Rol Oyunu

The Elder Scrolls 6 Sızıntısı: 2024’te Çıkacak, Destansı Savaşlar, Gemiler Ve Daha Fazlası

Güncelleme – 28/04/2020 – The Elder Scrolls 6 Sızıntısı Oyunla İlgili Daha Fazla Detayı Ortaya Çıkartıyor

Bethesda’nın büyük fantazi RPG’si The Elder Scrolls 6 ile ilgili yeni bir sızıntı ortaya çıktı. İddialara göre oyun 2024’ün 4. Çeyreğinde yayınlanacak. Oyun görünüşe göre high Rock ve Hammerfell’de geçecek, büyük savaşlar yaşanacak ve oyuncular haritayı dolaşmak için gemileri kullanacaklar.

Bethesda, oyunu E3 2018’de duyurduklarından beri RPG The Elder Scrolls 6 hakkında hiç bir detay vermedi. Bunun sebebi hali hazırda başka ve yeni bir oyun olan Starfall’un geliştiriliyor olmasıydı.

Ancak, başlangıçta The Elder Scrolls Wiki’de ortaya çıkan en son sızıntı sayesinde, oyunun ayarı, oynanışı, dünyası ve çıkış tarihi hakkında tonlarca yeni detayımız var. Şimdi, bu ayrıntılara dalmadan önce, okumak istediğiniz her şeyi, tıpkı diğer söylentiler veya gayri resmi bilgiler gibi, temkinli şekilde irdelemenizi öneririz.

Elder Scrolls 6 Sızıntıları

Sızıntı, oyunun gerçekten de The Elder Scrolls VI: Redfall olarak adlandırıldığı gibi eski söylentilerin öne sürdüğünü belirtiyor, ancak görünüşe göre daha önce söylentilerde yer alan 2025 tarihi değil, 2024”te piyasaya sürülecek. Redfall, Skyrim olaylarından altı yıl sonra High Rock ve Hammerfell’de geçecek.

Dünya, Skyrim’e benzer alt bölgeleri açıkça tanımlamış olacak ve bu bölgelerin çoğu birbirine karşı savaşacak. Oyuncular bu çatışmaları “ekranda gerçek zamanlı olarak yüzlerce karakter olmasa bile düzinelerce büyük, destansı savaş sahnesinde” yaşayacaklar. Görünüşe göre, ana hikaye görevlerinden biri, bir dağdan enerji alan Jehanna adlı bir şehri yağmalayan yüzlerce Ork ile ilgilidir.

Dahası, Bethesda, oyuncuların büyük dünyayı dolaşmasına izin vermek için Starfield için geliştirdikleri araç mekaniğini inşa etmeyi planlıyor. Bu gemiler hafif özelleştirmeye sahip olacak, bir kayıktan büyük bir dört yelkenli korsan gemisine kadar değişecek ve tıpkı Fallout 4’teki yerleşimlerde çalışmak için NPC’ler atayabileceğiniz gibi NPC’ler tarafından bunlar geliştirilebilecek.

Sızıntı ayrıca Daggerfall’ın Bethesda’nın inşa ettiği en büyük şehir olacağını ve stüdyonun NPC’lerin hayatlarını yaşadıkları ve günlük aktivitelere ve programlara sahip olduğu yoğun, hareketli bir şehir hissi yaratmak için CD Projekt Red’den notlar aldığını iddia ediyor.

Sızıntı ayrıca oyuncuların Khajiit yavru kedi ile ilgilenmeleri gereken belirli görevlerin bazı açıklamalarını ve oyun için potansiyel DLC hakkında birkaç ipucu içerir. Yazının tamamını buradan kontrol edebilirsiniz.


The Elder Scrolls 6 ile ilgili bilinenler

Bir sonraki sayfadan okumaya devam edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
RehberRol Oyunu

Baldur's Gate 3'te Sürpriz Turlar Nasıl Çalışır?

RehberRol OyunuStarfield

Starfield'da Donma Etkisi Nasıl Önlenir?

RehberRol OyunuStarfield

Starfield konsol komutları ve nasıl kullanılacağıyla ilgili detaylı rehber!

Rol Oyunu

Baldur's Gate 3'te Eşyaları Vurgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir