MMORPG

World of Warcraft’a Işın İzleme Teknolojisi Eklendi

World of Warcraft ışın izleme yakın zamanda önce Shadowlands alfa’ya eklendi, bu da yüksek özellikli bilgisayara sahip oyuncuların geliştirilmiş görsellerden faydalanmasına izin verecek.

Haberler, popüler World of Warcraft bilgi sitesi Wowhead’den geliyor. Görünüşe göre World of Warcraft ışın izleme ayarları artık Shadowlands alfa’sında görüntülenebilir durumda, ancak henüz oyuncular tarafından etkinleştirilemez şekilde ayarlanmış. Yakın zaman içinde oyuncuların kullanımına açılacak gibi görünüyor.

Işın İzleme -Ray Tracing- nasıl çalışıyor

WoW her zaman düşük donanıma sahip eski makineler de dahil olmak üzere çeşitli PC’lerde çalışabilse de, Ray Tracing seçenekleri modern bilgisayarlarda daha iyi performans ve grafik isteyen oyunculara alternatif olacak. Bu seçenek etkinleştirildiğinde, RTX teknolojisini destekleyen Nvidia ekran kartları kullanan oyuncular bu teknolojiyi kullanırken daha gerçekçi görünen gölgelere erişebilecekler. Bu seçeneğin RTX etkin Nvidia Grafik Kartları olmayan oyuncular tarafından kullanılamayacağını vurgulamak önemlidir.

Gönderi ayrıca, “Jaydaa” kolundan geçen bir kullanıcının izniyle, oyundaki ışın izleme seçeneğini vurgulayan ekran görüntüleri de içeriyor.

Diğer World of Warcraft Shadowlands gelişmelerine bakacak olursak, yeni genişleme paketiyle ayrıca, serinin tarihindeki denetleyici desteğini aktif olarak kolaylaştıran ilk gelişme olacak gibi görünüyor. Haberlere göre Blizzard genişletmeyi tamamen denetleyici -oyun kumandası- uyumlu hale getirmeyi planlamıyor, ancak bunun yerine engelli oyuncular için erişilebilirlik seçeneklerini geliştirmeye çalışıyor. Konuyla ilgili haberimize “World of Warcraft, Shadowlands Genişleme Paketiyle Xbox Kumandası Desteğini Alıyor” yazımızdan erişebilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
AksiyonPCRol Oyunu

The Lord of the Rings: Gollum PC Sistem Gereksinimleri ve Ray-Tracing Detayları

MMORPG

World of Warcraft'ın Dragonflight yol haritası "oyunculara daha sık içerik sunacak"

MMORPG

World of Warcraft Dragonriding'in Kilidini Açma

MMORPG

World of Warcraft: Dragonflight Grinding Problemini Çözecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Artık Epic Games’ten Ücretsiz Oyun Almak İçin Şartlar Değişti