Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep, Daha Fazla Taş Nasıl Bulur?

Sahilde yatarak tornavida veya çekiçsiz ıssız bir adada mahsur kaldığında, belki de en temel araçlara dönme zamanı gelmiştir. İlkel çağların en önemli silahlarından birisi Kaya. Kayalar, Stranded Deep’te temel bir kaynaktır ve birçok işçilik ve bina planının temel malzemeleridir. Onları kolayca alabilir veya taş yataklarından çıkarabilirsiniz. Eğer kaya almakta sorun yaşıyorsanız, bazı Stranded Deep taş yataklarını nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Taş Yatakları Nerede Bulunur

Her şeyden önce, kayalar oldukça yaygındır ve Stranded Deep’teki adalardan herhangi birinde bulunabilir. Gevşek kayalar kolayca alınabilir ve aletlere dönüştürülebilir. Bununla birlikte, daha fazla kaya elde etmek istiyorsanız, bir Rafine Pick (balta) yapmak isteyebilirsiniz. Bu, iki deri parçası, iki taş alet ve bir sopa gerektirir.

Bir kazma yaptıktan sonra, daha fazla kayalar ve hatta kil için madencilik yapabilirsiniz! Kayaları mayınlamak için bir yığın kaya bulmanız ve sonra patlatmanız gerekir. Bu taş yatakları kullanabileceğiniz daha fazla kaya üretir. Bununla birlikte, herhangi bir kayadan ziyade sadece kaya yığınlarından madencilik yapabileceğinizi unutmayın. Aşağıda gösterildiği gibi yuvarlak, biraz çatlamış, soluk gri kaya oluşumlarına bakın.

Stranded Deep dünyasının prosedürel olarak üretildiğini ve bu nedenle evrensel bir haritasının olmadığını unutmayın. Bu nedenle, özellikle taş yataklarını nerede arayacağımızı söyleyemeyiz. Size söyleyebileceğimiz en iyi şey gevşek kayalar toplamak, bir taş alet yapmak ve daha sonra taşları çıkarabileceğiniz bir kazma benzeri taştan alet yapmaktır. Bununla birlikte, daha gelişmiş araçlar yapmak için daha fazla taş çıkarabilirsiniz. Her iki durumda da, keşfetmeniz gerekecek. Daha fazla malzeme için kumsallara ya da ormanın derinliklerine bakın.

Bununla birlikte, gevşek taşların ve taş yataklarının yenilenmediğini unutmayın. Kendi adanızdaki taşların tümünü kullanırsanız, daha fazla toplamak için başka adalara girmeniz gerekir. Her dünyanın dört yüzün üzerinde kullanılabilir taş ürettiği göz önüne alındığında, tükenme olasılığı düşüktür. En azından siz hayatta kaldığınız sürece sürekli taş bulabileceksiniz.

Çeşitli Stranded Deep’te taş yataklarından kayaları toplarken, adanızı evinizde daha da fazla hissettirmek için kullanabileceğiniz her türlü araç ve malzemeyi yapmak için bunları kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Hayatta KalmaRehberValheim

Valheim gümüşü nasıl elde edilir ve eritilir?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'da Kasa Anahtarları nasıl bulunur?

Forza Horizon 5Yarış Oyunları

Forza Horizon 5'te Maksimum Rütbe ve Prestij Seviyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Dying Light Bu Yaz Hellraid DLC’sini Alıyor