Haber

Sekiro: Shadows Die Twice Multiplayer Mod Sonunda Ortaya Çıktı

Sekiro: Shadows Die Twice, Bloodborne veya Dark Souls gibi diğer From Software oyunlarının aksine, Sekiro şimdiye kadar tamamen tek oyunculu bir deneyimdi. Bağımsız geliştirici Luke Yui, altı oyuncuya samuray yolculuğunda birlikte oynama imkanı veren Sekiro Online adlı bir mod geliştirdi.

Sekiro, düşmana ani saldırı ve hassas zamanlama ile yoğun karmaşık mücadeleye odaklanır. Sabır ve zamanlama Sekiro ile savaşmanın ve hayatta kalmanın anahtarıdır, ana hasar mekaniği bir düşmana ağır bir darbe vurmak etrafında döner. Bu oynanış türüyle oyuna daha fazla oyuncu eklemek Sekiro’nun savaşının gerilimini bozar. Saçma sapan bir şey ortaya çıkar. Bu açıdan oyuna gelen bu yeni multiplayer yani çok oyunculu özellik bakın nasıl işliyor.

 

Mod oyuncu-oyuncu (pvp) savaşı içerir, Arkadaşlar ayrıca ana karakterin yanında oynayabilecek dost fantomlar olarak çağrılabilir. Bu, bir boss savaşında yardım almak için Dark Souls’taki zili kullanmaya benzer, sadece boss dövüşünden sonra oyuncu kaybolmaz.

Hem çağrılmış hem de istilacı oyuncular, düzgün bir oyun alanı sağlamak için ev sahibi oyuncunun seviyesine göre ölçeklendirilir ve oyuncuların tek bir istilacı veya boss dövüşlerini kolayca yenmek için daha yüksek bir karakter kullanan oyuncuların seviyeleri düşer. Yani basitçe açıklamak gerekirse düşmanın gücüyle sizin gücünüz eşitlenir.

“Örneğin, 40 saldırı gücünüz varsa ve rakibinizin 1 saldırı gücü varsa, size 40 saldırı gücü varmış gibi vururlar ve siz de onlara 1 saldırı gücüne sahipmişsiniz gibi vurursunuz.” Geliştiricinin açıklaması bu şekilde.

Tüm oyuncuların PC’de oyunun Steam sürümüyle birlikte oynamak için modun yüklü olması gerekir. Yui’nin şu anda oyunun Steam dışı herhangi bir sürümünün ötesine geçme planı yok. Yani mod sadece şimdilik Steam sürümüyle çalışmaktadır.

Şu anki durumda mod oldukça hata içeriyor, ancak Yui, oyuncu deneyimini mümkün olduğunca iyileştirmek için düzenli yamalar ve güncellemeler yayınlamayı amaçlamaktadır. Çok oyunculu modun oluşturulması modderın aylarını aldı, bu yüzden nasıl ilerlediğini görmek için gelecek yıl boyunca takipte kalmanız gerekebilir.

Modu buradan kontrol edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Nişancı Oyunu

Halo Infinite çok oyunculu betanın PC'de Hilecileri ortaya çıktı

Rol Oyunu

Mount & Blade 2: Bannerlord, çok oyunculu oyununda büyük güncellemeler sunuyor

Age of Empires 4Rehber

Age of Empires 4: Çok Oyunculu Nasıl Oynanır?

AksiyonRehber

Hitman 3 Multiplayer / Çok Oyunculu Mod Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Dead by Daylight Mobile’da Bütün Survivor ve Killer Listesi