MMORPG

World of Warcraft’ın Yeni Başlangıç Alanı Yeni Başlayanlar İçin Çok Daha Öğretici

Blizzard’ın yeni Exile’s Reach deneyimi, bir World of Warcraft başlangıç eğitiminin olabileceği kadar iyi.

Her World of Warcraft hayranı oyuna yeni bir arkadaş çekmeye çalışıyor. Bu mmorpg 16 yaşında, sekizinci büyük genişlemesine sahip olmak üzere ve şu anda oyun sonuna ulaşmadan önce kat etmeniz gereken 120 seviyeye sahip. Yeni bir oyuncu olarak gözünüze zor geliyor olabilir, ancak Blizzard oyunun yaklaşmakta olan genişlemesi Shadowlands’deki deneyim konusunda bazı önemli değişiklikler yapıyor.

Shadowlands’ın deneme testlerindeki yorumlara baktığımız zaman oldukça olumlu geri bildirimler görüyoruz. Shadowlands başlangıç kısmı yeni oyuncu dostu diyebiliriz.

Exile’s Reach Nedir?

Shadowlands’in yeni oyuncu deneyimine Exile’s Reach deniyor. Genişletme yayınlandıktan sonra, tüm yeni oyuncular bu görev bölgesinde başlamalıdır, kıdemli oyuncular yeni bir karakter oluştururken katılmayı seçebilir veya kendi karakterleriyle devam edebilir.

Örneğin Alliance tarafındaki yeni bir karakter İttifak gemisinde başlar ve oyuncuya WASD ile nasıl hareket edeceğini gösteren öğretici görüntüler açılır. Yine güvertede sizi oyuna ısındıran bir kaç basit işten sonra oyuna giriş yapılır. Sonraki basit görevlerde çevreyle etkileşim kurulan bir kaç yaralı iyileştirme görevleri sizi bekliyor. Biraz daha ilerledikçe görevlerden birisi sizlere oyun içi bir araç kullanmanıza izin veriyor.

Exile’s Reach’ın sonunda, oyun sizlere, eğitim deneyimini pekiştirmek için mini bir zindandan görevi veriyor. Zindanın iki farklı bossu bulunuyor. Tüm bunlar bittiği zaman muhtemelen 10 seviye civarı olabiliyorsunuz.

Tecrübeli oyuncular için eğlenceli ve yeni oyuncular için eğitici

Exile’s Reach’in oldukça büyüleyici olduğu söylenebilir. Bunun yanında daha önce bir kere bile World of Warcraft oynamamış birisi buradan oyuna başladığında hiç sıkıntı çekmediği rapor ediliyor. Ne yapması gerektiği, nasıl yapması gerektiği, ne yöne gitmesi gerektiği konusunda yeni oyuncuların her zaman bir fikri var.

Exile’s Reach başlangıç bölgesiyle, oyunu daha önce hiç oynamamış arkadaşlarınızı rahatça oyuna davet etmeniz mümkün çünkü öğrenmek konusunda hiç sıkıntı çekmeyecekler.

Exile’in Reach ve Shadowlands’in genel seviyeleme süresine indirgenmesi arasında Blizzard, amiral gemisi oyunu için yeni bir giriş noktası oluşturuyor. Shadowlands paketinin tamamının bir süredir ne kadar iyi olduğunu bilemeyiz, ancak Exile’n Reach yeni oyuncular için neredeyse mükemmel bir öğretici deneyimidir.

Tayfun B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
MMORPG

World of Warcraft Shadowlands Betasında Addonlara İzin Veriliyor

MMORPG

World of Warcraft'ta Cinsiyet Değişikliği Ücretsiz Olacak

MMORPG

World of Warcraft Ardenweald'dan Bazı Görseller Ortaya Çıkardı

MMORPG

World of Warcraft Unable to Start Up 3D Acceleration Error Çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
The Last Of Us Part 2’nin Çıkış Tarihi Duyuruldu