Haber

PewDiePie, YouTube İle Özel Yayın Anlaşması İmzaladı

#youtube #pewdiepie

YouTube, canlı yayın platformuna başka bir bilinen isim daha katıldı, ancak bu anlaşma rakip bir hizmeti bağlamıyor. PewDiePie, yalnızca platformda canlı yayın yapmak için YouTube ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşmanın şartları açıklanmadı, ancak YouTube’un esasen önemli bir Youtuber’ı kendine bağladığını gösterdi. Bu anlaşmanın en önemli özelliklerinden birisi PewDiePie’ı kendinde yayın yapmaya zorunlu kılmaması. Bildiğiniz gibi en güncel örneklerden birisi Ninja, Twitch’ten Mixer’e geçerken Twitch’te yayın yapmayacağı konusunda sözleşmeye imza atmıştı.

PewDiePie’ın kanalı YouTube’daki tek bir içerik oluşturucu için en büyük kanal olmaya devam ediyor. Youtube’un ırkçı içeriklerle sıkıntı yaşadığı şu dönemde anlaşmalarla işlerin seyrini değiştirmeye çalışıyor. PewDiePie da meşhur PUBG yayınında ırkçı bir içerik kullandı. O kadar kötüydü ki ağ ortağı Disney, 2017’de onunla tüm bağlarını kesti. İki yıl sonra PewDiePie , ırkçılık ve nefret karşıtı bir oluşuma 50.000 dolar bağışta bulunma sözü vererek takipçilerin tepkisini düşürmeye çalıştı.

Felix “PewDiePie” Kjellberg, “YouTube on yıldan uzun bir süredir benim evim ve platformda canlı yayın yapmak, içerik oluşturmanın ve dünya çapında hayranlarla etkileşim kurmanın yeni yollarını aramaya devam ettiğim için doğal bir uyum sağlıyor” dedi.

“Canlı akış, 2020 ve sonrasında odaklandığım bir şeydir, bu nedenle YouTube ile iş ortaklığı yapabilmek ve yeni ürün özelliklerinde ön planda olmak gelecek için özel ve heyecan vericidir.”

PewDiePie, YouTube, Twitch ve Mixer arasında devam eden akış savaşındaki en son gelişmeye imza attı ve YouTube oldukça yakın zaman önce Courage ile de benzer bir sözleşme imzalamıştı. Ninja ve Shroud’u Mixer’a kaybettikten sonra Twitch, en büyük yaratıcılarından Lirik, Timthetatman ve Drlupo ile özel anlaşmalar imzalayarak izleyici sayısını kaybetmemeye çalışıyor.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Haber

Gray Zone Warfare'da Ağ Hatası (0x00030004) Nasıl Düzeltilir?

HaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Hakkında Merak Ettikleriniz

Haber

Bannerlord Tabakhane Atölyesi

Haber

Palworld'de Dostları (Pals) Nasıl Yakalayabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Dead by Daylight Mobile Hayatta Kalanlar İçin Kazanma İpuçları