GTA 5Rol Oyunu

Epic Games Store, Ücretsiz GTA 5 ile Birlikte Hızlı Bir Şekilde Büyüdü

Epic Games Store, GTA V dahil olmak üzere bazı büyük oyunlarda indirim yaptıktan ve ücretsiz alma imkanı sağladıktan sonra kullanıcı sayısına büyük bir artış görüldü.

Epic Games Store, kullanıcılara birkaç büyük oyunun ücretsiz olarak verildiği bir promosyonun ardından önemli bir aylık kullanıcı rakamına ulaştığını duyurdu. Epic, mağazanın aylık 61 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurdu.

En büyük katkı ise Mayıs ayında bir hafta boyunca mevcut olan Grand Theft Auto 5’in ücretsiz indirilmesiydi. Bu promosyonu, Civilization VI, Ark: Survival Evolved ve Borderlands: The Handsome Collection gibi yüksek profilli diğer ücretsiz oyunlar izledi. Epic Games Store’un kullanıcı sayısının artmasına en büyük katkıyı ücretsiz GTA 5 yaptı.

Basın açıklamasında genel müdür Steve Allison, tanıtımın büyük bir başarı olduğunu söyledi. “Sonuçlar beklentilerimizi aştı,” dedi. “2020’de tarihi bir hızla büyüyoruz.” Ayrıca mağaza için eşzamanlı kullanıcı rekorunun 13 milyon olduğunu söyledi.

Epic Games Store ayrıca, yayıncılar ve geliştiriciler için çok daha büyük bir gelir payı sunuyor, çünkü Epic sadece% 12’lik bir yüzdeyle çalışıyor. Aynı durumda Steam ise geliştiricilerden %20 – %30 arası bir pay alıyor.

Epic Games Store ayrıca, son zamanlarda “Cihaz” etkinliği için tüm cihazlarda 12 milyondan fazla eşzamanlı giriş yapan Fortnite’ın başlatıcısıdır.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Liste

Eylül 2020'nin En Sevilen Steam Oyunları

AksiyonMacera

Horizon: Zero Dawn PC Sürümü Oldukça Popüler Oldu

Hayatta KalmaKorku

Hunt: Showdown'a Çift Elli Silahlar ve Tek Oyunculu Modu Eklendi

Haber

Kena: Bridge of Spirits PC Sistem Gereksinimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Resident Evil 8, PSVR’yi Destekleyecek (Söylenti)