. Sage’in yeteneklerini kullanmanın anahtarı onları erken atmaktır. Eğer Savunma üzerine oynuyorsanız, düşmanların yakında olduğunu düşündüğünüz anda bir duvar veya yavaş bir alana yeteneklerinizi kullanın ve girişlerini engelleyin. Yetenekler tükendikten sonra yapmanız gereken tek şey ateş etmeye odaklanmak.

Saldırıda, Sage biraz daha zor, ama aynı mantık üzerinden hareket edebilirsiniz. Siz ve ekibiniz bir alanı iteklerken, duvarı düşman oyuncuların görüş alanlarını kesen herhangi bir yere koyun. Ekibiniz için potansiyel bir giriş veya çıkışı engellememeye dikkat edin ve müttefiklerinizin geçeceği yere yavaşlatma alanı kullanmayın, çünkü onlar da yavaşlar.

Hem Saldırı hem de Savunma’da, Sage’nin iyileştirme ve diriliş yeteneklerini doğru kullanmaktan daha sık kullanmaya odaklanmalısınız. Eğer bir müttefik hasar alır ve geri düşerse, aldıkları hasar miktarı az olsa bile onlara bir iyileştirme yapın. Oynamaya devam ettikçe, hangisinin önemli olduğunu ve hangisinin önemli olmadığını daha fazla öğreneceksiniz. Aynı şey Resurrection yeteneğiniz için de geçerlidir. Mümkün olduğunca sık Resurrection yeteneğinizi kullanın, ancak oynadığınız roundun kazanılabilir göründüğünden emin olun. Bir müttefiki canlandırmaya çalışırken duvarınız da kritik bir araçtır. Takım arkadaşınız ilk kez hayata döndüğünde, hareket edemezler, bu yüzden kaçma şansı vermek için duvar kurmak genellikle iyi bir fikirdir.

Sage, bu listedeki diğer Ajanlardan daha fazla deneme yanılma gerektiriyor. Bazen duvarlarınız kötü olur, bazen takım arkadaşlarınızı yavaşlatırsınız veya başka aksilikler olabilir. Ama sorun değil, yeteneklerinizi olabildiğince sık kullanmaya devam edin.

Sova

Sova’nın uzmanlık alanı bilgi toplamaktır. Özel yeteneği, görüş alanı dahilindeki herhangi bir düşmanın konumunu size bildiren Recon Bolt’dur. Bu yeteneği harita boyunca size bilgi verir ve hatta ateş etmeden önce sağ tıklayarak duvarlardan zıplayabilirsiniz. Bu yeteneğin anahtarı sürekli kullanmaktır. Her bekleme süresinde, yeni bir yere çekmeyi denemelisiniz. Bir düşmanı tespit etmese bile, hangi saldırı açılarının güvenli olduğunu söyler. Recon Bolt’u etkin şekilde kullanmaya başladıkça, duvarlardan nasıl zıplayacağınızı veya oyuncuların göz atmayı sevdiği zor ulaşılan yerleri tespit etmek için binaların üzerine nasıl ateş edeceğinizi öğreneceksiniz.

Sova’da Recon Bolt’a benzer şekilde çalışan ancak düşman yerlerine ping atmak yerine hasar veren bir Shock Bolt’da var. Bu yetenek en iyi şekilde, düşmanları temizlemek için köşelere veya koridorlara ateş etmek için kullanılır. Sova’nın son keşif aracı, haritanın etrafında uzaktan uçabileceği Owl Drone’dur. Bunu kullanmadan önce, uçarken savunmasız kalacağınız için güvenli bir yerde durduğunuzdan emin olmanız gerekir. Baykuş’u diğer bölümlere uçmak için kullanabilir ve rakiplerin dikkatini dağıtabilirsiniz.

Sova’nın Nihai yeteneği, duvarlara nüfuz edebilen bir enerji okudur. Uzun bir menzile sahiptir ve çoğu haritanın yaklaşık yarısını kaplayabilir. Bir düşmanın nerede olduğunu öğrendiğinizde bunu kullanın ki düşmanlarınız siper almış güvende olduğunu düşünürlen onları avlayabilirsiniz. Bu özelliği etkinleştirdikten sonra üç kez ateşleyebilirsiniz. Tam sağlık ve zırhı olan bir düşmana vurmak onları öldürmez, ancak işaretlenir ve yavaşlar, bu hasarı aldıktan sonra onları bitirmek daha kolay olacaktır.

Brimstone

Brimstone, bu listedeki en karmaşık karakterdir, çünkü yeteneklerini kullanmak için biraz harita bilgisine ihtiyaç duyar. Ancak, haritaları öğrenmenize yardımcı olacak en iyi Ajanlardan biridir. Brimstone’un özel yeteneği, haritada herhangi bir yere çağırabileceği duman bombaları kullanıyor olmasıdır. Saldırırken, Savunucuların genel olarak baktığı alanlara duman bombaları atmaya çalışmalısınız.

Bu, savunucuların izlemek istedikleri en yaygın alanların neredeyse tamamını içiyor. Orada sigara içerken, bu oyuncular ya takımınızı yürürken göremedikleri bir konuma veya sizin ve takım arkadaşlarınızın vurması için daha az korunan ve daha kolay oldukları bir yere taşınmak zorunda kalacaklar.

Eğer savunuyorsanız, duman bombalarını düşman ekibinin saldırmaya çalıştığı yerlere koymak mantıklı olacaktır.

Bu konumlardan vizyonun engellenmesi, saldıran ekibin kısma duman nedeniyle saldırmak için körü körüne girmesi gerekecektir. Ancak böyle duman bombaları kullanırken dikkatli olmanız gerekir, çünkü ekibiniz de rakibinizi göremez.

Brimstone’un diğer yeteneklerini kullanmak çok daha kolay. Incendiary Grenade, köşelerden zıplamak ve yolları kapatmak için mükemmeldir. Ayrıca içinde küçük bir atış hızı artışı sağlayan bir Stim Beacon da var.

Brimstone’in Nihai yeteneği, düşmanın tam olarak nerede olduğunu bildiğinizde en iyi Savunmada kullanılan Orbital Cannon’udur. Eğer saldırıyorsanız, ekibiniz Spike’ı bitirene kadar bu yeteneği kullanmak için beklemelisiniz, ardından düşman ekibi etkisiz hale getirmek için doğrudan Spike’ın üstünde kullanmalısınız.

[ctu_ultimate_oxi id=”5″]
Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant Satın Alma Geçmişini Kontrol Etme

Destiny 2HaberNişancı Oyunu

Destiny 2'nin Gelecek Yılı Vampir Avı ve Sevilen Bir Konumu Oyuna Ekleyecek

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Kabile Moralini Nasıl Yükseltirsiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Hızlı Bir Şekilde Gübre Toplamak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Arena of Valor Artık Rusya ve MENA Bölgelerinde iOS ve Android İçin Kullanılabilir