Nişancı OyunuRehber

Valorant Maça Girmeye Çalışırken Kuyruk Devre Dışı Bırakıldığında Ne Yapmalı?

Bu yazıda, Valorant oynamak için oyuna girdiğinizde ve maça girerken kuyrukta maç beklediğinizde kuyruk iptal olursa ne yapmanız gerektiğini anlattık.

Valorant, kapalı beta sürümünün başlangıcından sonra video oyunu dünyasında kendi yerini çoktan aldı. Birçok oyuncu, bir maç bulmak ve Riot Games’in birinci şahıs nişancısının neler sunduğunu görmek için oyunda sıraya giriyor. Ancak, bazı oyuncular sıralarının devre dışı kaldığı bir durumla karşılaşıyorlar ve bir eşleşme bulamıyorlar. Neyse ki, bu konuyla ilgili şu anda bilinen her çözümü sizler için derledik.

Valorant Maç Arama Kuyruğu Neden Devre Dışı Kalır?

Maç kuyruğunun iptal olması, size anlamsız gelebilir ama bu sorun muhtemelen sunucu bağlantısı kesildiği zaman gerçekleşir. Sunucunun kapalı olması, Riot Games’in düzeltmeye çalıştığı teknik bir sorundan veya Riot Games’in oyunu güncellemesinden kaynaklanıyor olabilir. Oyuncular Valorant sunucularının bir güncelleme uygulandığında çökeceğini göreceklerdir, çünkü insanlar oynarken güncelleme uygulanamaz. Yani muhtemelen oyuna yeni bir güncelleme gelmiştir ve devreye sokulmuştur. Bunun için oyundan çıkıp güncelleme bitince tekrar girmelisiniz. Ya da teknik bir hata meydana gelmiştir.

Oyuncular maç yaparken güncellemeyi uygulamak mümkün olmadığından siz de o esnada maça girmek için uğraşıyorsanız muhtemelen sıranız iptal olmuştur.

Bu sorunun herhangi bir çözümü yoktur. Eğer teknik bir hata değilse, sunucudan yani Riot’tan kaynaklı bir durum olduğundan, güncellemeyi yapıp tekrar oyuna girmeniz gerekir. Gelin sorunu özetleyelim;

Valorant’ta maç kuyruğunun iptal olmasının nedenler;

  1. İnternet bağlantınız koptu, bu aynı zamanda sizi oyundan da atabilir.
  2. Sunucu bağlantısı koptu, bu bir teknik hata olabilir.
  3. Sunucu bağlantısı koptu, Riot güncelleme yapıyor olabilir. Oyundan çıkmanız gerekir.

Oyuncuların Valorant kuyruğu gelecekte birçok kez devre dışı bırakılacak gibi görünüyor, Riot Games’in oyunu düzenli olarak güncelleyeceğini ve bu da sunucuların kapanmasına neden olacağını düşünüyoruz.

[ctu_ultimate_oxi id=”5″]
Yazar Hakkında

Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Nasıl Hızlı Seviye Atlarsınız?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kamp Rahatlık Seviyesi Nasıl Arttırılır?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Tech Puanları Nasıl Elde Edilir?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: NPC Nasıl Ehlileştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Dead by Daylight, 48 Saat İçinde 1 Milyon Oyuncuyu Geçti