GTA 5Rol Oyunu

GTA 5 130 Milyon Satışa Ulaştı

#gta5 // #EpicGamesStore ‘un son ücretsiz oyun etkinliğinde çökmesi sizi neredeyse yedi yaşındaki bu oyunun saçma popülaritesine ikna etmek için yeterli değilse, belki de en son satış rakamları sizi etkileyecektir, çünkü Take-Two GTA 5’in dünya çapında 130 milyon kopyayı sattığını açıkladı .

Bu yılın başlarında Şubat ayında, Rockstar 120 milyon kopya satıldığını, yani son çeyrekte 10 milyon kopya daha oyuncularla buluşturulduğunu bildirdi. Epic Games Store aracılığıyla kaç kişinin ücretsiz indirdiğini de hesaba katarsanız (sadece ülkemizde bir kaç kişilik grubun 350 kopya aldığı haberleri var) inanılmaz bir sayı karşınıza çıkıyor.

Yeni rakamlar Take-Two’nun Red Dead Redemption 2 (31 milyon kopya) ve The Outer Worlds (2.5 milyon kopya) dahil olmak üzere diğer başlıklar için de yüksek rakamlar içeren son kazanç raporundan geliyor. Obsidian tarafından geliştirilen ikincisi artık yayıncı Özel Bölümü’nün en başarılı oyunu haline gelen Borderlands 3, Take-Two’nun aynı dönemde önceki Borderlands 2’ye göre yüzde 50 artışla 10 milyondan fazla kopya satma beklentilerini aştı.

GTA 5’in çevrimiçi bölümüne gelince, şirket Temmuz ve Ağustos 2019’da GTA Online için şimdiye kadarki en iyi aylık aktif kullanıcılarına ulaştığını bildirdi. Mart 2020’de CEO Strauss Zelnick “Bu olağanüstü katılım, dördüncü çeyrekte yüzde 87 ve tüm mali yıl için yüzde 40 tekrarlayan tüketici harcamalarındaki büyümeyi artırmaya yardımcı oldu, her iki dönemde de yeni rekorlar kırdık” diye ekledi. Muhtemelen bu rakamların daha da artmasını bekleyebiliriz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
BiomutantRehber

Biomutant'ta En İyi Two-Handed Crush Silahı

BiomutantRehber

Biomutant'ın Saboteur'u İçin En İyi Buildi Açıklıyoruz

BiomutantRehber

Biomutant Başlangıç Rehberi

AksiyonDying Light 2Haber

Dying Light 2 Ne Zaman Yayınlanacak? Çok Beklediniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty Warzone’da Bunker 11 Nasıl Açılır?