Haber

Artık Epic Games’ten Ücretsiz Oyun Almak İçin Şartlar Değişti

#epicgames #games

Nintendo hesabı ihlallerine ilişkin endişe verici raporlar, tüm oyun hesaplarınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi teşvik etmek için zaten yeterli. Epic Games’te bu özelliği kademeli olarak bütün ülkelerdeki oyuncular için zorunlu hale getirecek. Özellikle ücretsiz oyun almak için açılan hesapların güvenliği, rastgele belirlenen basit şifreler, bu durumu zorunlu kılıyor.

Bir blog gönderisinde Epic, değişikliğin “oyuncularımızı Epic hesap güvenliğini güçlendirmek için adımlar atmaya teşvik etme çabası” olduğunu ve bundan sonra 21 Mayıs’a kadar kademeli olarak hayata geçirileceğini açıkladı. Bir oyuncunun Epic hesabında iki faktörlü kimlik doğrulama zaten etkinleştirilmemişse, oyuncu ücretsiz bir oyun talep etmeye çalışırken güvenlik özelliğini kurmaya teşvik eden bir mesaj alacak.

Epic, “Bunun bazıları için küçük bir rahatsızlık olduğunu anlıyoruz, ancak Epic hesabınızı korumak için mümkün olan en iyi çözümleri sunmak istiyoruz.”

Bazıları, hareketin, ücretsiz oyunları indirmek ve daha sonra hesapları satmak için bot hesapları oluşturan kişilere zarar verme girişimi olabileceğini ileri sürdü. Epic’te bir oyunu ücretsiz olarak talep ettiğinizde, sonsuza kadar saklayabilirsiniz, ancak hak talebinde bulunabileceğiniz pencere sınırlıdır – yani, zaman içinde birden fazla ücretsiz oyun talep edilirse hesaplar değerli hale gelir. İnternette bu tür hesapların satışları yapılıyor.

Epic daha önce Fortnite oyuncularını ücretsiz bir emote hediye ile iki faktörlü kimlik doğrulaması yapmaya teşvik etti, ancak son önlem bir taşla iki kuş vurma çabası olabilir. 21 Mayıs’tan sonra her şey daha net belli olacak.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Haber

Gray Zone Warfare'da Ağ Hatası (0x00030004) Nasıl Düzeltilir?

HaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Hakkında Merak Ettikleriniz

Haber

Bannerlord Tabakhane Atölyesi

Haber

Palworld'de Dostları (Pals) Nasıl Yakalayabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty: Modern Warfare’in Dosya Boyutu Kontrolden Çıkıyor